Clubul nurorilor (24)

Clubul nurorilor (24) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Nurorile cu soacre bune si nebune

1.impreuna(28.08.1979)______________1.gabibarta
2.BraveGirl(26.05.1981)______________2.camelia72(1.02.1972)
3.boeru____________________________3.cornelianeli
4.ralucames________________________4.linusa
5.badjoke__________________________5.Naty
6.Boobooricu_______________________6.angy11
7.klumea_blondy____________________7.olim
8.Himmelsduft______________________8.monagan
9.gyly_____________________________9.loreen
10.kisstherain999___________________10.dia_bi
11.jone___________________________11.inaioana
12.mara95________________________12.a.cicel(8.04)
13.adimercedes____________________13.devylla
14.lavinai(24.08.1983)______________14.jozsaerika
15.Clover_________________________15.Ralu-Cat
16.soarenistor_____________________16.alexa00
17.mihaela amalia__________________17.diadaniela
18.niccostea______________________18.Lona
19.fannna2003(22.01.1969)_________19.meb
20.RaluD__________________________20.Paula2003
21.NinaR__________________________21.Bee
22.SunSmile(22.05.1980)___________22.manda
23.mina___________________________23.Giana
24.andora_________________________24.cherry22(22.08.1976)
25.marinar(17.04)__________________25.corneliaa
26.ancuta_stan____________________26.diaan
27.nebunica_zapacica_______________27.annitha_cl
28.Alynutza(23.05)________________28.Ileana Cosanzeana
29.Nadia1976[14.12.1976)__________29.axia
30.roxanicea______________________30.Siminaf
31.Boca Daniela____________________31.cristiama
_________________________________32.Gargaritza
_________________________________33.alionushca
_________________________________34.Raza de soare(24.07)
_________________________________35.sigrid
_________________________________36.andreea_trend
_________________________________37.ioana2004
_________________________________38.joker
_________________________________39.bunicuta
_________________________________40.Elise
_________________________________41.moko
_________________________________42.pinguleasa
_________________________________43.ciuleandra
_________________________________44.simiena


SOACRELE NOASTRE

capitolul 23

Flavia (sotie si mamica fericita)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cherry,pai soacra-mea de la Paste la Craciun sta la tara.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Hai ca sper sa mai apuc sa scriu cate ceva:)

Alynutza chiar ca-i mica lumea (sau Clujul:), la un moment dat ma gandeam ca s-ar putea sa fii Alinutza, o fosta colega care a fost la noi la nunta:) Ai lucrat mult acolo? Banui ca iti place mai mult serviciul actual, ca de acolo cam migreaza lumea :) Al meu are aproape 1 an de cand si-a schimbat serviciul.
E super rochitza, sa o porti mandra si fericita

Cami socrela ta e panarama rau, trebuie sa reusiti cumva sa scapati de ea.
Ne bucuram ca ne povestesti, nu te gandi ca prostii. Cu atat mai mult ne dam si noi seama ce soacre bune avem

Dana poate se intoarce de la tara chiar inainte de Pasti si pleaca iar.

Tre sa fug, a venit pretenu'

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Voi copia ce am postat la capitolul precedent caci nu am vazut ca s-a deschis cap.nou:
Dana,pana atunci sper sa reusim sa ne facem casa adica sa ne mai extindem putin cu vreo doua camere...!Casa parinteasca ne-o lasa parintii noua dar acum locuieste fratele meu cu ei pana isi termina el casa...lui i-au dat un teren chiar langa casa parinteasca si il ajuta acum sa-si construiasca o vila super...asa ca atunci cand va imbatrani scorpia poate sa stea singura in apartament!Problema ei este ca nici nu se gandeste ca va imbatrani si va ajunge tot la noi...treaba ei..."cum isi asterne asa va dormi!"

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE



Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

buna norici!
a venit primavaraaaaa!!!!...mama ieri nu-mi venea sa intru in casa...la mine toti sunt bine azi scot actele de la reg. comertului...merg la banca...fac stampila...sa vad daca reusesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Camelia,pai asta e rau ,ca nu se gandesc si la ziua de maine.Cand o fi baba o sa se vaicareasca ca nu o baga fii-su si nora in seama.Oare de ce?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Da, lavi, vrea la fel de mult k mine ! Cand il/ne intreaba vecinii cand vine bb, zice "pai vrem cat mai repede, k doar am 30 de ani, cand sa-l am, la 50?"... n-are ink 30, dar... o sa fim 2 copii cu copil... amandoi aratam mai tineri...si ne purtam k atare, adik ne rasfatam mult-mult...

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna gagici!
Eu sunt suparata ca ne-au schimbat astia orarul la facultate pt ca avem niste englezi in vizita...trebuia sa merg toata saptamana la facultate, de dimineata pana seara, cu o pauza de o ora. Astia chiar cred ca nu mai avem si altceva de facut?Imi vine sa-i bat

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Dana, nu stiu de unde am inteles eu ca socrela ta va pleca din tara, nu ca va merge la tara. O fi primavara de vina, de sunt asa de . Oricum , bine ca scapi de ea.

Flavia, ce ne-am face noi fara tine? Esti "motorasul" nurorilor.

Cami, nu ne stresezi deloc cu problemele tale, de aia suntem aici, sa ne spunem ofurile si sa ne incurajam. Deci, fruntea sus, ca va rasari soarele si pe strada ta, am eu o presimtire.

Andreea, pe unde esti?

Razuco, cum te mai simti? Mie tot imi vine sa , sunt si ma doare capul. O fi sau schimbarea vremii e de vina?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Buna fetelor

Nici nu stiu cu ce sa incep...sambata am fost la o petrecere si mi-a fost cam frig asa ca s-a intors nenorocita de raceala. Iar bolesc. ieri am iesit si noi la aer, am fost la bunicii sotului si a fost super bine. Au fost si socrii acolo dar totul a fost ok.

Flavia e superba printzesa voastra. Am facut ieri multe poze, asa ca sa testam toate functiile aparatului si este super super.

Alinutza, ma bucur ca ti-ai gasit rochitza. Este foarte frumoasa. Sa te bucuri de ea si sa-ti poarte noroc.

Mai Raza, cand ar trebui sa ai CM? Poate esti norocoasa. Mie mi-au venit rushii, intarziere de 10 zile dar stiam ca nu bb. Dar luna asta................ cine stie??

Cami am rezolvat cu pozele, daca nu se pot vedea nici acum sa-mi spui. Cat despre socrosenia ta............. nici nu stiu ce ar mai fi de spus. E dusa cu capul...

fetelor sa aveti o saptamana frumoasa

marinar
http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Flavia, am lucrat acolo cam 8 luni, azi maine se implineste un an de cand am plecat de la ei. Eu am plecat pentru ca nu mai rezistam cu orarul ala, nu aveam deloc timp pentru mine si in plus incepuse sa faca si sefu tot felul de figuri... Ca sa nu mai vorbim ca nici vorba de posibilitatea de a promova. Cu sotzul tau m-am mai intalnit dupa ce mi-am schimbat job-ul, ca eu stau pe Turzii si din cate stiu el lucreaza la firma aia de soft de pe Turzii, nu? De rochitza, multam de aprecieri, m-am laudat la toata lumea , a placut si soacra-mi (oricum ea n-ar zice nimic doamne fereste!). De sambata de cand am probat-o si m-am hotarat la ea sunt cu gura pana la urechi .

He, he Cami, lasa ca ii vine si la socrosenie randul. Stii tu cum se zice, DD nu bate cu bota. Sotzul tau nu i-a zis nimic de genul "vezi tu ca imbatranesti si n-o sa aiba cine sa-ti aduca un pahar cu apa"?

Fana, succes la business!

Raza, Lavi si al meu scumpel e putin egoist cand vine vorba de copil, imi zice "nu-ti ajunge unul"? Oricum, noi suntem hotarati sa ma asteptam putin. Dar voua va tin pumnii sa vina repede , e tare frumos cand vine un bb la cineva care si-l doreste si-l asteapta cu tot dragul...

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput