Constanta la apel! (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce idiotenie - ca doar in lege scrie clar ca drepturile se dau de la 1 ianuarie! de asta chiar nu am auzit....mama ce scandal as face daca as avea la cine! nu de alta dar dosarele puteau fi depuse in termen de 60 de zile de la data iesirii normelor de aplicare, nu? si chiar asa ne asigurau doamnele de la ghisee, ca nu e problema daca venim mai tarziu, doar o sa primim banii mai tarziu.....god damn it ce bataie de joc! o sa sparg cu si mai mare placere banii astia, ca sa ma racoresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salutare, fetelor! Am tot citit ce-ati scris, harnicutelor!, dar n-am avut timp de scris...
Eu sunt racita de aproape 3 saptamani...
De cateva zile si Sebi este mucos... (fara febra, tratam doar cu nurofen si pivalone).
De o saptamana avem bona. La inceput mi-a venit taaare greu sa accept o persoana straina in casa. Acum, sunt f multumita: in afara ca are grija de Sebi (care s-a si obisnuit cu ea si de doua zile este tot numai un ras si-o alinteala!), ne si gateste mancare f gustoasa. Ideea era sa-i pregateasca lui Sebi ceva proaspat in fiecare zi. Acum, sotul meu zice ca ne-a pus "maia" la ingrasat, pt ca ne gateste pt toti!
Ma intreaba mereu ce sa mai faca, sa ma ajute. Calca si rufe.... a vrut sa aspire si ar fi pus si rufe la masina, dar am refuzat-o politicos... Eu ce-as mai fi facut?! In fine, e bine asa, cu ajutor!
...Sunt f suparata pe nesimtitii astia de la curent. Ieri mi s-a dus naibii calculatorul cel nou (sursa, placa de baza si nu mai stiu ce), de la firma, din cauza unei caderi de tensiune. Azi m-am chinuit sa lucrez pe cel personal, dar... fara baza de date, m-am umplut de nervi.... si am chestii urgente de rezolvat... ... si azi iar a picat tensiunea de 2 ori!!!! Bine ca nu mi s-a ars si calculatorul meu, ca muream de necaz!

Sa nu uit, daca aveti nevoie de o bona, s-a anuntat o vecina de-a mea disponibila. Imi spuneti daca vreti si va dau nr ei de tel si discutati personal cu ea.

Pupici,

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna!

Roxana, magaria cu data depunerii cererii s-a aplicat doar la stimulent, ca in privinta indemnizatiei reiese clar termenul. La stimulent e lasata in coada de peste si ei au interpretat in favoarea lor, bineinteles. O colega d e amea a facut contestatie (asa, din principiu ), care bineinteles a avut un raspuns negativ.

Am vorbit azi cu directoarea gradinitei 45. Nu am primit un refuz, dar nici un raspuns pozitiv sigur. Nu prea stiu eu sa "actionez" in situatii din astea. A ramas ca ma duc din nou prin aprilie. Roxana, daca mai ai ceva informatii (de orice fel) despre gradinita 45, educatoare, directoare ti-as fi recunoscatoare. Sau poate ma pot ajuta si alte fete.

Ege, tinem pumnii sa nu planga mititica cand i se pun cercelusii!



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pana am reusit sa trimit mesajul, avand in vedere halul in care merge DC-ul

Vic, sanatate la amandoi! Ce bine ca ati gasit o bona de incredere care v arasfata si pe voi!

Tatiana, felicitari pt "dragul" de serviciu. EU sunt intr-o faza tare rea acum cu serv. si te indvidiez. La ce vresa merge Bia?



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cornelia, saru-mana!

Am uitat sa va povestesc o faza super draguta. Aseara, cand eram cu fii-miu in tandreturi, inainte de culcare, imi zice> "mamiii, prind bat shefu rau!!! daaa, eu, Ebi, bat shefu!"
Dragul mamei!!! Daca noi ii spunem mereu sa ma lase sa lucrez, ca ma cearta sefu.... sau ca n-are voie sa umble la biroul/calculatorul meu... ca ma cearta sefu.... S-a hotarat Sebi s-o apere el pe mami si sa-l prinda si sa-l bata el pe seful cel rau!
O zi buna maine!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara!
Tatiana, ma bucur ca va merge bine, din toate punctele de vedere. Pana la urma ai reusit sa gasesti si loc la cresa...bravo voua, v-ati descurcat!
Cornelia, imi pare rau sa aud ca nu esti intr-o faza buna la serviciu...lasa ca astea vin si pleaca...
Alina, insanatosire grabnica...dar ce raceala e asta, de 3 saptamani? sanatate si lui Sebi...cel "rau"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

alex merge cu noi la eforie.
si cand eu sunt cu tati la casa ea sta alaturi la bunica.
e cam rasfatata dar o sa ii treaca.
a cam inceput sa se arunce pe jos cand nu ii convine ceva.dar sper sa reusesc sa o dezvat.
i-am cam dat programul peste cap dar sper sa isi revina.
acum tataitzu (adik tatal meu) o invata sa mearga cu papucii in mana.
alexandra a hotarat de una singura ca e timpul sa se incalte cu papuci de om mare, asha ca cum prinde o pereche cum se incalta cu ei si pleaca la plimabre.iar taica-miu o invata sa isi bage mainile si sa mearaga cu ei in patru labe si cu fundu in sus si alex se distreaza de mama focului.

va pupam

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
mai azi cred ca e prima zi in care nu ploua/ninge/lapovita, nu? ce bine ar fi sa o lase mai moale....ca m-am saturat pana peste cap.
asa deci Cornelia...las ca tot e bine. imi pare rau ca nu esti prea bine la job.....sper sa treaca fazele astea si sa te simti ok! despre gradi 45 nu mai stiu nimic in plus...piticul prietenei mele este la Robotel cealalta gradi, de la energetic. sper sa aveti un raspuns pozitiv cat mai curand!
Jone aveti grija ce mersul cu papucii de oameni mari, se iau niste cazaturi foarte urate asa. pune-l pe bunicu sa fie cu ochii in 4!
in alta ordinde de idei azi e St. Patrick's Day.....asa ca o sa-mi sarbatoresc feciorul azi!
pupi tuturor...si o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineatza!
Tare frumos este afara astazi ,vine primavara
Cristina , am uitat sa iti zic aseara cat de "sexoasa " esti cu noul tau look .
Fetelor sa o vedeti ce frumusica este !
E foarte buna cartea de Management care mi-ai adus-o ,multumesc mult ptr. ea.

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna dimineata.
La multi ani! pentru cei 2 baietei cu numele Patrick, al Roxanei si al Narcisei. Chiar fetelor voiam sa va intreb, cum v-a venit ideea sa le puneti acest nume feciorilor vostri? Eu am gasit pe net ceva despre Saint Patrick's Day se pare ca este o sarbatoare a irlandezilor. Vedeti mai multe la : http://www.st-patricks-day.com/about_saintpatrick.asp

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput