Fetele din America (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Nu vreau sa va stric dispozitia, dar io de la Payless nu mai cumpar incaltaminte. Calitatea lasa de dorit. Mai degraba iau de la outlets sau Talbots cand sunt in sale. Am mai cumparat pantofi misto de pe eBay, la un pret ce nu-l gasesti in magazin.

Anamaria, m-ai incitat cu graficu' ala, musai sa fac si io unu, dar mi-e teama ca-mi sare de pe hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Laura... graficele respective apar la momente de genul: "vreau sa cumpar cutare chestie"...si pac imi da cu graficu' peste urechi...(de parca mie imi pasa).

Avem grafice cit consumam energie elctrica (si lumina la baie tot ramine aprinsa), cit dam pe petrol la incalzire (si termostatul tot la 75-78 sta)...asa ca isi consuma timpul degeaba cu mine. Sint o cauza pierduta.


Editat ca sa adaug ca sint total acord cu Laura cu privire la Payless...au o calitate indoielnica si sint foarte incomozi pentru mine. Orice pereche mi se par tari si inflexibili si nu sint din piele, marea majoritate sint din sintetice.

La cumparaturi eu sint dezastru...Imi plac foarte mult hainele de la Banana Republic si Ann Taylor (chiar si Ann Taylor Loft). La incaltaminte trebuie sa fie piele si foarte, foarte moi (fac basici imediat - chiar si 10-15 minute). E rau ca sint in SoHo cu serviciul si dau mereu iama prin magazine. Singura salvare mai e Lohemann's unde e un soi de discounter pentru lucruri mai de calitate. Eu merg de vreo citeva ori pe an la outleturi (Tanger sau Woodbury Commons) si acolo fac prapad...


Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Lasa cauzele, motivul conteaza! Sa stii ca-i o idee buna, mai ales cand o folosesti ca santaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Anamaria:)) faceti si voi cum a facut cu noi taicamiu in Ro exasperat ca lasam lumina aprinsa. Ne-a pus niste, nici nu stiu cum se numesc, ca niste switch-uri pe tocul usilor la baie, bucatarie si camara (erau cel mai mult folosite) cand inchideam usa se stingea lumina, cand deschideam usa se aprindea lumina:)))...mai naspa ar fi daca obisnuiti sa lasati usile deschise:)))

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by Oana_B

Anamaria:)) faceti si voi cum a facut cu noi taicamiu in Ro exasperat ca lasam lumina aprinsa. Ne-a pus niste, nici nu stiu cum se numesc, ca niste switch-uri pe tocul usilor la baie, bucatarie si camara (erau cel mai mult folosite) cand inchideam usa se stingea lumina, cand deschideam usa se aprindea lumina:)))...mai naspa ar fi daca obisnuiti sa lasati usile deschise:)))

Oana_B





Taci, nu da idei

Psst...zi si mie ce faci cu simburele ala de avocado tras in tzeapa? Recunosc ca ma roade curiozitatea.


Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Hehehe...cica ar trebui sa iasa copac din el:))..da' io stiu? Astept inca sa-i dea mustatile de radacina si sa-l plantez apoi. Scobitorile alea le-am pus sa-i tina doar popou' in apa si sa nu se scufunde.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Nici eu n-am cumparat niciodata pantofi de la payless pt. ca si eu am probleme cu picioarele. Pantofii made in china imi dau dureri cumplite si basici daca ii tin in picioare mai mult de o ora. Uneori si cei brazilieni. Singurii al caror calapod e cu adevarat relaxant chiar daca au tocuri cui sint cei italienesti…asa ca ii pindesc in sale… si mie imi place Ann Taylor. Pantofi on-line n-am cumparat (inca) dar toale da… din pacate linkul dat de Ana Maria deserveste numai zona New York. O sa-I zic vara-mii caci cu copil nou nascut tare bine i-ar pica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lummy spune:

Salut la toata lumea. Ma primiti si pe mine in grupul vostru?
Sunt Luminita si locuiesc in Chicago. Nu am postat nicodata pe aici desi mi-am mai bagat nasu din cand in cand ca sa mai aflu una alta mai ales ca sunt mai noua in America.
Din cate am vazut, voi aveti raspunsuri la orice. Aveti cumva idee care sunt pasii pentru a-mi echivala studiile aici? In Ro eram farmacist si as incerca sa lucrez si aici in acelasi domeniu daca nu cumva mi se va cere sa mai fac prea multa scoala...

Pupici la toata lumea

Lummy & Roxxy(20.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Lummy, welcome

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta spune:

MIe nu mi s-a spus "welcome" si nu mi s-a dat nici floricica!

Cat despre Payless Shoes, da, nici eu nu am o parere f buna. Arata frumos pantofii, dar nu sunt comfortabili.
Anul trecut mi-am luat si euniste sandale care s-au rupt, m-am dus inapoi cu ele, de abea le incaltasem o zi si intr-adevar, mi le-au schimbat, dar f repede s-au nasolit.

Eu am cumparat pantofi online de la zappos.

Mergi la inceput