parinti de copii cu SD 5

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

paula: ce mai faceti? ce mai face paul? da alexa? noi am fost intr-un parc , aici , aproape ... si am dat mancare la lebede, rate... au venit asa de aproape ca puteai pune mana pe ele. baietelul meu era ff fericit ca le hraneste...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am fost ieri la zoo si la padure ...cu Paxela si a ei familie... Am adaugat poze in albumul "aprilie 06"... sa vedeti cum a vrut o fetitza sa mi-l ia pe Mihai si Silviu era cam suparat... ca Mihai e al lui... sa mai vedeti si niste animalute... si imi pare rau ca s-au descarcat bateriile... si nu am luat rezerva...

Fetitza cu coditze... m-am trezit dintr-o data cu ea direct peste Mihai... il pupa si-l dragalea de nu se poate... si ce sa zic... si lui Mihai ii placea ... numai SIlviu era cel care urmarea faza cu un ochi critic... si cum l-a lasat tati lui din brate cum a pus mana pe carutul lui Mihai ca sa nu cumva sa mai atenteze cineva la prietenul lui...
Tare imi pare rau ca nu am ami avut baterii pt ca pe Mihai, in padure, l-a trezit din somn un catel de vreo... 65 kg... A venit, si-a bagat botul in carutz si probabil l-a atins cu botul umed pe mana ca s-a trezit imediat.. si ce bucurie pe Mihai cd l-a vazut... Numai intr-un ras a tinut-o LA un moment dat cainele (e al unei colege, il stiu de cand era pui) a inceput sa il miroase de la picioare pana la gura si s-a oprit cu botul lui la 2-3 mm de gura lui Mihai si au stat asa vreo 20 sec... timp in care se studiau unul pe altul: Mihai si cainele... Asteptam sa vad ce se intampla: urla Mihai sau ii da cainele o limba pe toata fatza (eram 5 oameni care priveam faza cu sufletul la gura)... Faza s-a terminat fara nimic asteptat de noi... Pur si simplu s-a retras cainele si Mihai era f fericit... ... Cert e ca de cate ori il vedea radea fericit... si sunt colegi de la servici care ingheatza numai cat il vad si nu au curaj sa se apropie de el... Are 7 ani cainele si eu il stiu de cand era de 3 luni... si stiu ca este extrem de bland, dar la aspect e tare fioros...

VERGI... chiar nu-l deranjeaza deloc ... ia uite ... AICI si AICIEi?... nici nu zici ca are gips...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ce de peripetii! intr-adevar, nu se vede ca are gipsulet..... dar tare zburdalnic e! feli, nu-l mai lasa cu un caine care nu-i al lui aproape. in orice moment poate face ceva necugetat, e un animal! sotul meu cunoaste bine animalele. si m-a certat cand acum cativa ani l-am lasat pe baietelul meu sa se joace cu labradorul sora-mii. il dobora la pamant si se ducea cu gura la gatul lui sa-l linga... e un caine extrem de b;and... dar cica nu-si dau nici ei seama cum pot face rau..!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si noi am fost la zoo si ce frumos a fost....intru mai tarziu sa vorbim, acum fac curat si sunt singura. Dupa ce vine si sotul si culc si piticii poate am timp sa mai vorbim. Nu am avut timp sa sun, am umblat tot pentru Alexa cu gradi....si am avut si altele si nu am timp nici sa respir.
Va pupic.



Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

spor la curatenie. poti cu piticii?

fetelor, i-am cumparat baietelului meu un laptop.. in miniatura. se numeste genius ecriture si poate invata sa sacrie cu el. are un ecran pe care scrie cu ajutorul unui creion optic . ceea ce scrie se afiseaza apoi pe ecranul calculatorului.. poate fi animat... cu muzica... are o gramada de jocuri... e super. e fascinat al meu de el... desi se joaca la greu pe asta mare... sper ca asa va invata si tastatura ca nu o stie.. desi stie literele majuscule. am dat pe el 60 de euro, 75 cu d'ala cum ii zice... ca sa-l bagi in priza... in loc de baterii. ca altfel trebuie sa bagi 3 baterii... acumulator. mi-am adus aminte. sper ca va face banii... suntem ff incantati de el.

am mai gasit pe aici acuarele pentru oua.... cu pensula .. nu e cine stie ce... dar sper ca vom putea picta cu ele. vom face floricele mici.. si apoi le vom lipi pe oua.... ma pregatesc zilele astea. sa gasesc materiale. voi ce faceti cu bb vostri?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Din pacate cineva, o persoana fara minte, a spart forumul si s-a distrus baza de date. Oana din Franta mi-a spus prima ca nu mai poate intra si am descoperit ca nici eu nu mai gaseam decat mesajul acela cu DEBUG.

In cel mai scurt timp incerc sa reinstalez un alt forum si va voi ruga si pe voi sa va anuntati cand va fi din nou disponibil forumul.

In alta ordine de idei, pentru ca momentan nu am avut un angajat pentru forum si eu nu am stiut ca trebuie sa salvez baza de date s-a pierdut tot. Deci trebuie sa o luam de la capat.
Sper sa ma intelegeti si sa aveti un pic de rabdare pana reusesc sa reinstalez programul si redeschidem forumul. Mai putem coresponda pe mail pana atunci.

EUGEN STEFANESCU
Coordonator Proiecte Pentru Persoane cu Handicap
Asociatia Caritas Bucuresti
Telefon 004-021-2332134
Mobil: 004-0727224117
Web www.caritasbucuresti.org, www.bach.ro, www.sindromdown.ro

----- Original Message -----


Acesta e mesajul pe care l-am primit de la d-nul presedinte.Sper sa intelegeti de ce nu functioneaza forumul.
Noi plecam la Tg.Mures pt contrul deocamdata.Ni s-a spus ca nu ne opereaza decat daca suntem fff grav.Daca nu ,ne vor reprograma.
Ne-am facut toate analizele si duminica plecam.
AAAAAAAA,sunt Cristina.
Sper sa mai vorbim macar aici daca pe forumul celalalt nu se poate.
Va pup.

Krys

"Sa fii vesel ttuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt lespezi de mormant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bine ai venit pe forumul asta cristina... noroc ca ai zis la sfarsit, ca nu mai descifram nik.

bafta si sanatate va dorim!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

motto-ul din semnatura ta cristna e tare deprimant... iti spune o persoana cu id-ul disperata...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpioara spune:

Draga mea Cristina,
Imi cer scuze, dar nu mai tin minte diagnosticul baietelului tau. Andrei, baietelul meu de 5 luni, are DSV, o gaurica de 7.3 mm, iar doctorii mi-au spus ca nu e nici o graba sa il operam, sa stam linistiti. Ma tem sa nu stam prea linistiti...Te rog, ai putea sa imi spui ce are baietelul tau? Parca nu trebuia operat asa repede...
Multa sanatate si putere,
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Deci a fost adevarat cand am spus ca Oana din Franta nu poate sa mai inte, sau nu are acces pe SD.....a trebuie sa o pateasca si altii ca sa se vada ca este adevarat.



Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput