Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by selket
recomand neaparat excursia optionala la Meteora. Este deosebita, nu poti sa mergi in Grecia fara sa vizitezi Meteora si Acropolele (din Halkidiki din pacate numai Meteora). 5 ore drumul cu autocarul. Pentru cei care au bilet prin agentie sunt excursii optionale. La Salonic recoman sa se mearga pe cont propriu (cu autobuzul si apoi ceva autobuz si in oras) pentru ca poti sa stai mai mult pe unde iti place si sa mergi si prin magazine. Cu excursia ii cam fugareste (cel putin eu asa am auzit). Recomand de asemenea excursia cu vaporul care va duce si pe ceva insulita. Eu nu am fost dar toata lumea cu care am povestit a laudat-o si a spus ca ii super faina.



Da si eu recomand excursia la Meteora. Foarte frumoase manastirile acelea asezate in varf de stanca. Cea mai frumoasa este Gran Meteoron. Superb si peiajul. Este mai cald decat in statiuni deoarece nu sunt aproape de mare.

Si e frumoasa si excursia cu vaporul la Muntele Athos. Se merge pana aproape de brat, se pot vedea manastirile (e f. bun un binoclu) si se povesteste pe scurt despre fiecare manastire vizibila, in vreo 4-5 limbi. Mare atentie, daca urcati pe puntea de sus sa nu va ardeti. In timpul croazierei umbrelele stau inchise. Eu eram doar intr-un maieut si m-am ars pe un umar. Apoi se acosteaza in Ouranopoli, ultimul oras inainte de Muntele Athos, acolo puteti lua pranzul plus suvenirurile de rigoare . La intoarcere au program artistic, dansuri specifice. Foarte frumos. A, si vedeti ca la urcarea pe vaporas o sa vi se faca vreo 2 poze cu un tip si o tipa imbracati in costume nationale. Pozele se fac foarte repede (sunt gata la intoarcere), dar sunt scumpe. Din pacate nu mai stiu cat. Puteti sa nu le luati, dar noi am vrut sa avem amintire.

Concedii placute!



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

Luna viitoare plecam la Nei Pori, am cumparat bilete cu 200 euro/persoana, micul dejun + cina, AC, chicineta, frigider, TV, doua excursii incluse in pret;Optional vom vizita Atena. Ma intereseaza mai multe despre aceasta statiune. Cam cat costa un pranz la taverna? Sunt supermarketuri?
Merci mult!

Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

you're welcome bufy drum bun si scuze...te-am confundat cu cineva care pleaca pe 4 iulie!

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Buna Alexa!

Vezi ca a mai fost deschis un subiect intitulat chiar "Nei Pori". Si eu am fost interesata deoarece plec pe 6 septembrie.

Tu cu ce agentie pleci?

Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Poze Greciaaaaaaaa


multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Andre ea - e frumos la Vourvourou - noi suntem fani vechi ai zonei.
Noi am luat doar cupilu' mare (6 ani) ca pe cel mic nu il vedeam sa stea locului 12 ore in masina. Nu ai de ce sa-ti faci griji, in principiu - ai grija sa-l dai cu crema de soare, sa bea apa multa, chestii de'astea. Si stati cu ochiul pe el oricat de responasabil ar parea. Zuza noastra de fata a crezut in prima zi ca poate sa inoate singura si a aflat ca nu e asa doar dupa un numar de guri zdravene de apa de mediterana. Asta in timp ce i se spusese sa stea pe mal pana terminam de umflat pernuntele.
Unde o sa stati in Vourvourou?

Crinutz - vezi ca pe pagina anterioara am scris si preturi, taxe etc. La cazare au fost: 33e/ap. de 2 persoane, 35e/ap. de 3 persoane si 45e/ap. de 4 persoane (2 camere). Deja sunt irelevante pentru ca am intrat in sezon - vezi preturile actuale pe site.
In total am cheltuit ceva gen 100-120 e/zi. Se poate si mai ieftin si cu siguranta si mai scump.
Despre mersul cu masina sau nu, parerea mea e ca seamana cu intrebarea de la radio Erevan ("Poti face dragoste cu fereastra deschisa? Da, dar mai bine cu o femeie"). Adica poti sa te descurci fara masina dar nu merita. Parerea mea. Masinile de inchiriat sunt ieftine din cate imi amintesc si peninsula merita batuta cat de mult.


Life is a journey. Wear comfortable shoes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Roxana cin cate am vazut la masinile mici nu controleaza bagajele, doar deschide portbagajul si se uita putin.
Toti cei cu masini mici treceau foarte repede la vama, nici nu apuca sa se formeze coada.
Drum bun si distractie placuta

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

fetelor eu sambata plec spre grecia, asa ca va urez de acum o vacanta minunata si sa aveti un concediu placut
revin din aceasta vacanta cu multe lucruri pe care vi le impartasesc si voua.

VACANTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mihaela, eu plec maine seara in jur de ora 22:30-23:00 din Ploiesti. Plecam cu Adina si posibil si cu Anca Soare, ambele de pe forum.
Mi se pare mie sau suntem "colege" la mamici de noiembrie- decembrie 2006?

Roxana18+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

da, e adevarat!
drumul vostru este prin Bucuresti?pe unde o luati ?tot asteptam raspuns...unde trebuie sa ajungeti?cunoasteti drumul?noi vrem sa ajungem in Thassos,cum am mai scris.ar fi super sa mergem macar o bucata de drum impreuna.noi avem 5 zile rezervate in Thassos,apoi nu stim ce facem,daca ramanem acolo sau mergem in alta parte, noi ne-am luat liber 2 sapt,depinde cum ma simt eu,daca e totul ok stam pana ne ajung banii.
poti sa imi scrii pe emailul de pe www.masaj.ro
sau daca ai rds,pe nr de rds de pe acelasi site.

Mergi la inceput