Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Fetelor, cucuietelor...

De ce sunteti asa tacute? Sau e deja week-end si profitati de prezenta sotilor vostri?

Daniela, abia acum am citit povestea nasterii micutei tale si mi-a placut mult, asa ca am readus-o pe pagina 1.

Daria a papat bine la masa de seara, iar acum inca nu doarme. V-am mai intrebat si altadata, dar o fac si acum. Mamici care aveti copilasi in jur de 1 anisor, ce le mai dati de papica? Ca eu cam is in pana de idei, iar ea cam mofturoasa in ultima vreme. Pote ne mai inspiram unele de la altele, ne mai vindem ponturi.
Va pup si sa aveti o noapte frumoasa!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Moama,ce viteza aveti la scris!
Bravo fetele!
Fiica mea doarme ,sotu' cu niste treburi si eu cu un ochi pe aici si cu unul la serial (trupul dorit).Maica,frumos actorul ala de mori!Il mai urmareste careva?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Si eu pe messenger : petronelaanca

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Moama,ce viteza aveti la scris!
Bravo fetele!
Fiica mea doarme ,sotu' cu niste treburi si eu cu un ochi pe aici si cu unul la serial (trupul dorit).Maica,frumos actorul ala de mori!Il mai urmareste careva?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana










care actor?
eu l-am vazut pe Varlam asta ca sa va disper putin cu telenovela mea

Danielutza,Anculina,v-am adaugat la listuta mea de pe mess.Sper sa apucam sa ne intalnim online intr-o zi

Flavia,aranjeaza cu colegul sa te scoata din starea aia naspa in care esti

c.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

'Neata somnoroaselor!!!!





www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

'neata!
danelutza, anculina v-am trecut si la mine in lista. astept sa ne "vedem"
flavia, sar'mina de info
bey gravidutzelor, ce v-a apucat? fruntea sus ca va dau bataita.
geani, io la virsta pe care o are daria ii dadeam mincare separat de noi. abia dupa un an am pus-o cu noi la masa. noi avem mare noroc ca alexa nu e mofturoasa si maninca orice, cu conditia sa mincam si noi acelasi lucru. ea maninca aceeasi mincare ca si voi?
ce e cu vremea asta? oare mai vine caldura ca mie imi vine sa o iau pe aratura de atitea ploi si frig

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Danelutza,te-am adaugat si eu pe YM.Ca am nevoie de cat mai multe mamici cu experienta la care sa tip dupa ajutor cand vine bebe mic!
Bai Corina,trimite ma zapada aia la mine.Ca eu ma bucur ma de ea!Uite cand am avut aici 2 zile de zapada,am uitat si de burtik si de tot..ca de-aia m-am ales cu un nas care curge!SI zici ca ar trebui sa nastem in aceeasi perioada?Super!!AA si apropo,misto semnatura!
Miahela Amalia,intr-adevar,este mai bun sistemul medical,dar si-asa are cateva dezavantaje fata de Ro..in anumite situatii!
Gegea,multumesc de incurajari!
Anculina,te-am adaugat si pe tine pe lista de messenger!
Alexa si mami,ce bataita?Ca am morcovul cat casaaaaaaaaa!Maine intru in saptamana 38!Vai fundul meu!

Anyway,gagici,va urez un week-end placut.Eu am promis ca ziua de azi o voi dedica in totalitate sotului.Posibil,ultimul week-end in 2!Tati a promis ca ne scoate la cinema,si la un KFC!Yummi!Multi si ne "auzim" mai pe seara sau maine!


Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Salutare fetelor!
Asa de dragi imi sunteti cand va citesc,doar ca nu am asa de mult timp sa va si scriu...cand vad cata buna dispozitie aici.. multi de la mine

Eu sunt cam tristuta ca Robert a facut rubeola,cu tot cu vaccin facut...acum e pe trecute,dar m-a speriat febra mare,39,offffff....nu va doresc sa treceti prin asa clipe.

Am vazut ca cineva asteapta sa nasca,TINA, si nastere usoara...va fi bine totul,ai sa vezi.

Am si eu ceva poze de la ziua mea,cu intarziere, dar daca aveti chef va puteti uita in primul link.


Va si incerc sa intru mai des aici ca sunteti minunate


Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

gagici:)

Azi sunt o lenesa si jumatate, si la fel de plictisita, o fi vremea de vina:)

Cami ce sa ma scoata colegu din starea asta ca mai 1 tre sa il scot eu pe el:) Cred ca a dormit stramb ca il doare un umar, noi ne ramolim de tot:)

Danelutza si Anculina va adaug si eu in lista pe YM, cand apucam sa vb:)

Dana de care actor zici, Mario Simaro (nush dc asa se scrie?:), daca da, e fain, io l-am vazut in alt serial (ala cu pisica salbatica), cand eram insarcinata si toata ziua cu ochii in TV

Tina mai ai putin, iti tinem pumnii sa nasti repede si usor si sa ai un bb cuminte, sa te lase sa mai povestesti si cu noi:) Asa imi place cum v-ati pregatit pt bb, daca mai ai poze noi spune:)

Geani noi de pe la 1 an am inceput sa ii dam papa de care mancam si noi (da sa fie cat de cat sanatoasa), cu Sara e greu ca e tare mofturoasa.

Apropo, am inceput sa ii dau ulei de catina, cica e bun pt imunitate si pofta de mancare, sper sa vad efectele.

Alina n-am mai vb demult cu tine pe mess, mi se facu dor


Miha nororc cu cafeaua ta, ne sperie somnu:) Nu mai zici nimik?

Unde sunt fetele? Porumbel, adinell, ralucutza, ralucule, dana d, nelia, ira, mirela alina, Mona_B, pinguleasa, Bimilit (cred ca nu si-a reparat PC), an-k, mama_de_bebe si cele care n-ati facut azi prezenta?
La apel

Asteptam sa se trezeasca Sara si iesim si noi azi toti 3 la plimbare, in sfarsit:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mama da ce mult am scris:)

CRISMIR te asteptam mai des:) Am vazut pozele, cred ca ai avut o petrecere reusita
Robert a facut acum vaccinul cand a facut rubeola, sau mai devreme?
Ca si Sara cand am vaccinat-o la 1 an a facut rubeola, dar o forma usoara ca si reactie la vaccin, dr a zis ca nu e nimic grav, doar ca nu am avut voie sa o scot din casa 10 zile si sa nu ii fac baie.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput