m-am hotarit sa adopt o fetita

m-am hotarit sa adopt o fetita | Autor: Casandra2

Link direct la acest mesaj

Buna!
Sint Casandna din Piatra Neamt!. Am inceput dosarul de adoptie si nu am un model pentru caracterizari! Imi poate da cineva un model sau macar cum ar arata structurat? La noi la Piatra ni s-a spus ca mai sint 20 de familii care asteapta de mai bine de un an si ca momentan nu sint copii adoptabili. Si totodata ca fiind personal putin, anchetele pentru gasirea rudelor de gradul IV existente, care sa renunte la rindul lor la copilul respectiv (printr-o declaratie in instanta)dureaza pina la un an si chiar peste. Eu nu imi pierd speranta si am sa lupt in continuare. Va multumesc frumos si astept raspunsurile voastre. Casandra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

CASANDRA,ma tot uit la subiectul tau si tot sper sa-ti raspunda cineva.Daca nu ti-a raspuns nimeni pina acum e doar pt faptul ca noi vb pe 'm-am hot...adoptie'pt ca daca ai citit capitolele anterioare,ai vazut desigur ca toate fetele sunt extrem de dragute si saritoare.

Si eu sunt ;noua 'pe aici si de cind am descoperit acest site mi-am gasit si alinare si ajutor si ce vrei tu,pe acest forum.
Intra deci la'm-am hot...adoptie' si tine-ne la curent pt ca si 'cazul' tau e la fel de intersant ca al tuturor te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu i-am trimis un mail imediat ce a postat subiectul, i-am transmis un model de caracterizare. Dar am asteptat o confirmare, un raspuns aici sau pe mail, cum nu a venit nimic nu am stiut ce altceva sa ii mai scriu.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput