Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am o mare rugaminte la voi, daca puteti sa-mi raspundeti cat mai urgent:
Plec cu o masina de la firma sotului, imi trebuie imputernicire prin notariat sau doar facuta de firma respectiva?

Roxana18+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Roxana, imputernicirea trebuie facuta de firma in engleza si romana, nu mai trebuie autentificata la notar.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

melina34, iti multumesc pentru tot ce mi-ai spus.
eu sper sa fie ok la acest hotel, pentru am cautat mult, am studiat la greu si abia m-am putut hotara, mai ales ca mergem mai multi si trebuia sa fie bine pentru toti
o sa stam 10 zile, ca sa avem si timp de turism, meteora, salonic, waterland, neos marmaras, porto caras...
mergem cu masina, plecare de la 04 dimineata si am printat un traseu, GPRS, si se pare ca facem cam 11-12 ore, asta in conditiile in care ne mai si oprim si nu mergem cu mare viteza

cand ma intorc revin cu povesti...
Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Noi am stat aici: http://halkidiki.com/kirkos/ E foarte misto, dar este mai izolat - practic deasupra "satului", asa ca iti trebuie masina pentru orice (3.5 km pana in centru unde sunt tavernele). Ca urmare seara mancam mai mult acasa, sa putem bea bere cu totii - mai bine ca si-asa ne-am ingrasat.
Privelistea este absolut superba si curtea are loc de joaca pentru copii. Este liniste si mai racoare decat jos, pentru ca bate briza.
Jos in sat esti mai aproape de plaja dar n-ai priveliste si ai tantari.

Daca preferi o zona mai animata merita sa stai in Neos Marmaras (tare frumusel dar nu prea ai curte si e mai scump) sau in Sarti - animat si ieftin.

Mancare e misto cam peste tot. Tavernele nu arata prea grozav, iar budele grecesti nu sunt chiar in top (cu cateva exceptii spectaculoase) dar de gatit, gatesc bine. Fructele de mare nu-s foarte scumpe (mai ales calamarul si scoicile), pestele e ceva mai scump - ieftin e gavros-ul (un fel de hamsie) si sardelele (de care eu nu ma satur niciodata). Sunt bune si mancarurile traditionale - dar destul de grele (tocaturi: musacale, chiftele, vinete umplute...)
Recomand Paul's Tavern din Partenonas (sus de tot, deasupra lui Neos Marmaras) unde am mancat foarte bine. (hint: incercati suflaki de casa, din pui si musai salam de biscuiti cu inghetata).

Vigneta se ia si la dus si la intors pentru ca e valabila doar vreo 5-6 zile.

In Salonic este inchis si muzeul de arheologie si turnul alb, asa ca noi, care vroiam sa intram, am ramas cu timp liber si am scapat la shopping (si am dat gaura in buget). Magazinele au un program total aiurea, asa ca daca vreti cumparaturi intrati dimineata ca e mai sigur. Nu era sezon de reduceri, dar daca mergeti mai spre august chiar merita tropait prin magazine.

madishor


Life is a journey. Wear comfortable shoes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

bufi, eu plec pe 3 iulie deci incalzesc apa pt voi,o sa gasiti totul in regula cind ajungeti;iti redau mai jos traseul nostru de anul trecut pe care il vom folosi si acum,iata:

Buc/Giurgiu/Ruse/Biala/Pleven/DolniDabnik/Lukovit/Jablanita/
autostradaSofia/Dupnita/Blagoevgrad/Simitii/Kresna/Strumjanik/
Sandanski/Kulata/Promahonas/Lefkonas/Provatas/Strimoniko/Liti/
Thessaloniki

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

pentru cei care pleaca cu masina vineri noaptea: vreti sa plecam cumva impreuna pana in Grecia?
noi plecam prima oara cu masina in Grecia si toata lumea ne-a speriat cu bulgarii.plecam din Bucuresti vineri noaptea, vrem sa ajungem sambata, 1 iulie in Thassos.
daca mai este cineva,ar fi super
noi suntem 2 adulti si o fetita de 4 ani
si eu am si un bebe de 18 sapt in burtica
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by madishor

Am venit ieri de la Vouvourou.

madishor

Life is a journey. Wear comfortable shoes.



Hai ca nu imi vine sa cred! Mai merge si altcineva in statiunea aceea. Urmeaza sa plecam si noi peste o saptamana. Si plecam vinerea . E hotarata treaba, nu mai putem schimba.

Ai fost cu copil? Ca pe mine ma sperie putin treaba asta. Pe unde ati facut plaja?



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Madishor te rog frumos ne poti spune mai multe despre cat ai platit unde ai stat? Si cam la cat te-a dus toata vacanta asa cu aproximatie, cu tot cu mancare, suvenirruri, taxe si altele. Daca nu e secret bineinteles!!!!
Din acest Vouvourou te poti deplasa usor spre alte destinatii sau trebuie sa inchiriezi masina daca nu pleci cu a ta personala?

Vrem si noi sa plecam pe undeva dar suntem tare nehotarati si sper sa mai gasim locuri pe undeva.

merci anticipat pt raspunsuri.




"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

melina34, eu te asigur ca vei gasi totul ok, avand in vedere faptul ca eu voi acolo de pe 01 iulie pana pe 11 iulie.
plecam sambata dimineata la ora 04 si in jurul orei 16-17 sa fim acolo...nu plecam de vineri noaptea, in ideea de a nu trece Bulgaria noaptea
Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

melina34 am uitat sa-ti multumesc pentru traseu.

Julia

Mergi la inceput