Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Gratiela, cred ca se poate plati separat avionul, nu vad unde ar fi probleme.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ioana, desi mi-a facut cu ochiul oferta mi-am dat seama ca voi fi pe stop in acea perioada...ghinion! Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

Mai fetelor,

Lamuriti-ma si pe mine daca voi ati cumparat bilete pt mare asa fara sa stiti la ce ora zburati cu avionul (daca face escala sau nu !) ca eu simt ca innebunesc....
Caut in disperare sa plecam la mare, la Paralia sau Halkidiki caci la celelalte zborul e prea lung si nu suporta pitica (ca sa nu mai vorbesc de escala !). Faza este ca pentru inceputul lui august cand vrem noi sa plecam acuma e cam tarzior sa mai gasesti locuri. Si dau peste agentii care imi spun ca-i plecare duminica dar nu se stie orarul de zbor. Si culmea ca tot cu Carpat se zboara....Eu innebunesc de-a binelea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Buna seara, alexa!

Ma bucur ca te-ai intors cu bine!

Nici nu stiu cu ce sa incep: cum era marea, cum este mincarea(scumpa, buna, portii mari, cam ce se serveste?)ce posibilitati de distractie exista (si pentru adulti, dar si pentru un baietel de cca. 3 anisori).
Excursii ati facut?
Cam care v-a fost programul zilnic? Ati fost si in Platamonas?

Cit ati facut pina acolo?

Se pot inchiria si atv-uri?


Stai ca ma mai ginesc si te mai intreb.


Multumesc, astept raspuns, theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Am gasit liber doar din 01.09-10.09 in Leptokaria , la studiorurile de tip Dafne ... Mai vine cineva in perioada asta in zona ? Daca da spuneti unde va cazati si poate punem de-o intalneala ...
Cine a mai fost la astfel de studiouri ? Astept detalii de la cei/cele care au fost sau au auzit cum e !!!



albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Fetelor , cat e o masa cu felul I + II in zona unde mergem noi ???
Cineva ne-a speriat si a zis ca nu ne ajung 1000 euro ... asa sa fie oare ???
Nu prea cred , din ce am citit pe forum , poti sa te incadrezi in 15-20 euro / zi cu masa .
Va rog sa-mi spuneti , cele care ati fost in leptokaria unde anume se mananca bine si ieftin si unde gasim super-maeket-uri ???

Va multumesc !!!

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

quote:
Originally posted by Theiuta

Buna seara, alexa!

Ma bucur ca te-ai intors cu bine!

Nici nu stiu cu ce sa incep: cum era marea, cum este mincarea(scumpa, buna, portii mari, cam ce se serveste?)ce posibilitati de distractie exista (si pentru adulti, dar si pentru un baietel de cca. 3 anisori).
Excursii ati facut?
Cam care v-a fost programul zilnic? Ati fost si in Platamonas?

Cit ati facut pina acolo?

Se pot inchiria si atv-uri?


Stai ca ma mai ginesc si te mai intreb.


Multumesc, astept raspuns, theiuta

poze cu Nicolas




Am avut doua mese pe zi mic dejun + cina. Mancarea a fost foarte buna, portiile mari, intotdeauna ramanea mancare in farfurie. Am mancat la restaurantul "La familia". La pranz mancam la restaurante, mancarea nu este foarte scumpa.
Plaja era curata cu nisip fin, apa calda si foarte curata. De pe plaja priveai muntii.
Am fost in excursii, pentru adulti pretul este de 35 de euro, pt. copil 30 euro. Am vizitat Complexul Monahal Meteora, am fost in croaziera pe insula Skiatos (sa nu ratati croaziera, e cireasa de pe tort), am mai vizitat marele canion si cada lui Zeus de la poalele muntelui Olimp.
Orasul Nei Pori este foarte curat,linistit, plin de flori si verdeata. In Platamonas este multa aglomeratie si plaja plina cu bolovani.
Am plecat din Bucuresti la ora 17, am ajuns in Grecia dimineata in jurul orei 7.00.
Daca mai ai intrebari, iti voi raspunde cu placere.

Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ana despre cazare nu stiu ce sa zic, intre turistii care au fost in seria noastra am auzit nemultumiti de cazare printre cei care au stat la studiouri dar nu stiu exact la care din ele. In sensul ca sunt foarte stramte camerele si inguste, sau nu era totul destul de nou si functional. Acum dc nu aveti pretentii mari, e ok.

Supermarket-uri gasiti in toata statiunea, si langa plaja si in centru, sunt vre-o 4 mai mari si cu preturi acceptabile.

De mancat la taverne se mananca la fel, cam la aceleasi preturi. In centru vis a vis de Hotel Balkan (si agentie) este un restaurant unde iesi ieftin daca iti iei meniu intreb (fel 1+2+desert si ceva de baut) mai putin de 10 euro/persoana.

Cu mancare si ceva souvenir parerea mea e ca va puteti incadra in 100 euro/persoana, la copii si mai putin.
Acu' normal ca cine are 1000 de euro gaseste pe ce sa ii cheltuoe, asta nu-i o problema:)

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

anacezara

pretul/ persoana a fost de 495 E, 10 nopti, demipensiune, hotel 4 stele, camera cu vedere la mare, fara transport si celaltate taxe, carte verde etc etc

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Flavia si Alexa mersi de explicatii . Ma gendeam eu ca nu ai cum sa mananci de 1000 euro intr-o saptamana . Normal ca ai pe ce strica banii , dar cine mi-a spus vorbea de mancare , eu stiind ca e cam ca si la noi pretul .

Pupici !!!

albumele noastre

Mergi la inceput