copilul din cusca

copilul din cusca | Autor: Silvia_Pui

Link direct la acest mesaj

Nu stiu cate din voi au vazut reportajul de aseara de la stiri . Eu una sunt si acum idignata de modul in care autoritatile abordeaza aceste probleme . Revenim la un subiect mai vechi , pe noi ne pureca pana in panzele albe si pe alti copii sunt vai de sufletul lor . Nu pot sa cred ca asa ceva poate exista in conditiile in care sunt liste intregi de asteptare pentru familiile ce doresc sa adopte un copil . As vrea sa stiu cam ce crede dna Bertzi despre acest caz .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/map75ro/album?.dir=e4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

SILVIA am vazut si eu reportajul si sunt convinsa ca multe fete de pe forum l-au vazut....asta e realitatea in care traim din pacate....suntem atatea familii care ne dorim cu ardoare un copil fie el si adoptat dar inainte de a adopta trebuie sa trecem prin mii de probleme......mai ales daca suntem plecati si din Romania...cazul multora dintre noi...si cel mai tare ma indignat faza ca protectia copilului a spus ca acea fetita nu e in pericol...of doamne ...in ce lume putem trai....



"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Probabil copilul va fi adoptat dupa acest scandal,chiar s-au facut cereri in privinta asta. Si noi ne-am gandit sa o adoptam.

Silvia minunat!

Albert are 1 an nou2


www.babiesonline.com/babies/o/omuletul_meu_drag" target="_blank">My baby's web page


Omuletul meu drag

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

"Fetiță crescută într-o cușcă din fier
Un copil de doi ani din comuna băcăuană Horgești, maltratat de cei care ar fi trebuit să aibă grijă de el, a ajuns în atenția Crucii Roșii italiene, care va pregăti o expediție în România. Fetița era ținută de bunici într-o cușcă din fier și era subnutrită. Micuța nu mai are părinți, deoarece mamei i s-a pierdut urma, după ce a plecat din țară, iar pe tată nu îl cunoaște nimeni. Copilul era bătut aproape zilnic și ajunsese să fie tratat mai rău decât un animal. Cazul a ajuns în atenția Poliției și a Direcției Generale pentru Protecția Copilului ale județului Bacău, instituție care a intervenit și a internat fetița într-un centru pentru copiii abuzați, unde va primi hrană și asistență de specialitate. "
http://www.adevarulonline.ro/arhiva/2006/Martie/1365/177724.html

Albert are 1 an nou2


www.babiesonline.com/babies/o/omuletul_meu_drag" target="_blank">My baby's web page


Omuletul meu drag

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Rachel n u vrei sa ni te alaturi in asociatie? nu o sa mai fie o asociatie a parintilor adoptatori ci a apararii drepturilor copiilor abandonati. Nu conteaza ca nu ai adoptat un bebe si ca poate nici nu o sa adopti, important e sa ne unim sa facem ceva pentru cei care nu au norocul sa fie mediatizati si sa-si gaseasca niste parinti iubitori care sa lupte pentru ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Liliana ce zici vii alaturi de noi in asociatie ca sa nu mai fie astfel de cazuri? Deci spun sa nu mai fie si nu sa nu mai vedem, caci nici pana acu nu vazuram, dar din nefericire inca existe si noi credem ca nu trebuie sa mai existe....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Fara cuvinte.....
si cum zicea si Kla suntem atatea fete ce ne dorim cu ardoare un copil, al nostru sau adopatat, dar legile astea ale nostre sunt de.........mai ales daca ai domiciliul in strainatate..
Si ce frumoasa e...doamne ce ochi frumosi are.....merita ceva mai bun, merita niste parinti adevarati s-o iubeasca si sa aiba grija de ea.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Pana sa vad reportajul incercam sa ma obisnuiesc cu gandul ca nu sunt vrednica si nu merit sa-mi dea dumnezeu un copil.Dupa ce l-am vazut m-am simtit brusc nedreptatita....de ce eu nu?De ce astfel de oameni???

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

quote:
Originally posted by sheherezada

Pana sa vad reportajul incercam sa ma obisnuiesc cu gandul ca nu sunt vrednica si nu merit sa-mi dea dumnezeu un copil.Dupa ce l-am vazut m-am simtit brusc nedreptatita....de ce eu nu?De ce astfel de oameni???

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada



Dumnezeu cu siguranta iti va da un copil, totul e ca tu sa stii unde sa-l cauti.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

http://www.9am.ro/revistapresei/Actualitate/30908/Fetita-din-cusca-se-intoarce-in-satul-natal

Fetita a fost luata de unchiul ei... El nu stia pana acum in ce conditii o tineau bunicii pe fetita? Dintr-o data o iubeste ca pe proprii copii, dar acum cateva luni nu il interesa?
Imi vine sa urlu

Mergi la inceput