Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Melina, cam ce preturi erau in Psakoudia? Ce-ti mai aduci tu aminte, aproximativ.Ma streseaza al meu sot ca cica sunt preturi mult mai mari decat in Paralia. Un pranz in Paralia pt 3 persoane(cea mica manca cu mine)-de ex cartofi prajiti+frigarui+salata+cola la cutie=aprox 18-23 euro.
Si in Psadoukia zici ca-i si apa misto, nu?
Intru acum pe site-urile date de tine.Multumesc!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

La inceput de sept. vremea a fost tocmai buna pt noi care nu suntem obisnuiti cu temperaturi foarte mari.
Erau in jur de 30 grade C la amiaza. Oricum la Toplitasunt putine zile vara cu temperaturi asa mari
Cind am ales luna sept pt concediu ne-am gindit la temp care sa nu fie f mari si la preturi de asemenea.
Anul asta, la fel, vrem sa mergem in concediu dar am inteles ca scoala incepe pe 1 sept si atunci avem o problema.

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Draga Roxana, sint preturi mai mari dar este mai civilizat decit in Paralia care, scuza-ma, e ca un bulevard zgomotos, aglomerat....;gasesti taverne de toate felurile unele mai ieftine altele mai de fitze, ai supermarketuri de unde iti poti cumpara orice doresti, exista chiar si macelarie!!!!
imi amintesc de o discutie de pe DC de anul trecut, dupa ce am venit din concediu stiu ca le-am spus fetelor preturile, acum fac un exercitiu de memorie si iti spun ca benzina era intre 0.88-0,95E,painea 0,60E, bere heineken la sticla, 1,20E dar gaseai si bere germana la doza o,60E,fanta, sprite la 1l-1,60E, inghetata de la 0,80 la 1,20....poate dai o cautare pe DC si gasesti subiectul de anul trecut cu mai multe detalii, era ceva de genul ,,fetelor, m-am intors..."postat pe la mijlocul lui iulie;
Noi am avut DP la hotela deci mincam la prinz pe ici pe colo dar gyros si souvlaki gasesti oriunde la preturi accesibile,salata de vinete 2E, tzatziki 2E,;daca vrei scoici costa 6E, peste prajit foarte bun -gavros 4E portia(depinde de taverna, la unii portiile sint mai mari la altii mai mici) caracatita 7E etc.

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

..completari, nu ti-am raspuns la intrebarea despre apa: da, este foarte curata, clara, calduta si cu nisip fin;noi am stat la acest hotel( http://www.ellada.net/philippion-beach/)si aveam gratuit sezlonguri si umbrele, in timpul prinzului cind soarele era puternic lasam prosoapele si saltelele pe plaja si ne retrageam la umbra la un frappe(2,2oE- 2,50 cel cu vanilie excelent!!!);ne reintorceam dupa ora 16 si le gaseam tot acolo desigur; exista pe plaja hidrobiciclete si alte sporturi sau poti face plimbari pe malul marii pina departe unde dai peste plaja salbatica neamenajata dar cu nisip.

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Am facut rezervarea la complexul turistic Philoxenia ( Halkidiki ).Perioada 20 - 28 iunie.
3 stele - AC, balcon, TV, demipensiune ( mic dejun + cina) - 23 EU / noapte. Suntem fff incantati !

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Anculina, prin ce agentie? Te rog, spune-mi si mie caci eu vreau tot in iunie sa merg cu puiul (de pe 18 iunie cand luam CO, noi vrem 10 zile).
Candy, da-mi te rog si mie pe PM oferta si linkul.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Jeka.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am intrat p esite-ul jeka, dar nu am vazut oferte de grecia. Cineva imi spusese ca in aprilie scot agentiile ofertele de vara. Anculina, tu cum ai reusit sa o obtii mai devreme? Cunosti pe cineva? 23euro e pretul de camera sau de persoana? Pt copii de 1 an se plateste cazare?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Si agentia Carpe diem are ofertele de vara deja
www.carpediemtravel.ro

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Merci, BebeBeca, m-am uitat, insa nu prea stiu sa aleg. Eu vreau la vila in regim self-catering, intr-o zona cu plaja fara pietre si vispi si neaparat cu muuulta liniste.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput