Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Andra,suna tentant insula si pretul ,spune-mi te rog agentia .
SDream,,pretul de 566 euro e pt o persoana ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SDream spune:

Pretul de 566 Euro e pentru 2 persoane, 2 saptamani, cu detaliile de mai sus. Stiu ca e foarte convenabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

SDream !Spune repede agentia ,un link ceva , te rog ,ma vedeam condamnata la un concediu pe minunatul litoral romanesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SDream spune:

Scuze pentru intarziere, postez aici datele si daca nu apar iti trimit pe PM.
Agentia se numeste Caravan Travel, este pe Bd. Dimitrie Cantemir nr. 20. Aveau o oferta foarte buna pentru Thassos, mult mai avantajoasa, si transport cu autocarul sau cu avionul, dupa preferinte. Daca treci pe acolo spune-mi si mie si saluta-l pe dl. Stoica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare tuturor. Eu m-am hotarat pentru Thassos in iunie, la studiouri cu chicineta, transport cu autocarul, si am dat 74 de euro de persoana plus 1.000.000 lei, pentru 9 zile (din care 2 le vom pierde pe drum, si stam sapte acolo). M-am tot documentat pana acum despre Thassos si abia astept sa ajung acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra M spune:

Da, este Agentia Colibri, au si in Bucuresti si in Timisoara. Noi mergem din 15-29 iunie.

Andra si Adelina Dora (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madade spune:

Poate sunt subiectiva, dar e mult mai frumos in insule decat pe continent, mai salbatic, gasesti plaje izolate cu pini pe nisip, poti inota cu ochelarii printre pesti portocalii sau arici de mare...

Asadar:

Corfu, Kefalonia, Zakinthos - Marea Ionica, foarte multa verdeata, multe locuri de vizitat (palat Appolon in Corfu, Pestera + Laguna - Kefalonia, Plajele albe in Zakinthos - atentie, accesibile doar cu vaporas / barca inchiriata). Destul de obositor drumul cu masina, mai ales ca noi l-am facut intr-o singura zi.

Thassos - relativ aproape (650 km), verde - destule plaje cu nisip fin - noi am fost insa de vreo 3 ori si ne-am cam saturat

Skopelos - foarte frumos, insa plaja cu pietricele, mai greu cu copiii. Skiathos - extrem de aglomerat in sezon, nisip fin, verdeata, ceva mai scump decat in restul sporadelor.

Evia - turism industrial - gen Turcia, cu umbrelute aliniate pe 4-5 randuri pe palaja.

Naxos - nisip fin, Ok pt familii, punct de plecare pentru...

Mikonos, Santorini - cu totul altfel decat ce vazusem pana atunci, destul de arid dar spectaculos ca peisaj si stil "arhitectural". Nu prea potrivit pentru familii.

Daca mai vreti detalii intrebati si va voi raspunde cu placere.
magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra M spune:

Buna Magda,

Am impresia ca ai fost in Zakynthos. Am o intrebare practica, daca stii, unde pot cumpara de mancare mai ieftin, pt ca noi mergem la studiouri si am vrea sa ne preparam noi papa, ca bebelina mea e o mofturoasa cu care nu prea pot merge in localuri. Au ceva supermarket?
Ce alte sfaturi poti sa-mi dai?

Multumesc,



Andra si Adelina Dora (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madade spune:

quote:
Originally posted by Andra M

Buna Magda,

Am impresia ca ai fost in Zakynthos. Am o intrebare practica, daca stii, unde pot cumpara de mancare mai ieftin, pt ca noi mergem la studiouri si am vrea sa ne preparam noi papa, ca bebelina mea e o mofturoasa cu care nu prea pot merge in localuri. Au ceva supermarket?
Ce alte sfaturi poti sa-mi dai?

Multumesc,



Andra si Adelina Dora (26.04.2004)



Supermarket, meat-market. Spune cand cumperi pentru bb, grecii au un adevarat cult pentru copii. Intr-unul din concedii (Thassos) gaseam in fiecare dimineata(culmea, la initiativa gazdelor si fara sa ne primeasca bani) oua proaspat culese din cuibar pentru copii si rosii din gradina. Pentru Mara la meat-market ma chemau la 10 dimineata sa-mi transeze pieptul de pui adus chiar in ziua aia - si-mi dadeau bucatelele din mijloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor !
Ne-am scos pasapoartele !
Mai merge cineva in Grecia ( Halkidiki ) pe 19-20 iunie ? ( Ne-ar prinde bine sa fim macar 2 masini... )
Pupici.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput