Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crismary spune:

si noi suntem pregatiti sa platim avansul pt un sejur in Paralia. ati mai fost prin agentii ? vi s-a oferit vreo garantie pe plata in avans ? cum se procedeaza ?


crismary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

quote:
Originally posted by nematics

despre Rhodos ce puteti spune??

multumesc anticipat

Iuliana

sa luptam sa dam dreptul copiilor saraci la educatie:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72331
Ajutindu-i pe ei ajutam viitorul tarii sa fie mai bun

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

quote:
Originally posted by nematics

despre Rhodos ce puteti spune??

multumesc anticipat

Iuliana

sa luptam sa dam dreptul copiilor saraci la educatie:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72331
Ajutindu-i pe ei ajutam viitorul tarii sa fie mai bun

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"




Am fost in Rhodos anul trecut.In august.Ce sa spun? Am ales nu foarte inspirat vestita statiune Faliraki. Un fel de 2 Mai la noi. Multi englezi care sunt galagiosi, umbla beti iar hotelurile sunt pline de ei. Plaja super faina, nisip fin, apa linistita, fara valuri. Hotelurile sunt ok. Preturile nu ne-au cocosat, in schimb ti-as recomanda sa inchiriezi masina sau scuter.Nu poti sta la "mana" autobuzelor care trec din ora in ora. Daca trec. Neaparat sa mergi in orasul Rhodos, mai ales in zona veche. Water Park e de vizitat, daca esti adepta distractiilor acvatice. Daca iti plac sporturile acvatice mergi in Kalithea. Mare cu valuri gasesti in Ixia, unde este de fapt Marea Egee care este recunoscuta ca o mare inspumata, cu valuri. mediterana e cumintzica. Daca mai ai intrebari nue zita sa imi scrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna30 spune:

Despre Creta, mai precis Rethimnon, imi puteti spune cate ceva?Preturile sunt mari, ca, pe insule de obicei sunt cam umflate!?

Astept cu nerabdare un raspuns!
Mercic!

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Buna, fetele, am revenit iarasi asupra subiectului.
Va rog,am nevoie de informatii, daca mi le puteti da: plecam in Grecia la inceputul lui iulie, dupa ce ne-am sucit de 100 de ori ba ca mergem ba ca nu mai mergem, ba ca in august, dupa aceea ca iunie, iar acum am rezervat pt 1 iulie. Deci vom pleca cu masina, ce-mi puteti spune, cele care au mai fost, cum e drumul, e usor de nimerit sau nu, sunt indicatoare, in plus daca stiti ce am de platit la vama, cartea verde, unde se face........tot ce-mi puteti spune.



Roxana11+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mai mi-am adus aminte intrebari:
-trebuie sa iesim din tara cu o anumita suma( auzisem ceva de 500euro/pers),
-se calatoreste usor noaptea( mai ales in Bulgaria), ati mai avut probleme vara trecuta pe la bulgari(auzisem ceva dar acum cativa ani), sau sfatuiti-ma aprox cand sa plec, seara sau spre dimineata?


Roxana11+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cognos spune:

Despre Potidea - stie cineva ?
Cum este zona ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaS spune:

am fost si noi in Rodos anul trecut in iunie,in Ixia si a fost superb. am inchiriat o masina si am vizitat toata insula.Preturile foarte bune, chiar nu m-am asteptat, iar imprejurimile extraordinare. Daca ajungeti acolo vizitati Lindos, plaja TZAmpika, nu stiu cum se scrie, sa mergeti de la un capat in altul al insulei. a fost super. Ca urmare chiar azi am luat biletele de avion pentru vara asta. Anul trecut am platit 300 euro cazare la 2 stele cu mic dejun si zbor cu avionul, 2 persoane. anul asta am luat numai zborul cu avionul si vom sta 2 saptamani - 570 euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor, am citit cu foarte mare interes tot ce s-a postat aici. Sunt foarte binevenite informatiile postate, ami ale pentru persoanele care nu au fost niciodata in Grecia ( ca mine de ex. )
Noi acum ne-an hotarat sa plecam, sper sa mai gasim ceva oferte. M-ar ajuta daca aveti ceva site de la o agentie serioasa si testata sa putem face rezervarea din Cluj. Aici la agentii preturile sunt mult mai mari, din ce am vazut deocamdata. Pe noi ne intereseaza cazare si transport cu autocarul/avion si demipensiune. Multumesc mult,
Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Silvi noi ne-am facut rezervare din Cluj pentru un sejur in Grecia, daca te mai intereseaza pot sa iti trimit oferta pe privat in caz ca nu ati gasit deja.
Nu stiu cat de serioasa e firma pt ca acum e prima data cand apelam la serviciile lor, dar suntem increzatori:)

Fetele care aveti cunostinte despre Grecia, ce parere aveti despre Leptokaria?
Si stiti unde gasesc harta Greciei cu toate localitatile? Ca am dat pe google da nimic exact:(

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput