Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Revin cu cateva intrebari :
preturile cum sunt la taverne, rest. hotelului, beach bar (chestii uzuale mancare, bauturi )
ai vazut cumva masini de inchiriat?
cam ce merita vizitat in zona ?
sunt organizate croaziere in golf ?
sezlongurile si umbrelele sunt gratis (cu consumatia de rigoare bineinteles)peste tot sau doar in anumite locuri?
la magazinele din Psakoudia gasesti produse pt. copii(iaurt, cereale ...)?
la masa ceva cereale , lapte exista? De la agentie m-i s-a spus ca masa pt.copii e gratis.
Ai gasit taverne cu muzica greceasca live, sau la hotel se organizeaza ceva gen seara greceasca?
Gata cu intrebarile ca te-am inebunit cred.
MULTUMESC ANTICIPAT !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Duminica plecam la Halkidiki in Hanioti (Hotel Paradice Bay), cu avionul.
Stiti ceva informatii de locul acela?
Multumim

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona spune:

Anculina, prin ce agentie ati facut rezervarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Olivette, si eu am fost in Corfu din 28 iunie pana in 5 iulie si a fost superb!
am stat in Nissaki, plaja e tot cu pietre dar ne-am luat cu numai 5 euro papuci speciali si nu au fost probleme. mara superba, de cristal, limpede si frumoasa.
orasul capitala Corfu Town (Kerkyra) mi s-a parut superb, in stil venetian, privelistile minunate. forturi vechi, oras medieval....super! am mers si pe jos o gramada, peisajele minunate. aici poti vedea pozele: vacanta in Corfu

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Roxana, am vazut pozele, absolut superbe!!! Prin ce agentie ati luat biletele???

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Roxana, vreau si eu!!!!!!
Pozele sunt super! Spune-ne si noua te rog cu ce agentie ati fost. Cazarea cum a fost? Mancarea e scumpa comparativ cu restul Greciei? (eu am fost pana acum in Paralia si Thassos). Ati fost cu avionul sau cu autocarul? O sa te mai bombardez cu intrebari, daca nu te superi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai mie mi-a placut la nebunie, sper sa nu se supere fetele care au spus ca nu a fost bine....cred ca sunt cazuri si cazuri.
am fost avionul, cu marshal, oferta asta: http://www.marshal.ro/index.php?cat=1123
nu stiu preturile comparativ cu celelalte parti din grecia, ptr ca am fost doar aici. dar comparativ cu Bodrum sun cam la fel...la peste/fructe de mare/etc (10-12 eur king prawns la gratar, 7-9 peste proaspat, cam astea - ca noi cam asta mancam).
hotelul a fost ok, cu plusuri si minusuri. mancare extra si la hotel! (un plus fata de turci de exemplu). spre exemplu la all inclusive....branza de 4 feluri la desert seara, inghetata de 5 feluri, scoici gratinate, paella si cam 3 feluri de carne. mie una mi-a placut.
bombardati-ma voi cu intrebari ca asa nu imi vin in minte toate lucrurile.
si tip pentru oricine cauta pareri despre un hotel, cautati pe www.tripadvisor.com este un site super, cu pareri ale celor care au fost acolo si nu prea sunt departe de adevar niciodata. eu nu mai plec intr-un hotel daca nu e listat in tripadvisor (dependenta hahahahah)

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Roxana, in apa erau pietre sau arici de mare? Ati fost cumva si in Benistes? Ati inchiriat masina? La ce pret? Cam ce se poate vizita pe-acolo? Am citit pe alt forum parerea cuiva despre Corfu si era total dezgustat: oamenii nesimtiti, apa jegoasa...etc. Fusese pentru prima oara in Grecia si s-a jurat ca nu mai merge. Eu am ramas putin socata ca am mai fost in Grecia si tocmai ca totul mi s-a parut excelent (mai ales acum in Thassos, m-as duce si maine). Si mi-am zis: chiar asa sa fie in Corfu? M-ai mai linistit acum cu impresiile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

apa era curata si limpede ca cristalul (poza cu pestii in album e facuta din afara deci va dati seama cam cum era apa).
in Benitses nu am fost, este la sud de Kerkyra, noi am stat in nord si am fost in partea de nord.
firme de inchiriat masini sunt la tot pasul, se inchiriaza si scutere, si motociclete, si biciclete. un matiz cu aer conditionat costa cam 80 euro ptr 3 zile. suma e diferita in functie de cate zile inchiriezi masina. exist autobuze de stat, cu orar doar pana in ora 17 (cel putin asa era in zona noastra), dar cu aer conditionat si civilizate.
noi am avut autocar gratuit al hotelului care ne ducea in capitala si inapoi, pleac la 9, se intorcea la 13. daca nu vroiai sa vii asa devreme te intorci cu ce poti altceva.
oamenii mi s-au parut ok, turistii la fel, e plin de englezi, germani si italieni. nu am vazut decat vreo 4 rusi in hotelul nostru si aia erau ok.
si ca sa va imbolnavesc nitel va arat unde vrem sa mergem la anul, tot in Corfu: http://www.agni.gr/travel/properties_with_pools/Villa_Petros/index.asp (nu daaaati, da???? )

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Nu stiu de restul, dar pe mine m-ai imbolnavit cu siguranta!

Mergi la inceput