Clubul nurorilor (24)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Fanna SUPER
daca mai ai mai spune-ne
sanatate fetelor cu probleme dar mai fetelor daca voi la 20 si ceva de ani va vaitati ,eu cu ceva mai multi anisori ce sa mai zic ?
pa si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

am revenit si io!!!!!!
chiar acuma jumate de ora am vazut niste persoane ca se uitau cu ochelarii speciali la soare.....si iubi a meu a zis sa le zicem sa ne dea si noua sa ne uitam......

fetelor, stiti sa imi spuneti ce presupune functia de merchandiser? ce atributii ai, ce responsabilitati?

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Am vazut si eu eclipsa, mi-am luat dimineata ochelarii speciali pe care ii aveam din 1999. S-a vazut super. Acum nu mai vad nimic, caci s-a innourat.
Flavia, si pe mine ma doare capul, dar mi se intampla destul de des in ultima vreme.

Fana bancurile.Nu ma deranjeaza daca ne mai spui, ca-mi plac

Bunicuta pentru informatii

Fetelor, azi ma duc sa ma tund putin, ca arat ca o zuza. Imi tot creste bretonul si l-am taiat eu, deci, va dati seama cum arat

Razuca, nu mai zici nimic?

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cherry,si eu mai am ochelarii din 1999 si m-am benoclat la eclipsa..
Fanna,da-i cu bancurile ca ne mai distram si noi.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Bunicuta, cand vedem niste pozici cu tine, ca eu sunt curioasa sa vad cum arata o viitoare soacra buna.

Lavi, ai reusit sa vezi eclipsa? Ti-a dat careva ochelarii?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Lavinia am cautat pe Google ce insemna sieste asa cum am banuit si eu : vinzare, distributie , asezare produse la raft- s-ar putea sa mai fie si alte responsabilitati
poate mai stiu fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

vad ca la bancuri ma ti plamanii...dar eu nu stiu ce sa fac de mancare dupa amiaza...ceva bun rapid accesibil...aveti idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Flavia, incearca un ibuprofen, eu iau din ala cand ma doare capul si-mi trece. sa nu mai doara.

Fanna, nu cred ca-i cazul sa-ti faci probleme, tuturor ne place sa ne descretim fruntile cu un banc bun.

Lavinia, "Merchandiser-ul este persoana care se foloseste de un complex de tehnici si instrumente ce urmaresc punerea optima în contact a produsului cu potentialul cumparator la punctul de vânzare si întarirea motivatiei rationale si emotive a deciziei de cumparare. El este cel care aduce în magazin obiecte ca: abtibilduri (germ. “Abziehbild”; engl. “sticker”), agatatoare (engl. “hanger”), bannere, “biscuiti” (obiecte de carton, material plastic etc, rotunde sau patrate pe care se aseaza paharul), chenare de vitrina, copertine (prelata fixata deasupra vitrinelor), dispozitive luminoase de exterior si de interior cu numele de marca al produsului, al serviciului sau al firmei, dispozitiv luminos care reprezinta marca produsului si pe care e trecut si numele magazinului (engl. “front-shop”), frigidere (engl. “cooler”), mascote, pahare, postere, rafturi (engl. “display”, “rack”), scrumiere, stegulete, umbrele, umerase etc. Astfel de instrumente pot constitui un mijloc important de crestere a vânzarilor si de creare a unei imagini favorabile atât pentru produs, cât si pentru punctul de vânzare.
Este posibil ca agentul de vânzari sa îndeplineasca si rolul de merchandiser în relatie cu punctul de desfacere. "

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

nu cherry, ca mi-a fost rusine sa ii cer!!!!
nu stiti niciuna sa imi spuneti despre MERCHANDISER?????
plssss

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

multumesc fetelor!~! nu vazusem ca atunci postam!
acuma ma pun sa citesc ce ati scris.
multumesc

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput