Cluj rulz! (41)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Vai suntem pe pagina 3!

Va multumesc pentru gandurile bune!Daca ma trezesc din anestezie totul va trece.

Azi a fost tanti cu Razvan in parc.O terorizeaza nu alta ca tot timpul trebuie sa se joace cu el.Am ajuns si eu mai tarziu in parc si doar m-a salutat.Nu i-a fost dor de mine de loc.De altfel de aproape 2 ani cu mine cred ca s-a saturat bietul copil.



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Vai Stanca, cum adica "daca ma trezesc din anestezie"? O sa fie totul bine. Sa stii ca toate suntem alaturi de tine.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

Va salut, clujencelor!!!

Creola,iti doresc bun venit printre noi, nici eu nu sunt asa veche in gasca.Ti-am vazut pozele, sunt superbe,ai un ingeras tare frumos, sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatoasa , sa fiti fericiti alaturi de ea!

asi am inteles ca trebuie sa-ti faci o laparoscopie,este o interventie chirurgicala simpla, sa nu-ti fie frica pt. ca dupa o saptamana ai si uitat de ea, dupa anestezie o sa fii probabil un pic ametita , dar a 2 a zi nu mai ai nici o problema.Tatal meu a fost operat prin laparo si a 2 a zi l-au lasat acasa.Sigur ai emotii , dar trece repede si nu este o procedura dureroasa , eu iti tin pumnii
si .Alex a facut anestezie generala la 1 an si dupa operatie la 2 ore fugea prin reanimare de nu puteam sa-l ajung

Raluca ce mai faci? A venit mama la mine si saptamana asta sunt mai libera.Ti-ai luat perdea pt. camera lui Stefi?
Va pupa mami de Alex(27 iulie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:


Nu am avut net

Oana imi pare rau daca te-am incurcat cu pozele; dar ce chestie....iti jur ca azi pe la pranz m-am gandit la tine (fara sa dau de CD-ul tau) si m-am intrabat cand o sa-ti amintesti de poze . Adresa mea de mail este: mg_tache@yahoo.com (cu liniuta jos). Poti sa-mi trimiti pozele care nu-s pe cd, numai sa nu atasezi mai mult de 5 odata, ca sa nu faca figuri. Astept si indicativul pozelor de pe cd pe care le vrei. Nu uita sa-mi specifici dimensiunea pozei.

Trebuie sa fug !

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

salutare trupa!!
scuzele de rigoare pt. absenta, tare as vrea sa apuc si io sa mai scriu... sper sa vin cu detalii dupa ce culc copil marait si somnoros
pupici tuturor

minunea vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

bine ca a trecut noaptea de cosmar.
dupa ce ieri am tinut-o tot in febra la 9 seara a inceput sa creasca febra pina a facut 39,9 si nu i-a scazut fetelor vreo 2 ore orice i-am dat.am crezut ca innebunim.surprinzator a avut
Dr Man, de care din pacate mi-am schimbat radical parerea buna de la inceput , nu a raspuns deloc la telefoane, am ajuns la urgenta pe la 12 noaptea de unde ne-au trimis acasa sa o impachetam in cearsafuri ude.
i-am facut o baitza mai racoroasa dupa care cu cartofi in talpa i-a scazut febra.vreau sa va zic ca nu ii scazuse de la 7 ml Nurofen, 4 de Panadol si un supozitor cu algocalmin...
azi nu a mai avut deloc, Doamne ajuta!
da sa va zic de ce is suparata pe dr.m-am dus dimineata ultra rupta si strssata cu mIhai la clinica sa-l cautam.ne-a tratat de sus, si desi ne-a vazut stressati i s-a rupt.si cand in final ne-a bagat in seama, dupa ce vineri am cotizat serios, ne-a spus ca e o viroza clasica, nimik grav dar ca nu poate veni acasa s-o vada decat in ...aprilie.is f scarbita si dezamagita.

asa ca inapoi la dr noastra care nu e imbuibata.

azi am fost zombie la lucru, noroc ca a stat si mama azi noapte cu noi ca am prins cateva ore de somn agitat.

am vrut sa va pove experienta noastra si sa-i spun Stancai mult succes!

Mariana , mi-ai raspuns ceva legat de intalnirea noastra?

dar legat de propunerea mea, nimeni nimik?

va pup

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 8 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0
nasterea papusii :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

!! Am culcat copkil rautz, in mai putin de un sfert de ora!! UURRAA!!... fatza de zilele trecute cand ma kinuiam cate un ceas
Azi nu a vrut sa manance mai nimik, dar pun pe seama caninului care o kinuie de mai mult de o saptamana, dar care sta sa iasa voinicel... dupa ce i-am facut baitza si am primenit-o cu de toate, ce credetzi ca face?? KK pe ea, dar fara sa zica macar ca o trece...era asa voioasa si relaxata, ca si cum era normal... ca de obicei ma atentzioneaza, si daca apuc s-o pun e ok, daca nu... asta e... in fine... am luat-o iara la spalat, uns cu Cutaden, etc. si acum doarme. Ma necajeste si faptul ca are si ea mucishori, lichizi-dar ii are... oare sa ii dau ceva pt. ei?? ca de o sapt. ii dau Vit.C cu propolis, dar cred ca nu scapa de virus...
Criss., cand aveti timp si kef de noi, sunteti bineveniti la noul apartament... Va doresc multa sanatate la toti trei, iar Theiutzei, umpic mai multa ca e mai mica-draga de ea...... cand ai timp, abordeaza-ma tu pe mess., ca mie mi-e teama sa nu te deranjez
Oana, Mariana -va multumesc de urari!! oricand sunt binevenite, mai ales ca tot obosita ma simt... parca nu mai termin de aranjat, spalat usi, ferestre si celelalte...
Stanca- iti tinem pumnii sa treci repede si cu bine peste interventie !! de la noi.
Dana draga, ce bine de tine ca vine ba mama- ba soacra sa stea la tine pt. ajutor!! Daca soacra vine la mine, face tot ce ii sta in putintza sa imi zica ca ba ceva nu ii place cum am aranjat, ba ideea mea de a face ceva nu e asa buna cum crede ea... am avut o saptamana de nervi la maximum... iar mama saraca, vine rar ca si lucreaza, si nu indrazneste sa comenteze ceva de rau.. ca nu prea i se pare, nu ca s-ar teme de mine in fine... incerc sa ma descurc singura, ca poate e mai bine asa...

waw ce m-am intins la vorba... dar asta pt. ca tare mi-a fost dor

minunea vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

Criss., legat de propunerea de intalnire pe marti, eu iara sar peste ea, deoarece o colega de facultate (care e contabil de multi ani), m-a rugat s-o ajut intr-o problema... deoarece are tare mult de lucru... si kiar o sa imi prinda bine. Doamne cate poti pati cu copiii astia... bine ca faza urata a trecut si ca acum Thea e bine. Eu inca raman fidela doctoritzei recomandate de tine

minunea vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Buna seara, dragelor!

Cristiana, nu am mai putut sa-ti raspund si tie, ca s-a trezit Simon si a trebuit sa fug. Mie imi convine sa ne vedem maine. Eu am masaj de la 19. Deci, pana la ora aia cand poti tu mie mi-e ok. Cat despre stramutarea intalnirii, eu nu am inteles bine: era vorba de martia asa? Iti multumesc pt ca te-ai gandit si la noi, dar eu nu veneam oricum, caci am masajul si trebuie sa-mi fac si bagajul. Sa iti dau eu un tel ca sa stabilim ora???
Mi-e sufletul cat un purice cand citesc despre febra Theiutei! 39.9! Cred ca o luam razna. Si legat de pediatrii: incearca-l si pe dr. Farcau (el) sau dr. Farcau (ea) (sunt sot-sotie la pedi 3). Poate la inceput o sa ti se para mai reci, dar sunt niste oameni extraordinari! Pe cuvant ca sunt fff multumita de ei. Si raspunde si la tel (mai sunt si exceptii obiective)! Sper ca noaptea asta sa o treceti cu bine si sa nu mai revina febra!

Oana, am auzit ca ai fost pe la noi . Oare am mail? O sa dau o fuga sa ma uit.

Raluca, eu + maica-mea (care e fff harnica!) am terminat de aranjat lucrurile si de facut curat in noul ap in 3 saptamani! Am crezut ca nu mai terminam! Tot stergeam praful si iar mai trebuiau date gauri...iar stergeam praful...iar gauri etc pana era sa o luam razna. Tu singurica si cu Stefania pe cap....oare cand termini??? sunt tare curioasa!

Daniela, cand termin postarea fug sa trec data pe listutza.

Stanca iti iei bataie daca mai vorbesti prostii! Razvan a vrut cu tanti din prima? Nu a plans?

Simona, nu ma face sa plang! De ce sa nu mai faci bb??? Merita toate incercarile si eforturile din lume!!! E cel mai fain lucru care ti se poate intampla in viata! Te rog frumos sa nu renunti! Plizzzzzz! O pt o viitoare !

Creola, cu placere . Si eu sunt de acord cu axioma ta legata de sportul-cumparaturi!

Fetelor, care mai sunteti prin zona???

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Eu sunt!
...la oale...adica am oala cu friptura pe soba si mai stau oleaca p-aci.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput