Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Gata ! Am inceput numaratoarea inversa ! Pe 19-20 plecam. Pana la urma mai vine cineva atunci ?

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

lili78, exista mijloace de transport in comun care circula si ele dupa un orar pe care nu am cum sa+l stiu;merita vizitat Porto Carras(cum iti spuneam anterior)pestera Petralona,Nea Moudania(aici este bazar in fiecare miercuri)Salonicul, dar iti imaginezi ca este mult mai practic cu masina, pleci cind vrei si stai cit vrei;din punctul unde esti cazata ai atitea posibilitati ca ar fi pacat sa nu te plimbi un pic prin zona, e plin de plaje si localitati micute in jur;

parerea mea:costul dublu pt transport este pentru ca dupa un sejur de sase zile autocarul care te-a dus pe tine de fapt se intoarce fara 2 pasageri nu? nu stiu cit e de moral sau corect dar firma acopera aceasta pierdere pe spatele clientilor.

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

fetelor dragi, eu chiar nu reusesc sa stabilesc cam ce suma ne va trebui pentru drum; adica in afara de motorina, care cred ca ne va duce la 3.5 - 4 milioane, aud numai chestii contradictorii despre taxele din vama si vinete. voi ce ziceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am inteles (tot de pe forum),ca taxele la vama sunt de 1,5 mil la noi si vreo 30 euro la bulgari. Daca stie altcineva alte taxe, rog sa posteze pt ca si eu sunt interesata.
Si cine stie, cartea verde este 60 euro sau 60 usd?

Roxana16+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

taxe anul 2005
vama Giurgiu-taxa iesireI-420.000;taxa iesireII-585.000;taxa intrare 420.000
vama Ruse/taxa I 10E(tranzit);taxa II(ecologica)4E;taxa III(vigneta)4E;taxa pod4E,si taxa no name adica ,,atentie pt cafea" 4E.

M.
cartea verde este 60 usd;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

de azi dimineata tot caut pe net informatii despre taxele astea nemernice; pana la urma, per total cred ca in jur de 1.5 mil si 50 de euro. acum asa m-am plictisit de calculat, ca ma gandesc, fie cat o fii, atata e si gata.
si asa cand am platit biletele la agentie aveam impresia ca grosul cheltuielilor l-am facut, da' de unde, nici pomeneala ...
pana la urma cred ca noi o sa plecam in jur de 1 noaptea; m-am tot calculat si cu timpul, si cel mai bine ne va fi daca ajungem cand se lumineaza la Sofia; am auzit ca periculoasa ar fi bucata de dupa Sofia, care trece prin munti; daca mergem noaptea avem sanse mai mici sa intalnim tone de politie, mai ales ca sotul meu nu se poate abtine si la drum lung ii da blana, a zis ca se kk pe restrictiile lor, ca doar nu ne ducem la peris, avem drum lung. aa, si argumenul superm, daca mergem noaptea avem sanse mari sa doarma piticul nostru si sa nu ne chinuie.
marti noapte piticul de mai sus a oracait a dinti, si dupa ce l-am calgeluit la botic bine, am zis sa fac proba cu peritolul, in ideea ca la drum probabil ca o sa-l tratez cu nitel, ca sa stea binisor, sa nu faca tambalau in masina. buun peritolul, a dormit ca valiza, numai ca noaptea urmatoare ... compensatia; adica pe la 4 se uita cu niste ochisori la mine ... ceva de speriat; il puneam in patut si el se ridica in 4 labe si se dadea huta in gratii.
asa ca probabil ca la drum va fi cumintel de la peritol, dar in prima noapte va fi cam ... atomic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili78 spune:

melina34, merci mult pt raspuns. Se pare ca este un orasel dragut cu multe locuri de vizitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

duminica la 14 plec si eu...abia astept!!!!!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Nu mai zice nimeni nimic despre Grecia?
Tocmai cand citeam mai cu foc....

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Pai zic eu...numar orele pana plecam...Si o sa pun aici un car de poze si impresii cand ma intorc...( sper ! ) ca tot cand ma intorc o sa incep si serviciul...dupa 2 ani se stat in CIC...

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput