Clubul studentelor ( 5 )

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Ma inscriu si eu in clubul vostru. Eu sunt studenta la Drept, la facultatea de stat din Oradea, desi eu sunt bucuresteanca, stau in Bucuresti, lucrez in Bucuresti, etc. Mentionez ca sunt la FF.
Anul....x, trebuia sa termin anul trecut, dar...mai am examene cu un singur profesor. Dealtfel, de-abia daca imi iau acum examenele, si la iarna cred ca o sa dau licenta.
Offff, facultatea asta mi-a mancat zilele.
Toata lumea ma intreba ce m-a gasit sa fac acolo, cand Bucurestiul e plin de facultati de drept. Asa a vrut taica-miu. Ca la drept la stat in Bucuresti se dadea economie si eu n-am facut boaba de economie in scoala si m-a descurajat taica-miu ca oricum nu intru si n-are rost sa dea banii degeaba la inscriere, ca n-are bani de aruncat pe fereastra.
A vrut neaparat sa fie la stat, mai aproape de Bucuresti erau facultati de drept, dar nu aveau sectii de FF, asa ca...
De 5 ani ma chinuiesc pe tren de noapte, 11 ore, tone de bagaje, mai ales carti, sunt asa de grele...si de invatat, da' si de carat.

Asa ca stau pe-acolo cam 3 luni pe an, o luna iarna, o luna vara, o luna toamna... concedii fara plata, acolo cheltuieli cat cuprinde..numai cand ma gandesc cate puteam sa fac cu banii astia..si tot nu reusesc sa termin, si invat cat de cat, nu pot sa zic ca nu, bine nu sunt in stare sa invat in fiecare zi cum fac unele colege, blravo lor...dar EU NU POT.
Ma apuc si eu cu ceva inainte de sesiune si in sesiune imi iau concediu si numai invat. Si parca degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

V-ati apucat de invatat?
Diaan... ce sa-ti zic?? Intr-adevar daca vrei sa dai la medicina... trebuie sa pui burta serios pe carte... acolo n-o sa mai mearga ca la Hyperion ...
Uite poate BraveGirl te ajuta cum sa inveti biologia aia... din cate stiu eu ea e la medicina.
Bafta Multa!!!! (ca o sa ai nevoie)

Off-topic.... maine e meciul... si am niste emotiii


HAI STEAUA!!!!

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by lili81

Ma inscriu si eu in clubul vostru. Eu sunt studenta la Drept, la facultatea de stat din Oradea, desi eu sunt bucuresteanca, stau in Bucuresti, lucrez in Bucuresti, etc. Mentionez ca sunt la FF.
Anul....x, trebuia sa termin anul trecut, dar...mai am examene cu un singur profesor. Dealtfel, de-abia daca imi iau acum examenele, si la iarna cred ca o sa dau licenta.
Offff, facultatea asta mi-a mancat zilele.
Toata lumea ma intreba ce m-a gasit sa fac acolo, cand Bucurestiul e plin de facultati de drept. Asa a vrut taica-miu. Ca la drept la stat in Bucuresti se dadea economie si eu n-am facut boaba de economie in scoala si m-a descurajat taica-miu ca oricum nu intru si n-are rost sa dea banii degeaba la inscriere, ca n-are bani de aruncat pe fereastra.
A vrut neaparat sa fie la stat, mai aproape de Bucuresti erau facultati de drept, dar nu aveau sectii de FF, asa ca...
De 5 ani ma chinuiesc pe tren de noapte, 11 ore, tone de bagaje, mai ales carti, sunt asa de grele...si de invatat, da' si de carat.

Asa ca stau pe-acolo cam 3 luni pe an, o luna iarna, o luna vara, o luna toamna... concedii fara plata, acolo cheltuieli cat cuprinde..numai cand ma gandesc cate puteam sa fac cu banii astia..si tot nu reusesc sa termin, si invat cat de cat, nu pot sa zic ca nu, bine nu sunt in stare sa invat in fiecare zi cum fac unele colege, blravo lor...dar EU NU POT.
Ma apuc si eu cu ceva inainte de sesiune si in sesiune imi iau concediu si numai invat. Si parca degeaba.





Bine ai venit in clubul nostru!!!!
Off... da ce departe faci facultatea... nu cred ca as fi putut...
Si daca nu ziceai motivele care te-au determinat sa dai acolo... cu sigurantza si eu te intrebam de ce te-ai dus tocmai acolo....
Bafta multa!!!!


HAI STEAUA!!!!

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare fetelor.
Mai da ce harnice sunteti cu invatatul.Si eu m-am apucat de citit ceva, mai ales ca am vreo 9 examene in vara si numai 2 recunoscute.Si am doar 6 zile de sesiune.Simt ca tampesc de acum, dar nici chef de citit nu am
Oricum spor la treaba harnicutelor si ne mai auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

A, vreau si eu pe listuta.
anul 4-5 la Zootehnie, USA-MV Cluj Napoca.
Sper sa nu uitati de mine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by olim

A, vreau si eu pe listuta.
anul 4-5 la Zootehnie, USA-MV Cluj Napoca.
Sper sa nu uitati de mine,



Cum sa uitam de tine?
Hai ca te trecem pe listutza...


HAI STEAUA!!!!

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

MULTAMMMM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

V-am deschis capitol nou aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74402




HAI STEAUA!!!!

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput