Fetele din America (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Originally posted by Delia21

fetelor,....are odoru colici;mi s-a recomandat gripe water dar cand intreb la farmacii,3 la numar,dau farmacistii din umeri.Simina,voi ce ati folosit sau nu ati avut nevoie?

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321



Eu am folosit numai gripe water pentru Alvaro si a avut efect EXCELENT!!!

am comandat online www.doctorstrust.com/item/BB3721-1.html" target="_blank">gripe water

"Daca crezi ca exista Vesnicia si stai nepasator, meriti sa fii inchis in casa de nebuni" - un parinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Iuliana am o familie prietena (romani, tot din Bucuresti). Baiatul lor e la college. In primul an pt. ca nu le venise GC au trebuit sa plateasca pretul de out of state care e $$$$$ (a facut baiatul loan). In al doilea an le-a venit (adica numai baiatului, fata inca nu l-a primit) si prin urmare baiatul poate lucra acum ca si co-op. Daca univ. la care e baitul tau are program de co=op atunci e bine sa aiba GC. SI of course depinde de ce vrei sa faci tu in continuare, vrei sa te stabilesti aici, vrei sa te intorci in Ro, Europa etc... Tu iti stabilesti prioritatile si in functie de asta actionezi. Cu GC trebuie insa sa nu stai in afara sua mai mult de juma de an. Sa stii ca exista dansuri usiare, gen rumba si foxtrot (asa numitele lente) care inca te pot scoate din starea de deprimare. AI auzit de "the uplifting power of music"? E f. adevarat. Dupa cum ti-am spus eu am vazut luind ;lectii de dans oameni cu double si triple bypass surgery.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Adriana,

thks!

Sinziana - tu intrebai de sampon? Mi-am amintit de cineva din RO cu probleme asemanatoare - a descoperit un sampon care ii face bine - se cheama
mane 'n tail
si se gaseste la CVS sau Walgreen, separat au si conditionner;

ar mai fi o problema: samponul este si pentru oameni si pentru CAI (horses) - l-am incercat si eu, sa stii si mi-a placut!

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

...revin cu o mic agreseala,era vorba de sapon,, mane'tail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am ajuns acasa, suntem f obositi...am gresit un pic si drumul, eu am mancat ceva si am vomat tot drumul (nu mi s-a mai intamplat asa)...si era aiurea sa opresti pe autostrada...

Ce sa iau pt stomac...vad deja dublu si ametesc...?? Am avut niste smecta de acasa...

Iuliana, tu glumesti? Exista sampon care e bun si pt oameni si pt cai??? O sa caut ...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa29 spune:

Buna tuturor!
Da' ce mai scrieti....Sper ca ati avut un weekend odihnitor.
Multumesc tuturor celor ce mi-au urat welcome...
Nematics...
Sinziana? Sper ca nu a-ti avut peripetii prin Georgia, si ca tornada v-a ocolit. Eu locuiesc foarte aproape de granitza cu Georgia(cam 10 min.) si ne-a suflat vantu', ne-a plouat toata ziua ieri....
Sanziana? Imi pare rau ca nu te pot ajuta, insa habar n-am ce medicamente au pe aici ptr problema ta..:( Eu daca nu ash avea absolut nik in casa ash lua juma' sau o lingurita de bicarbonat de sodiu.
Stiu ca locuiesti in acelasi stat( FL) si ca nu ai inca, carnet auto. Eu am dat examenul ptr scoala de soferi si mai nou se da si examen in poligon. Am luat "sala" si am picat traseul(de fapt am cazut la "poligon" ), in conditiile in care eu am carnet din Ro si am si condus( am facut pauza 3 ani:((, dar in Ro am avut o "solnitza", iar aici tre sa ma lupt cu ditamai huiduma de masina). Si asha iar stau atarnache...:((....cine o vrea sa ma ia si pe mine la plimbare...:((...joke
Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Sinziana - incearca o tequilla sau ceva asemanator!

Si in legatura cu samponul, nu glumesc!!! Ba repet, e fff bun. Treaba alora care il folosesc si pentru coada calului - instructiunile sunt pentru ambele categorii de utilizatori!!

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

care-i faza cu samponul? la ce e bun?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Cryssa,

ce ti-a zis? De ce te-a picat? Pe sotul meu l-a picat (in AZ) ca asa a vrut el, politistul, era cam rasist - a gasit motiv ca a facut parcarea laterala dintr-o singura miscare, fara s-o imparta in trei si l-a pus s-o repete!!!

Asa ca sotul s-a dus a doua zi si o ora a frecat parcarea demonstrativ, in fata DMV, ba chiar si a politistului respectiv care-si lua sandwichul pe banca, afara. Cind a terminat, s-a dus si a dat traseul din nou si gata.

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa29 spune:

Nematics, io am notat. daca nu este foarte scump il achizitionez si eu, caci pana sa vin in Usa aveam un par superb, fericit, acu' creca din cauza apei incepe incet, incet sa arate devitalizat...
Eu sunt pe aici de vreo 6 luni si mi-e frica sa ma duc la vreun salon sa ma tund...si asta ptr ca am vazut destule femei ciuntite...:((....foarte frica imi este si musai tre' sa merg...
Ce greu este...

Mergi la inceput