Mobila la comanda

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorr spune:

scuze...am gresit , NU Militari . DOAMNE , am un lapsus.... in apropiere de stadionul Steaua, cum se numeste... Ghencea..(corectati-ma daca gresesc), e un complex numai cu mobila, centrul Elite, asa stiu ca se numeste. sora mea si-a luat de acolo dormitor polonez... stii ce ... astept sa vina sora de la servici , poate mai are nr de telefon de acolo si ti-l dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Aha, am inteles;mersi, oricum vom face o excursie pe acolo in week-end.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

quote:
Originally posted by crisia76

Mai astept si alte sugestii si chiar sfaturi, please. Marea bucatarie e de fapt una de apartament si are cam 8m2.
Dilema mea acum e daca iau plita si cuptor separate cum sa le dispun unul sub altul sau separat. Si de la ce firma. Ati avut neplaceri cu plitele respectiv cuptoarela?
cristina

La vita est bella!



Eu am vrut (si mi-am luat) plita si cuptor separat, amindoua marca Ardo, din inox. Stiu ca nu e cine stie ce marca, dar au fost OK, si sincera sa fiu, atita ne-am putut permite. Deocamdata sunt multumita, si le am de vreo 3 ani.

Avantajele plita-cuptor separat sunt doua, dupa mine:
- poti sa le incastrezi in mobila, ceea lasa mai putin loc pt praf si vei curata mai usor in jurul lor
- le poti amplasa in locuri diferite, nu clasicul aranjament cuptor sub plita; crede-ma, cuptorul la semi-inaltime este super comod, nu trebuie sa te mai apleci ca sa scoti mincarea sau sa vezi ce e inauntru ... e super; si nu se incinge daca il bagi in corpul de mobilier si respecti distantele indicate de fabricant si gaurile de ventilatie ...

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

PT. BOGDANAI
intentionez sa-mi cumpar si eu cuptor si plita separate, inca nu m-am hotarit ce marca dar ce am gasit eu in materie de cuptoare sunt majoritatea electrice, al tau de care e? sunt bune cele electrice? consuma multa energie? iar pt. cuptor despre ce distante este vorba daca e asezat in masca, iar gaurile de ventilatie unde se lasa...daca poti si nu e cu suparare da mai multe detalii
multumesc
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Bebe03, mie mi s-a recomandat sa aleg plita pe gaze (electrica te costa mult mai mult curentul decat gazele) si cuptor electric pentru ca se coace mai uniform, fara sa se arda si il folosesti mai putin decat plita deci nu e consumul atat de mare.
Cuptorul ar fi bine sa fie de clasa de energie A sa consume cat mai putin curent.


Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia76 spune:

ieri am fost sa mai du o tura prin magazine in cautarea cuptoruli si a plitei insa iar mi-au cazut ochii pe un bosch aragaz cu plita de inox si in rest alb foarte aratos si din ce citesc pe forum e foarte laudata aceasta firma. Costa in jur de 12 mil. Cuptorul e pe gaze dar grill-ul e electric. L-as cam lua dar ma gandesc ca e mai util cu cuptorul la semiinaltime si iar ma enerveaza ca pentru fiecare lucrusor din casa risipesc atata energie....si ce e mai nasol e ca nu ma hotarasc oadata iar sotul a lasat decizia pe mine. Uf, as vrea sa fie si el mai ferm cateoadata dar de, bucataria e in grija mea. Daca ar fi sa luam o masina probabil ca decizia ar lua-o singur.
cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

quote:
Originally posted by Tudorr

scuze...am gresit , NU Militari . DOAMNE , am un lapsus.... in apropiere de stadionul Steaua, cum se numeste... Ghencea..(corectati-ma daca gresesc), e un complex numai cu mobila, centrul Elite, asa stiu ca se numeste. sora mea si-a luat de acolo dormitor polonez... stii ce ... astept sa vina sora de la servici , poate mai are nr de telefon de acolo si ti-l dau



mi-e total necunoscuta zona, daca poate sora ta sa ne dea amanunte cam pe unde e complexu' ar fi bien.
caut si eu pe o firma care sa faca mobila ca aia din poza, la casa decor costa vreo 7000 de euro fara electrocasnice. sunt mai ieftine la mobexpert, am vazut o mobila de bucatarie asemenatoare costa vreo 2500 euro (era expusa, nu m-am interesat prea bine ce iti dadea in banii astia - credeam ca am destul timp sa caut pana e casa gata, dar acum uite ca e aproape gata si n-am mobila, nu numai de bucatarie).
asa ca eu, cel putin, sunt deschisa la orice sugestii (daca mai stiti si alte depozite de mobila sunt cu urechile palnie, mi-e greu cu doi kupchii dupa mine sa bantui bucurestiu').

multam

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorr spune:

io asa stiu sa ajung acolo. trebuie sa ajungi la statia de metrou eroii revolutiei, vis -a-vis de cimitirul eroii revolutiei este un liceu iar acolo este capatul lui 173 masina , il iei si mergi pina la penultima statie(,ultima este stadionul steaua) acolo sunt numai depozite cu mobila. daca o iei asa nu ai cum sa nu -l gasesti, eventual mai intrebi in masina. sunt fff multe depozite,o saptamina ti-ar trebui sa le vizitezi pe toatedar tu intri in primul depozit de pe partea dreapta (cum cobori din masina)si in spate de tot ai sa vezi comercianti care importa mobila poloneza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "mobila la comanda"
postat de lenca, 09/05/2006, 22:07:33


Salutari la toata lumea.vreau sa va intreb dc stiti unde as putea sa fac comanda de un dormitor care sa contina un pat de dim 160/200, 2 noptiere,comoda si dulap cu 5 usi si pe 2 usi sa pun oglinda.Pe mine ma intereseaza ca sub salteaau de la pat sa pot folosi toata lada,tot ce am vazut de vrea o sapt prin Buc, au unul sau 2 sertare la pat , dar sunt cam mici si mie imi tr sa pot folosi tot spatiul.Am vazut in Constanta la niste veri un astfel de pat si mi-a placut.Si as dori sa ma coste pana in 20 mil lei.
Va multumesc dc puteti sa imi dati niste adrese verificate,de furnizori.



raspuns postat de clau2toma, 10/05/2006, 01:32:19

Eu zic sa te duci cu schita in buzunar la diferite firme de mobilier si sa-ti faci mobila pe comanda . Dar pana in 20 de mil nu cred ca o sa gasesti. Asta este parerea mea .



raspuns postat de aissa, 10/05/2006, 09:02:50

Am eu pat exact asa cum spui, e luat de gata de la Ghencea, nu de la Home Design Mall, langa, e un en gros de mobila. Sunt din Cehia parca, salteaua e din 2 bucati si se ridica jumate-jumate pe un sistem de balamale (usor de manuit fara sa fie nevoie de forta). Practic folosesti tot spatiul de sub pat. Nu pot spune cum e cu pretul, din cate imi amintesc m-a costat in jur de 20 milioane acum 2 ani tot dormitorul, adica patul 1,60/2, dulap cu 3 usi pe sine, pe centru are oglinda (dar e mare cat tot peretele), 2 noptiere si o comoda cu 4 sertare. Setul se numeste Senator. Dar nu stiu un anume furnizor, il aveau la mai multe standuri.

Cristina



raspuns postat de Steluta, 10/05/2006, 09:10:56

Noi ne-am facut ceva asemanator anul trecut la firma Profilo (au si pagina web, da un search pe google), dar sigur ne-a ajuns pe la vreo 800 euro.

Dupa cum ti-a recomandat si clau2toma, cel mai bine te duci cu schita la diferite firme si vezi si alte preturi.

Exista si subiecte mai vechi pe aceasta tema.

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19785
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19785
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19785
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=40615
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=57925



raspuns postat de daniela_daneza, 10/05/2006, 15:47:43

Intra pe site-ul firmei Profilo. Executa mobila la comanda ....Si da-mi PM , ca sa vb mai multe , daca vrei.

Steluta , multumim !

Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cam cat ar putea costa la comanda un birou (150 cm lungime, 140 latime) cu picioare de fier si fara sertare (adica doar blatul si picioarele)?

Mergi la inceput