Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Si eu ma gandeam sa ma duc cu cel mic si cu soacra-mea in Grecia Cineva trebuie sa mai si munceasca si ala , bineinteles e vorba lui,,fraieru familiei.
Noi am fost plecati pana acum cu agenti din Germania si am fost f multumiti. Preturile sunt mai mici iar cazarea mai buna .
Am gasit oferte bune la www.5vorflug.de . As fi preferat Halkidiki , zona Gerakini, etc. Am gasit bilete cu demipensiune , la hotel de 4 (nu gasesc stelele )cu 300 EURO , 14 zile. Hotelul are gradina mare , piscina si club pt. copii. E langa plaja .Voi ce parere aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Am intrat pe siteul dat de tine, da' pe cuvant,nu inteleg nimic. (nu stiu boaba de germana).Nu cred ca ma pot descurca in el.

Nu ai spus la ce hotel mergi.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Ce crezi ca eu stiu ? sunt ca si cainele lui Pavlov ma iau dupa stimuli.
Alt site bun e www.schaunisland.de
Ca sa cauti faci cam asa . Vezi ca scrie acolo Hotels dai la el . Iti apare apoi o lista . Clicheaza si alege tara , orasul din tara respectiva sau zona , perioada , erwacsene inseamna persoane si restul e copil .Vine o chestie cu cautare si dai pe ea . Sunt foarte seriosi, eu toate calatoriile in strainatate le-am facut cu nemtii.
sa nu radeti de mine , vorbitoaerlor de ,,ghete , haine si sirete (GOETHE , Heine si Schiller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Dupa mesajul tau, azi-noapte am stat pe situl ala (a fost imposibil la inceput, dupa aia doar greu) si am reusit sa buchisesc. M-a apucat 2 noaptea (imi trecuse si somnu').
Bun, am ales hotelul, ce fac mai departe, cum finalizez tranzactia cu o agentie din Germania. Care sunt pasii (ca zici c-ai mai fost prin ei) ???

Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Auzi, dar "Tage" ce inseamna ? (eu am dedus ca nr. de nopti, dar de ce mai intreaba dc. ii dai intrarea si iesirea ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Pe siteul asta nou nu reusesc sa gasesc nici ...tara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Am intrat din nou si-am gresit ceva E www. schaunisland resisn .Dai pe nur Hotels .
Asa . Ai ERW(persoane )Kinder(piticul )
Urlaub Von -data inceperii sejurului bis -cand se sfarseste Reisendauer este cate zile vrei sa stai Stiu ca pare o tampanie dar completaeza`tot ca apoi tetrezesti cu sejur de 3 zile . .
Ca sa faci rezervarea vezi ca ei iti dau apoi hoteluri multe cu conditii de cazare . Eu nu stiu o boaba germana da alea am invata sa la traduc cu dictionarul . Ca sa-ti fie usor,ia programul alta vista babel fish si tradu. Rezervarea se face cu prufenul ala , vezi daca sunt sau nu locuri libere in perioada aleasa de tine. Introduci apoi datele din pasaport si ai un nr. de tel la care ti se vorbeste si o engleza buna -cam cu accent dar merge .
Bafta si tine-ma la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Nu facem treaba asa . Adresa site-ului este www.schaunisland reisen Acum e corect Am verificat din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

ligeea, te sfatuiesc sa nu alegi gerakina, arata super bine hotelul si gradina, este pe plaja, au o piscina super DAR in apa sint niste ierburi care intzeapa, sint neplacute cind pui piciorul pe ele,anul trecut turistii intrau in mare cu shlapi.

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Nu vreau la Gerakina . As vrea undeva langa Agios NIcolaios -va soun maine . Mi-a gasit o prietena care e la Paralia cazare la un studio langa plaja cu 20 EURO /zi .MI-a zis ca rata bine . Nu stiu ce sa zic ca si can e pretul mic .-vorba unei prietene putin dai, mic gasesti.

Mergi la inceput