Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mihaela, te mai deranjez cu o intrebare: ai spus ca v-au controlat masina.V-au controlat bagajele sau asa in general, s-au uitat in trecere? Si cine a controlat: bulgarii sau grecii?

Roxana17+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Deci la Giurgiu ajung taxele 200Ron. Rusinica...



Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Mihaela, tinind cont ca si eu tot din Dr. Taberei plec(dar pe 5 septembrie), ma interesaza la ce ora ati ajuns in Platamonas?
Noi mergem in Nei Pori, deci aproape. Locuri de distractii si pentru copilas de 3 ani? Ne-au spus cei de la agentie ca in Platamonas ar exista asa ceva.
De ce spui ca ati luat citeva tzepe cu mincarea? Cum s-a rezolvat pina la urma?


Cu multumiri, Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Mihaela, as avea si eu o intrebare, acum ca te-am prins pe tine cu vesti de ultima ora.
In primul rand as vrea sa imi spui si mie de unde ati luat biletele, mi s epare ok pretul, ai putea s aimi dai si mie vreo adresa de site, telefon, ceva?? Nu prea am timp sa caut .
Hotelul cum era? E curat, avem loc 2 pers. si cu un copil de 2 ani jumate in pat?? Baile cum sunt??
Ceva spatii de joaca pentru copii, eventual niste parcuri, spatii verzi? Nu stiu de ce dar eu imi imaginez Grecia plina de nisip pana in pat.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Roxana la dus ne-au controlat la greci,iar la intors la greci si la bulgari(la bulgari pentru cadou cum am mai spus)Controlul a fost superficial ,decat am deschis portbagajul masinii si s-au uitat.Nu au pus mana pe nimic.
Theiuta Am plecat la 5 dimineta si am ajuns la Platamonas la 17.30.In conditiile in care am respectat absolut toate regulile pe Bulgaria si doar cateva in Grecia (la inceput pana ne-am dumirit noi cum sta treaba).
Nu stiu de locuri de joaca prea multe,am vazut ceva parculete,dar cam atat.Dar nu te baza,noi neavand copii nu prea m-am uitat dupa asta.Cu mancarea am luat tzepe cand am fost la restaurant si nu ne-am uitat ca lumea la preturi,dar pe urma am invatat si s-a rezolvat.

Anda www.helentravel.ro Hotelul curatel,mancare buna.paturi destul de mari,aveti sigur loc.Am facut un filmulet cu camera pentru prieteni,dar nu stiu cum sa il pun aici.Daca ma invata cineva ....cu placere.
Nisip nu prea e,plaja e formata mai mult din pietricele mici,uneori cam incomode,dar sunt sezlonguri,asa ca te descurci.
Neaparat sa vizitati Olimpul care e foarte aproape si e fantastic.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Hello!!
Eu voi pleca pe 29 iulie in halkidiki-Kassandra,la hotel Possidi Paradise.Plec cu Mareea.Costa 351 euro de persoana cu autocarul si demipensiune.Hotelul este de 4 stele,si mie mi-a placut cum arata.Se poate vedea la www.mareea.ro
Sper sa fie frumos.Daca a fost cineva acolo sa-mi spuna cum e.E in localitatea Possidi.
Mai merge cineva acolo?Eu sunt din Cluj.

RAMON_RAMONEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciciep spune:

'Neata!
Noi plecam tot la greci in luna de miere, de pe 7 iulie. O sa mergem in peninsula Halkidiki, anume in Polichrono. Ati fost careva pe acolo? M-ar interesa cum este plaja in Polichrono (am citit ca are Blue Flag), daca este nisip cu pietricele sau nu, daca exista supermarketuri prin orasel (nu avem asigurata masa), daca sunt taverne multe si cat de usor se poate ajunge in celelalte localitati de pe bratul Kassandra, daca nu avem masina (deci doar cu autobuzul).
Eu am mai fost anul trecut in paralia, deci as avea un termen de comparatie.

Cecilia

Miresica de 1 al lui Cuptor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Si eu tot cu luna de miere! Noi am hotarat Creta, dar inca nu am hoatarat unde anume in Creta. Este cineva pe aici care ma poate ajuta cu o informatie? Am vrea o statiune in mijlocul insulei cu fata spre Marea Egee. Nu-i problema ca pana la urma ne hotaram pe baza pozelor si impresiilor de pe net, dar m-ar ajuta niscai impresii de la fata locului. Ca agentie, cel mai probabil va fi MTM Travel, dar nu tin cu dintii de treaba asta. Ce vrem clar este o cursa charter pana in Creta, si ei au asta. Nu vreau sa stam 2 zile prin autocare.
Orice alta informatie legata de Creta va fi de folos. De plecat vom pleca in jur de 10 iulie, depinde cum gasim la agentie.

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Am revenit si noi cu impresii:)
Singurua chestie la care am de obiectat e drumul cu autocarul, prea lung si obositor mai ales statul in vama.
In rest a fost super, am stat in Leptokaria (Riviera) la o vila de 3*, statiunea super, la poalele Olimpului pe care mai era zapada, iar noi la plaja pe malul marii cu o vreme super faina si apa numai buna de baie.
In vama, in afara de faptul ca la Giurgiu (la dus) am stat 5 ore, a fost ok, nu ne-au controlat bagajele, nu ne-a intrebat nimeni nimic, nu am platit nimic in plus, daca a fost ceva s-a descurcat agentia.
Daca aveti intrebari, nu va sfiiti:)

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

De ce ati stat 5 ore in vama la Giurgiu?Ati fost si cu bebe?Ca mie de asta imi e cel mai frica,sa nu intepenesc nu stiu cate ore intr-o vama cu copil urlator in masina.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput