Pestisori... pestisori... (19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna seara dragi pestisori!

Waooooo,ce de lume buna

DANIELA miercuri merg la ambasada...sa-mi ti pumnii stransi.. scumpic-o!

SALISA.si noi am avut la fel probleme de la 3 luni,dar dintii au iesit la 9...gingiile lucreaza de aia ii supara uneori....o sa vezi ca nu e o chestie constanta..azi e mai bine maine mai nasol...si tot asa,curaj...eu il tineam pe Robert cu barbetica atatea balute avea

ELIANA si nu mai fi trista...stiu eu ca monitorul e de vina


FELIS lui Mihaita...tare dragalas

CRISS,GABRIELAsi voua si puiutilor!


Fug fetelor,va si pe curand!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Felis - se pare ca profitam de orice moment sa vedem ce s-a mai intamplat pe forum.
Crismir - Bafta la ambasada!
Patricia - cred ca glumesti, nu trebuie sa fii asa aspra cu tine. Nu cred ca exista nici o legatura cu alaptatul si apoi bebeii stiu sa ne atraga langa ei , au metodele lor..

Noi am intrat in linie dreapta cu pregatirile pentru ziua Anei. Listele cu cumparaturi sunt pregatite, ne asteapta. Maine merg sa dau comanda de tortulet( pentru camin).Joi ne-am propus sa mergem sa cumparam si bicicleta dorita , am unele rezerve in legatura cu acest cadou( vanatai, genunchi zdreliti).
Ana e un pic racita dar sper sa-i treaca pana la petrecere.

http://photos.yahoo.com/cribuzatu
(am pus si pozele de la ultimul spectacol la care a participat grupa mica)

tuturor bebeilor dar si "pestisorilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna dimineata!

Mirela, iti tin pumnii, cum sa nu! Bafta ! Daca ai timp poate ne si vedem?
Ai fost la Festivalul Primaverii, la voi in Brasov/

In rest nu am nici o noutate.Cu dintisorii, nu stiu ...poate mai tarziu, cand va fi...sa va cer sfaturi...

Va doresc o saptamana usoara !

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

CRISS si multumim ,sa fie sper cu noroc...am vazut gaza mica la serbare...ce scumpica e...abia astept sa-mi vad si eu flacaul la serbarica,cred ca ce emotii ai

DANA,lasa-mi un nr de telefon ca daca am timp te sun..nu stiu exact cum va fi..mai ales ca voi merge cu fratele meu cu masina,si depinde cat chef va avea sa stam...

la pestisori si puiutii mici!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


criss am vazut pozele cu piticii.Dragalasi foc!
Si eu abia astept serbarea de sfarsit de an cu toate ca inca nu m-am hotarat in ce o voi imbraca pe mariuca.initial ne-au spus de costume populare specifice unei tari apoi de ceva care sa reprezinte tara respectiva,ceva specific..Voi aveti vreo idee?Am cautat si pe internet si inca mai caut.
pupici si daca aveti rabdare sa vizionati am pus niste poze mai recente www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=77669&Show=Y" target="_blank">aici

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Crig am vazut pozele ... f. frumoase ... si pozele ... si Mariuca si mamica...

Crismir bafta la ambasada. Tinem pumnii.

Criss am vazut si pozele voastre... f. frumos... Sanatate multa mandrei, sa treaca repede raceala si distractie placuta la petrecere.... si ... La multi ani!

Noi nu prea avem noutati... De-asta nu am mai scris... acum am intrat sa vad ce mai faceti.





www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Buna pestisori,
Am vazut pozici cu copilasii vostri.
Sunt frumosi foc, abia astept sa o vad si pe Anastasia mai maricica, desi sunt sigura ca o sa-mi para rau si dupa perioada aceasta.
Mariuca, Ana, Elena, Mihaita, Robert, Diane, Adeline, Heloise si pentru mamici multe
Ce mai stiti de Maruta?
Maruta multa sanatate si sa fie bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Abia am ajuns acasa,am fost in oras la cumparaturi(cu listuta de rigoare), si cum pot sa ma odihnesc mai placut decat intrand pe DC.
Crismir - ai dreptate cu emotiile, sunt mari intotdeauna si mai mereu apare si cate o lacrima
Crig 72- Ma uit oricand si cu multa placere la pozele voatre.Cand vorbim de mare, Ana intreaba mai mereu daca am luat bilet(pentru la vara).Mi se pare interesanta ideea pe care v-au propus-o de la camin. Nepotica mea a avut un costumas de turcoaica(era adus din Turcia,de culoare rosie, foarte vaporos si cu multi banuti aurii cusuti pe el).Cred ca i-ar sta bine Mariucai cu ceva asemanator.
Elyanne - Deja Ana e mai bine, nu prea mai tuseste, cu nasucul mai avem probleme...Multumim pentru urari.Petrecerea va fi in familie, anul acesta cred ca e un pic prea mica sa invite si alti copii. In orice caz nu e singura vin si verisoarele si fiica nasilor.
Patricia - acum cand ma gandesc la cei patru ani care au trecut de cand s-a nascut Ana , nu-mi dau seama cand au trecut.
Maruta -
Va spun La revedere si va urez o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Va multumesc tuturor, caci ati avut un mesaj ptr mine ,fiecare !Face placere sa vezi ca cineva are un gand bun ptr tine.Doar suntem intre pestisori !

crig72, Adeline are carnaval vineri si subiectul este "Copii din toata lumea".Eu ,bineinteles ,o voi imbraca in costum popular romanesc .Anul trecut a avut aceeasi tema ,si atunci cand au aparut pe scena cu numele tarii respectiva ,a fost emotionant ptr mine !

Ce sfat sa-ti dau? erau multe fetite deghizate in chinezoaice (cu chimono si palarie) ,in spaniole (nu stiu cum se mai zice corect)cu rochite largi la poale si cu dantela plus nelipsitul evantai sau in africane cu rochite multicolore si un fel de turban pe cap .

Ti-am vazut pozele cu Mariuca !ce frumos le-ai pus in album !O adevarata placere sa le vizionezi !

Mirela ,bafta la Ambasada !

PatriciaR;

quote:
Sunt frumosi foc, abia astept sa o vad si pe Anastasia mai maricica, desi sunt sigura ca o sa-mi para rau si dupa perioada aceasta.


Sa stii ca o sa ne dam in vant dupa puii nostri la orice varsta !Cel putin pana la adolescenta !

Va pup pe toate si pe puii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Pestisori,
Ma iertatzi ca nu am mai scris, dar am avut botez simbata si plecarea mamei duminica si am fost prinsi cu treburi si pregatiri.
Botezul a fost superb, Emma nu a plins deloc toata ziua9 nici la biserica, nici in cazan si nici l apetrecere), doar ca la restaurant nu s-aputut odihni deloc si era varza cand am ajuns acasa la 12 noaptea dar apoi a bagat somn, papa mai putzin, sper sa isi revian si oricum vrem sa incepem diversificarea, inati cu cereale de orez.
Salisa va pupam si pe voi si pe restul fetelor si vom intra mai rar ca am inscris-o pe dulcineea la niste programe si ziau sunte m ca ocupatzi si cu iesitul afara si ca vorbim si ne distram pe aici cu Emma caci rade si gangureste,si cu treburile prin casa.
O primavara frumoasa si pupicei la totzi puiutzii vostri!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput