Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

magda eu deja fac prospectiuni si pt concediul de la anul ca de anul asta l-am lamurit. Ma tenteaza Thassos mai ales ca am citit si pe alt forum despre ea. Intrebarea mea este: cum e cu viespile/albinele? Cat sunt de multe si cum te poti feri de ele?

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Anculina, noi am vrea sa plecam in jur de 20-23 iunie, depinde cum gasim bilet. Nu stiu unde vom pleca, si nu stiu sigur 100%, voi sti in jur de 1-10 iunie.(vrem sa plecam cu o masina de la firma unde lucreaza sotul meu si atunci voi sti sigur).
Sdream, agentia de la care ati luat bilet voi are si pagina pe net?
Si daca stie cineva, se ajunge usor pe insula Thassos cu masina ?
Noi aveam de gand sa plecam la sfarsitul lui august, dar din cauza ca atunci voi fi , plecam in iunie(sau asa sper).


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna fetele, lamuriti-ma si pe mine! Initial vroiam sa mergem in Turcia, chiar facusem si rezervarile, dar prietenii cu care mergem in concediu nu mai vor Turcia din cauza gripei aviare! Asa ca am ajuns la Grecia. Rog fetele care au mai fost acolo sa-mi recomande hoteluri, ma intereseaza in special cele all inclusive si potrivite pentru bb de 8 luni (plaja de nisip, eventual mincare bb, patut si alte facilitati). Multumesc!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Ne inscriem si noi pentru vacanta in Grecia, anul trecut am fost in Halkidiki, unde a fost excelent, iar anul acesta vrem sa mergem mai in sud, in Tolo (Peloponez). Vom sta doua saptamani, ca anul trecut am stat 10 zile si parca nu mai vroiam sa plecam, asa frumos a fost. Vom pleca cel mai probabil pe 25 august, ca acolo e mai cald decat in Halkidiki si noi mergem cu fetita de 2 ani, asa ca nu vrem sa ne topim pe acolo.
Inca n-am facut rezervarea, asteptam ultimele detalii de la agentie despre pretul pt copil si alte amanunte, dupa care o sa dam avansul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madade spune:

quote:
Originally posted by lavi02

magda eu deja fac prospectiuni si pt concediul de la anul ca de anul asta l-am lamurit. Ma tenteaza Thassos mai ales ca am citit si pe alt forum despre ea. Intrebarea mea este: cum e cu viespile/albinele? Cat sunt de multe si cum te poti feri de ele?

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)



Nu stiu cum e cu viespile, noi am fost cam peste tot trei ani la rand si nu le-am observat in mod deosebit. Avem insa o cunostinta intepata de un taun, nu stiu unde l-o fi gasit. Se mai uita si insectele astea la om...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madade spune:

quote:
Originally posted by roxana c.

Anculina, noi am vrea sa plecam in jur de 20-23 iunie, depinde cum gasim bilet. Nu stiu unde vom pleca, si nu stiu sigur 100%, voi sti in jur de 1-10 iunie.(vrem sa plecam cu o masina de la firma unde lucreaza sotul meu si atunci voi sti sigur).
Sdream, agentia de la care ati luat bilet voi are si pagina pe net?
Si daca stie cineva, se ajunge usor pe insula Thassos cu masina ?
Noi aveam de gand sa plecam la sfarsitul lui august, dar din cauza ca atunci voi fi , plecam in iunie(sau asa sper).


Roxana



Noi plecam de obicei la 4 dimineata (cu copii cu tot, adica opriri relativ frecvente), pierdem cu incapatanare feribotul din Kavala si-l prindem in ultimul moment pe cel din Keramoti (pleaca parca la 18:00 spre Thassos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

salutare. tocmai voiam sa deschid subiect pe tema asta... dar vad ca ati fost mai garbite decat mine .

am fost si noi in Paralia acum vreo 3-4 ani a fost ff frumos, curat, mancare buna, fructe ieftine, politzia mi s-a parut super, ne-am simtit in sugurantza. Intre timp am inteles ca au venit cam multi romani cu manele si obiceiuri proaste . Dar oricum e mai bine decat la noi.

Anul asta vrem sa mergem iar dar acum avem si copilul de 2 ani. Am ceva emotii ca mergem cu el din cauza drumului lung. Care este experientza voastra? Cum s-au comportat acolo cu mancarea ?
Si alta intrebare daca plecam de la 9-10 seara e ok, daca suntem doar 2 masini? ca am inteles ca nu ar trebui sa mergem noaptea in Bulgaria. Sau ar fi bine sa ajungem la vama pe lumina.

M-ati cam speriat cu vispile, mai ales ca al meu cupil e alergic la toate alea.

Anculina si noi ne uitasem la acelasi complex cam in aceeasi perioada. Poate ne intalnim pe acolo. Sau mergem inpreuna. Noi inca suntem in cautari... Paralia sau Halkidiki.

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

despre Rhodos ce puteti spune??

multumesc anticipat

Iuliana

sa luptam sa dam dreptul copiilor saraci la educatie:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72331
Ajutindu-i pe ei ajutam viitorul tarii sa fie mai bun

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Malina_mircu si Roxana C noi ne-am facut deja rezervarea, am platit si o parte de bani.Deci o sa plecam in noaptea de 19 spre 20 iunie din Bucuresti . Cred ca pe la 2 noaptea.
Mi-ar place foarte mult sa plecam impreuna si sa fim si pe-acoo macar aproape daca nu chiar tot la Philoxenia !
Pupici.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Madade, multumesc!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput