Fetele din America (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ce ciudat, cind am scris raspunsul mai devreme, raspunsul Conchitei nu era... Iar le amalgameaza forumul.
Dar asta mi-a adus aminte: Conchitaaa, ai grija de tine si de piciorusul tau amarit! Fa-te bine cit mai repede! Si dureri cit mai suportabile!




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

quote:
Originally posted by philip
liris, da, o sa iti dea learner permit


quote:
Originally posted by conchita
Simonel, da, primesti, si e valabil un an de zile, dupa care ti-l poti reinnoi sau poti da examenul pentru carnet.



a.... am "sapat" in pic dar n-am vazut ptr California citi ani de condus trebuie sa aiba cel care te supervizeaza (la learner's permit). ca barbate-miu nu va avea un an de carnet US in perioada cind ma intereseaza, dar are mai mult de trei in Olanda (si vreo 16 de Romania, dar nu cred ca asta conteaza). dar Olanda ar trebui sa conteze (asta sper eu), ca te freaca astia pe aici pina-ti dau carnetul (si nu recunosc/peschimba carnet din nici o parte a lumii) de-ti iese untul din tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Si eu care credeam ca sunt singura cu aventuri cu Verizon la malul marii. Am cerut si eu un tel fix, intrucat in apt asta in care stau eu singura acuma nu am semnal la mobil, fiind gard in gard cu ambasada marelui vecin de la rasarit. Le-a luat 10 zile pentru ca mi-au ratacit aplicatia de 3 ori!! Am facut scandal monstru, m-au scutit de taxele de instalare, mi-au pus tel mai incetisor ok. Luna trecuta mi-au scos mesageria ca cica am cerut eu, care bineinteles ca nu am cerut, era doar un scam de la AOL. Acum mi-a venit pe nota sa platesc reinstalarea mesageriei :-) Asta e, peste o luna il inchid oricum. Totusi 15 dolari dsl as zice ca e ff convenabil.
Ok si am pus apartamentul pe craigslist; am primit 100 de emailuri, nene ieri nu am lucrat nimic, toata ziua am raspuns la ele:-)
O zi buna va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

quote:
Originally posted by liris
[ a.... am "sapat" in pic dar n-am vazut ptr California citi ani de condus trebuie sa aiba cel care te supervizeaza (la learner's permit).




liris, io nu cred ca conteaza anii de experienta de sofat, important e sa aiba mai mult de 18 ani(ca varsta), in unele state s-ar putea sa fie limita 21;si sa posede carnet de condus emis aici, fireste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Cleo ar fi bine sa fie asa.
va multumesc tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

conchita , refacere rapida si multa sanatate.

Am citit pe forum ca daca pasaportul expira in mai putin de 6 luni ...o sa am probleme la iesirea din Romania!!!!

pasaportul meu expira in iunie2006, nu am planuri sa schimb pasaportul ca am altele pe cap in romania...eu am permanent resident valabil inca 1 an ...

pliz help!
voi credeti ca la iesire din romania cu pasaportul care expira in mai putin de 2 luni o sa fie problema?


si ca nu am la cine sa ma vait , vin la voi.

acum 3 luni mers la dentist ca aveam o carie si infectie la dinti.
Am intrebat clar de la inceput cat ma costa tot iar suma a fost 1300$ de la mine si restul o sa acopera asigurarea.Bun...i-am spus ca platesc in 3 rate si a aceptat.De atunci am platit TOT si plus alti 400$ ca deh trebuie sa mai vad si alti DR.(prieteni cu dentista me) ca trebuie sa imi curate ruth canal sau nu mai stiu ce.
Am scos dintele cu infectie(alti $$$)si am fost la ruth canal(alti $$) un total de 2000$ pana acum din buzunarul meu plus ce a mai platit si asigurarea medicala alti 2000$ , iar dinti mei nu sunt terminati :(..ieri am primit telefon de la densitst sa imi spuna ca rebuie sa merg sa vad un ortodontist pentru nu mai stiu ce!!!!!

Dupa cat de suparata sunt cu problema mamei mele de dentist nu mai imi arde acum ...
Am plans ieri toata ziua , ca asigurarea este la 0 acum iar alti bani nu mai imi permit sa bag in buzunarele dentistilor!
si m-am simtit MINTITA.
Ultuma data cand am fost la dentist pe 23 luna asta mi-a spus ca sunt gata si ca app. urmator o sa am dinti gata ...iar ieri m-a sunat sa spuna ca nu sunt gata ...sunt absolut stresata la maxim...
azi am acceptat sa sun la dr. meu sa imi de-a medicamentele de deprsie ca nu ma pot orpi din plans...


azi merg la denstist si sper sa nu fie nevoie de 911 ca m-am saturat de dat bani la denstist si eu sunt cu 2 dinti de plastic in gura si taiata toata...

p.s am scris la helpmehowad sa vedem ce zic si ei:( ca eu cred ca dentista trage bani dupa mine si de la asigurare...




"Daca crezi ca exista Vesnicia si stai nepasator, meriti sa fii inchis in casa de nebuni" - un parinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Conchita, acum am citit si eu ca ai piciorul in gips???
Si eu l-am avut pe la 17 ani (am avut un accident de ski) si tare greu mi-a fost...dupa ce mi-a scos gipsul (am stat vreo 2 luni) mi-au trebuit inca 1 luna sa pot merge...imi intelenise piciorul zdravan...Si acum cand se schimba vremea...simt...parca sunt o babeta...Dar am avut fractura la tibie si luxatie la glezna...2 dintr-o lovitura!!!
Asa ca iti doresc sa iti revii repede, si sa faci cat mai multa miscare (cred ca stii oricum) ca sa iti revii la mobilitatea dinainte...
Dar cum ai reusit sa il busesti????


Simona, Radu are carnetul din Ro si aici e ok ca sa conduc cu el langa..(asta in cazul in care nu expira cele 6 luni de cand intra in Usa si trebuie sa isi schimbe carnetul)


Deci Vonage e ok??? hhihi...uf...ce ma enerveaza...cred ca nu o sa ajung niciodata sa am telefon si net legal
Pai si iti trimit pe mail ustensilele sa le instalezi tu?? Sa nu imi prind urechile in ele...sau vin ei si monteaza?

Elena draga...uf...cu ce pot sa te ajut?? De ce nu incerci sa iti faci in Ro lucrarea?? Acum e prea tarziu oricum, ca deja ai inceput...dar io asa gandesc...cu tot cu drum pana acolo si tot iesi mai ieftin si iti ramane si de o inghetata!!!!
Curaj si forta mamei tale sa iasa din coma cu bine!!!
Pupici pt Alvarica...va luam in we in parc???

Noi luni cred ca vom pleca cu tati in Georgia ca are de lucru acolo...si....de ce sa stam acasa??? Sper sa nu fie frig, ca nu mai avem haine groase...le-am dat pe toate in Romania !!!





Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

elena, dar ec s-a intamplat cu mama ta? imi pare rau ca ai probleme si cu mama si cu dintii, iar cu pasaportul eu cred ca va trebui sa-l reinnoiesti.


asa arata bobociimei. inca n-am stropit cu nici un weed eater, n-am ingrijit nika, asa ca nu bagati in seama balariile de pe langa

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Philip...ce boboci dulci!!!
Io ma apuc de plantat cactusi pe aici!!! hahha...

A! Elena...nu stiu daca e acelasi lucru...dar si pasaportul lui RAdu expira in oct si nu i-a spus nimeni nimic...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

sanziana, week-end placut in georgia. pai uita-te pe yahoo sa vezi cum va fi vremea...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput