Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

As vrea sa contrazic ideea ca sint pietre in apa marii in Halkidiki;sint zone unde sint pietre(Metamorfossi de ex)zone unde este nisip fin si alge care inteapa(tre' sa-mi aduc aminte cum se cheama zona asta....) si zone unde este nisip fin, apa clara si...pestisorii zburda printre picioarele turistilor-
Psakoudia;viespi eu n-am intilnit deloc in ultimii doi ani dar m-am cazat in Psakoudia;de asemenea, stiu de la o prietena care a fost la Platamonas ca si acolo sunt pietre desi plaja era amenajata de hotelieri;

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Sigur, Marea Egee e minunata! Si plaja la fel cu nisip fin! Am vazut-o si in alte locuri, pe unde am mai umblat, pe bratul Kassanadra.
Eu am zis cum era la noi la vila; noi am stat in zona Polichrono.
Dar cum spuneam nu ne-au deranjat atit de tare nici pietrele nici vespile. Ne-am simtit excelent. Era atita "liniste si pace" ca nu ne mai interesa nimic, poate doar cite-o bere rece sau un pahar de suc de portocale proaspat si rece cumparat de dimineata de la supermarket...

Melina, ai fost pe vreo insula in concediu? Cum ne descurcam cu masina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Mirela, am fost pe insula in vizita;masina nu reprezinta o problema, trece odata cu pasagerii cu ferry!

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Bratul Athos cum este? Am gasit un hotel dragut, Alexandros Village, care este in Tripita, langa Ouranoupolis. Unele site-uri spun ca ar fi cel mai frumos prin partea asta. Mirela, Melina, voi ati ajuns acolo?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Melina, am auzit ca trebuie rezervat din timp pt masina ,la ferryboat.

Pe Athos n-am fost, cica acolo merg doar barbatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna!
Ne-am hotarat in principiu pt Hotel Philoxenia ( Sitonia, Halkidiki ).
A fost cineva aici ?
Dar n-avem inca pasapoarte. De-abia de sapt viitoare incepem sa umblam pt ele. Trebuie si cazier? Ca eu nu sunt nascuta in Bucuresti, si tare mi-e ca pana imi trimit aia cazierul aici si plus alergatura pt pasapoarte, poate e gata pasaportul dupa data la care facem rezervarea la hotel...

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Anculina, dupa cate tin eu minte, nu ai nevoie de cazier, cel putin in vara, cand ne-am facut noi, nu aveai nevoie.Iti trebuie: buletinul-original +copie, certificat de nastere-original+copie,chitantele cu care ai platit taxele acelea-erau 2:una in jur de 3-400mii si alta de vreo 600mii, (e foarte probabil sa fie mai mult acum)si daca ai copil si vrei sa-l treci pe pasaport, ai nevoie de certificatul de nastere si o declaratie de la notar din partea tatalui cum ca e de acord sa-l treci pe pasaportul tau . Daca vreti sa-l treceti pe ambele pasapoarte, iti trebuie declaratie de la fiecare din voi.
Mirela, voi cum v-ati descurcat cu mancarea, aveati unde sa va duceti sa mancati o pizza de exemplu, sau sa mancati pe la taverna, restaurant, etc. Si cat de departe sau aproape erau, inclusiv un supermarket.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Melina, unde este Psakoudia, ca am tot cautat pe harta dar nu gasesc. Presupun ca exista si vile pe-acolo, stii vreun site, ca eu n-am gasit.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Si noi vrem sa mergem la Halkidiki, in principiu dupa 1. sept cand mai scad preturile. Deocamdata suntem in faza de cautari/comparatii. Am si 1-2 oferte de vile in Halkidiki, noi preferam varianta hotel in regim all inclusive (nu din alea superscumpe) pentru ca mergem cu copil de 1 an si 7 luni si ma indoiesc ca va avea rabdare sa stam la mancam la taverne. Daca vrea cineva ofertele de vile pe care le am eu (40 EUR camera cu demipensiune) sa dea o strigare si le trimit pe mail.
Pe noi ne sperie aricii de mare, insa am inteles ca exista numai in zonele cu tarm stancos. Initial am vrut sa rezervam la Hotel Aristoteles Beach - Kassandra, insa am inteles ca sunt pietre in apa si tarmul e destul de stancos. Aviz amatorilor!
Daca mergem prin agentie de turism intrebati de plaja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Noi ne-am hotarat pt Hotel Philoxenia Sitonia. A fost cineva aici ?
Mersi pt raspunsuri, mare usurare daca n-ar trebui cazierul...

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput