Ingineri, fosti, viitori... :) (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
multam de aprecieri la cafea! incerc sa o fac eu dimineata numai ca, cind merg la lucru nu pot sa v-o servesc pt. ca n-am net, numai acasa. dar las' ca intru eu in concediu prelungit si atunci o sa am grija de voi
iepumic, da, tot un pui de inginer o sa fac, sigur! din doua bucati ing. numai un ing micut poate sa iasa (ca una bucatica am deja acasa!). bine ca te simti mai bine, restul toate se aranjeaza
pai, we placut in continuare, plimbare placuta (la noi e frumos acum dar mai tirziu nu se stie...)


24+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

da, da e buna cafeaua ta katik, sa mai faci. Mie imi place tare, cu zahar si lapte. Vezi deja ai prima comanda.
Eu am fost azi cam lenesa, am reusit si sa trag un pui de somn, iar acu sint cu bigudiurile in cap, ca vreau sa arat demential maine.
Sa nu ma intrebati de ce? ca nu e ninik special, dar cateodata asa-mi vine mie, da imi si trece repede.
Va doresc sa aveti o saptamana plina de reusite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Tocmai m-am intors de pe Costa de Azur, si am intrat pe la Prieteni Dintotdeauna, sa-i dau unei mamici un link, si ce-mi vad ochii cand intru la subiectul nostru .

Anca, ce mi-ai facut?
Si m-am uitat la profilul tau, bine ca sunt eu o fire mai temperata si nu ma arunc cu capul inainte . De fapt m-am scos ca n-am zis nimic, insa m-ai surprins ca eu te citesc de mult pe la Aspirante Optimiste si n-am avut nici cel mai mic indiciu. Am glumit, eu am invatat bine (am intrat prima la Departament in 1997 ) si am avut mereu bursa, iar de tatal tau chiar mi-a placut, m-am uitat acum si am avut 8 si 10 la Mecanica Fluidelor, dar cred ca 10 am avut la Virgil Petrescu ca parca tin minte ca ma laudam ca am luat 10 la Ministrul Invatamantului, eh ce vremuri ...
Si atunci cand era prodecan, tatal tau chiar m-a ajutat, adica ne-a luat apararea in fata unei persoane care avea tot interesul sa nu particip eu si un coleg la un concurs pentru burse in strainatate si vroia sa nu ne lase sa dam examenul. Norocul nostru a fost ca al meu coleg s-a dus repede la tatal tau ca banuia ca nu are de ce sa fie partinitor si ne va face dreptate, mai ales ca ne cunostea ca-i fusesem elevi buni .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mona, am vazut ca mai sunt ingineri, mai ales constructori care scriu la subiectul acesta, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=39661&whichpage=3" target="_blank">aici am reperat unul dintre ei.
Dar in general, la sectiunea Lectii si know how on line, sport sunt ingineri cu diferite specializari.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna seara la toata lumea!
mona, bigudiuri, ai?????
preferinta pt. cafea, am notat-o. o sa vad cum fac
otilia, si eu vreau pe coasta de azur. o data, poate, intr-o viata...ce-ti face printesa?
mai fetelor, io azi parca am avut baterii noi: de dimineata de la 7 pina seara la 9 am fost intr-o continua miscare. am fost singura cu krisztina toata ziua, am fost afara in parc, in oras, cu autobuz, troleibuz si alte mijloace etc. la 9 seara de-abia am putut s-o parchez. acum am un pic liniste (sotul e de garda) si am acces la calc.
va doresc o saptamina usoara la toatele
eu voi avea una de groaza: sotul pleaca la bucuresti pentru citeva zile asa ca ramine toata treaba pe mine: dus-adus copil de la cresa, servici, casa, alea, alea...asta e, tot n-am alte variante.
, ca m-am intins ca o placinta!

24+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata inginerele!
Noi azi ne revenim dupa plimbarica si ne uitam la pozele si filmuletele facute.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Vorbind de copii, i-am spus lui maica-mea ca am vazut pretul cresei de la firma si am paralizat cateva secunde bune: e salariul unei persoane cu studii medii! La pretul asta mai bine incerc sa locuiesc cu maica-mea si soacra-mea. (Aici maternitatea e 16 saptamani.) Maica-mea deja a inceput cu intrebarile: si pe cand, dar nu amanati, ce-a zis medicul.. Parintii astia care de-abia asteapta nepoti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inginerelor!
iaca, fac si eu prezenta aci'.
linusa, si ai mei socrii si parinti au facut acelasi lucru, pina la un moment dat cind am aflat ca sunt pb. in acel moment au tacut milc. acum ca vine bb2 nu pot sa spun ca a fost cineva incintat (in afara de noi, bineinteles!). cind o fi sa fie, va fi... m-am ingrozit cind am citit ce ai scris de pretul cresei

in gashca!

24+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by katik
pina la un moment dat cind am aflat ca sunt pb.


intrebare stupida: ce-i pb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

linusa, pb.= probleme de fertilitate. multi ani de tratamente, analize, etc etc... dar cu final fericit

24+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput