Ingineri, fosti, viitori... :) (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Bine ai venit Iepumic !
Misto ca ai de evaluat 2 joburi bune!!!! Si eu ma tot uit cum trec joburi bune pe langa mine, dar acum e bebele cel mai important .
Hidraulica? Anul 2? A cam trecut ceva timp, dar stiu ca era mai batran, cred ca decanul vostru...gata....IANCULESCU sper ca nu mainseala memoria. Inainte era tare buna nu degeaba am terminat cu 10 .
Mai fetelor daca vedeti cat poate sa imi dea sefu de munca si eu sunt tare constiincioasa si imi place sa imi ajut colegii, asta simte ca o sa nasc in curand ca deh am intra si noi in 7 luni. Bine ca jobul meu e de stat cu curu (care e f plat acum ) pe scaun. Sunt tare suparata pe el. Mai am si un coleg drag mie, care mi-e si bun prieten si cu care mai lucrez si extra, si si el ma cam pune la treaba. Nici nu am mai avut timp sa mai citesc pe aici!
Acum va zic un mic secret azi am de gand sa colind orasul in lung si-n lat. Asa ca ma voi razbuna eu pe ei!
Am luat salariul saptamana trecuta si nu am cheltuit un shfantz, deci va dati seama ce de munca am prestat.
Va mai scriu diseara cand oi avea picioarele umflate de mers. Tre buie sa imi iau niste pantofiori mai eleganti ca mergem sambata viitoare la o nunta. Si avem si duminica asta o onomastica. E plin de petreceri!!!

Ioana 27+ si

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

bine ai venit la noi, iepumic!!!!
Fetelor, eu alerg de nebuna pe coridoare, parca au intrat toti in draci. Ba le trebuie una, ba alta, ba mai vin si niste oferte de facut, ba mai 10 telefoane intre timp,ba faxuri , wow...simt ca explodez.
Asta nu e munca, e maraton.
Dar ptr. ca sint o "tinerica", nu ma las.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana6 spune:

buna fete si eu sunt in inginer in devenire.anul viitor termin fac.de ingineria produselor alimentare.ce credeti?ce sanse am?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Ioana, n-ai "raportat" ce ti-ai cumparat ieri.

Monagan, sa nu-mi spui ca la ora la care ai postat (adica 21.09) mai erai inca la serviciu. Ca asta e exploatare de-acum !

Ana6, bine ai venit. Pare un domeniu de viitor specialitatea ta. Unde faci facultatea? In ce oras?

Iepumic, te-ai hotarat, ce alegi ?

Pup toate inginerele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Mona dar chiar esti exploatata acolo. Ia problema in mana si .
Raport: am cumparat vrute si nevrute, mai de toate, prostioare. Dar a fost bine.
Buna Ana si bine ai venit. Hai ca parca ne mai inmultim . Cum adica ce sanse ai? Mulllllte!

Ioana 27+ si

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




SALUTI!
KUKI, da, m-am hotarat. Aleg calea de mijloc care inseamna de fapt: fac ce fac si acum, pe bani mai multi (dar mai putini ca la cealalta oferta), am perspective bune de afirmare si de crestere profesionala si salariala pe viitor si exista sanse sa imi mai ramana ceva timp si de familie (ca in celalalt caz sigur nu imi ramanea).
IOANA, Ianculescu era decan la Hidrotehnica, daca nu ma insel. E ok. Credeam ca ai facut cu Damian.
MONAGAN, te inteleg perfect cu alergatura si toate ofertele urgente. Eu am lucrat in ofertare un an si eram ca un cal de curse toata ziua, plus ca trebuia sa am viteza de reactie si precizie maxima, ca imi veneau cate 10 oferte deodata, toate urgente, mai vorbeam si la telefon in timpul asta cu clientii, si uneori mai trebuia sa discut si direct cu ei, ca veneau unii la sediu. Da' imi placea si faceam bine treaba, zic eu. Da' nu te lasa exploatata.

Eu am o predare pe 10 mai si ma freaca seful la greu....ma intreaba de 10 ori pe zi cum stau cu lucrarea. Si daca n=as fi cu nasul si ochii in batista..ar fi bine....dar sunt in ultimul hal de racita si asta ma termina.
Va pup pe toate!




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Anca(iepumic), bine ne-ai gasit!

Eu am facut cu Radu Mircea Damian si cu Virgil Petrescu Mecanica Fluidelor (seminar cu Ioan Bica).
Te intereseaza ceva anume?
Am acasa foaia matricola, o sa ma uit, nu-mi vine sa cred cate se pot uita mai ales ca nu a trecut mult timp de cand am legalizat-o si a trebuit sa o traduc.
Am gasit acum pe http://www.utcb.ro/ diverse informatii dar si un targ cu locuri de munca http://www.utcb.ro/news/tlm.pdf.

Ma bucur ca se mareste gasca UTCB !

Laura (Ana6), bine ai venit si fii mai optimista!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Asa, asa, carevasazica!!!!!!! se mareste gasca de ingineri!!! Ma bucur nespus, dar am totusi o intrebare, pe care am pus-o si la inceputul topicului. Barbati ingineri pe aici nu sint??????
Eu ii astept ...la cotitura, dar cred ca saracii de ei cand vad ca posteaza numai femei, le e frica.
Hai ca poate daca am scris asta si vede careva o sa se enerveze si o sa-mi dea replica.
Kuky, ce sa fac?? exploatare, neexploatare, nu pot comenta ninik. Tre sa lucru.
Ioana, problema in mana am luat-o dar degeaba, ca sint sefi severi. Am 3 sefi mari si lati.
Iepumic, ma bucur ca ma intelegi. De ce nu ai mai continuat acolo? Nu ti-a placut?
Mie imi place ceea ce fac, chiar daca alerg de nebuna, numai ca nu totdeauna am chef si viteza pe care mi-as dori-o, cu toate ca fac treaba asta de 11 ani.
Si uite asa, am invatat sa-mi mearga degetele repede pe tastatura.
Ah si mai am o fitza de-a mea. Nu poate nimeni discuta cu mine dimineata, pana nu-mi beau cafeaua. Dar se stie si nu sint deranjata.
Mi-am luat azi Spirulina si sa vedeti ce energica voi fi....dupa.

P.S.
M-am intins la vorba. Va doresc o noapte buna si pe maine spor la treaba. Vine wek.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

No bine mai inginerelor. Da chiar asa????? Sintem la pag 4.
Se pare ca eu inchid-eu deschid, sau cum se mai spune: eu centrez, eu dau cu capul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana6 spune:

pt.kukieu sunt student in sibiu.dr nu stiu sigur unde o sa raman dupa facultate.multumesc ioana81si otiliavpentru incurajari,dar desi toata lumea imi spune ca e o meserie de viitor,tare mi-e teama ca o sa stau pe acasa desi asta nu pot as innebuni,dar poate voi lucra in alt domeniu decat cel pe care l-am terminat.va pupic pe toate si somnic usor

Mergi la inceput