M-am hotarat......adoptie (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

aissa are dreptate. asistenta ar trebui sa se ocupe de tot, sau cel putin sa'ti spuna ce trebuie sa faci, pt ca ii normal ca tu n'ai de unde sa stii. asta'i jobul ei ! (dar pt asta trebuie sa aiba bunavointa). ai vorbit cu ea ? ea ce zice de toata treaba asta ? ii macar constienta ca o gresit in ultimu' hal ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Cu scandal cred ca as reusi cel mult sa fie penalizate as.soc. care m-au dus sa vad bb.As.mea nu stie pe ce lume traieste,dar i draguta,si totusi inefic. plec.va pup si multumesc. ma duc la o maternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Simona imi pare tare rau de toata povestea. cum au zis si fetele asistenta este de vina pt. toata treaba ea trebuia sa va sfatuiasca ca in momentul cand v-ati hotarat asupra fetitei sa faceti o cerere de vizitare iar apoi plasament sau plasament de urgenta ma rog depinde de situatia in care se afla fetita.mergi si vorbeste cu ea sa vezi ce zice? adevarul este ca sunt foarte putini copii adoptabili si foarte multe cereri (din vina cui ma intreb oare?????)asa ca iti dai seama !!!! iti tin pumnii in continuare

Rucsi trebuie sa lupti pt. copilul tau. eu am terminat adoptia dupa 1an si trei luni si a trebuit sa imi refac si atestatul de emotii nu mai spun.uneori merge mai greu uneori mai usor important este ca sunteti impreuna.mergi si vorbeste si cu un avocat. pe ce motiv a fost
respinsa procedura? inseamna ca ceva nu e in regula la dosar. curaj ai sa vezi ca va fi bine pana la urma.

Liliana am vazut pozele, sa-ti tariasca copii sunteti o familie minunata (iar pe David noroc ca l-ati imbracat in rosu fetele stiu de ce )

galinarodica felicitari pt. plimbaret sa te ti de acum DISTRACTIEEEEEEEEEEEEEE.

aveti grija de voi.

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Otilia, La multi ani!!!
Simona, stiu ca esi foarte suparata acum, dar trebuie sa crezi ca fetita aceea nu era a ta, si pe tine te va ajuta Dumnezeu sa ajungi la copilul tau! Spun asta pt ca si mie mi s-a intamplat la fel, si mi se parea foarte nedrept sa nu pot ajunge la un copil care era intr-o fundatie de calugarite, care mi-au spus ca exista dar fara cineva de la dpc nu pot s-o vad, si cei de la dpc au spus ca nu are dosarul finalizat si nu vin cu mine...n-am putut afla nici macar cum o cheama, si bine ca nu m-am otarat mai tare, pt ca Patricia era in alta parte! Acum i-mi vine sa ma duc sa le multumesc, si vei vedea ca desi e greu, pana la urma vei ajunge exact la copilul tau!
Si noi asteptam pt plasament simplu, inca nu avem termen la jud, asta e!
Galina, pana aci ti-a fost, sa vezi tu genoflexiuni, aplecari, fugafuguta dupa flacau, si faptul ca tre sa fi pe faza in orice moment! Ma bucur pt voi, deacum ai baiat mare!
Patricia continua sa ne bucure zilele, o papam cat e de scumpa!
Vine PRIMAVARAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Neatza ftelor. Simona imediat ce ai gasit bebe faci cerer de plasament, indiferent de situatia lui juridica. Pe asiatenta cu pricina o poti da in udecata, nu are voie odata ce te-a dus la bebe sa-l mai prezinte si la o alta familie. Asa ca macar i-ate de ea chiar daca pare dragutza si mieroasa. Vezi ca au indicatii sa traga de timp cat pot ca asta au inteles autoritatile din mustruluiala UE nu sa faca educatie ca sa nu se ajunga la abandon ci sa-i impiedice pe cei ce vor sa adopte...Asta e traim intr-o tara de 2 lei ca sa ma exprim frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Simona ,imi pare rau ca ai pierdut fetita .Poate ca nu era ea fata voastra .
Rucsi ,imi pare rau ca aveti probleme .

Noi am avut o gramada de probleme cu adoptia lui Andrei ,nu avem certificatul definitiv nici acum(dupa un an si 5 luni ) .Am reusit de ne-am mai revenit si cochetam cu ideea de a ne atesta din nou ,pentru bebe doi ,dar cand vad cate probleme sunt ,si ca unii care sunt in drept isi fac inca treaba cu dosul si ca nu s-a schimbat mai nimic, decat in rau ,zau ca imi vine sa mai astept .Desi nu stiu ce sa astept ,ca la noi e ca la nimeni ,treburile pot sa mearga prost si din ce in ce mai prost .
ma opresc aici sa nu va contaminez cu "buna dispozitia "mea

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Simo,imi pare foarte rau ca ai avut deceptia asta,dar asta este,trebuie sa lupti ..nu e nimica usor vezi bine.Lumea asta e plina de ipocrizie.Poate asa cum spunea Dora nu afost sa fie pitica ta.Nimic pe lume nu este intamplator.
Serbanica,felicitari pt pasii pe care i-ai facut ....si la cat mai multe genoflexiuni mamei!!!!!!!!!
Noi am fost ieri la alergologie si ne-a schimbat tratamentul.Am cumparat un baby inhaler si ne dam pufuri cu ventolin,flixotide si niste pastilute singulair.Am cumparat si un aparat salin 2 pt purificarea aerului.Incercam orice.Daca pana la sf sapt nu se vad rezultate venim la Bucuresti.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Va multumesc tuturor pentru sprijin,si informatiile folositoare.

Probabil,intradevar nu era fetita mea...Si totusi ce criminali,mi-au aratat paharul plin,mie un om mort de sete si apoi l-AU VARSAT IN FATA MEA imi e sila pur si simplu...si cind ma gindesc ca eu ii laudam ...ce naiva,ca sa nu spun altfel ,sint
Si totusi chestia asta m-a ambitionat si mai tare si mi-a dat si curajul pe care nu-l aveam,de a incerca sa iau in plasament si un bb fara sit. clara.Ca si daca a avuto clara ,la ce mi-a folosit?Ce pot sa risc?Sa se razgindeasca cea care l-a nascut ?Atunci inseamna ca asa a vrut DUMNEZEU.Si nu ca in cazul meu ca si-a bagat dracu coada!Imi pare rau ca azi v-am indispus de dimineata,stiam de ieri ca s-ar putea sa fie ceva pb. dar tot am sperat si am 'luptat',dar nu am avut 'pile' asa mari ca cealalta fam.Si tocmai azi imi promisese sotul meu ca incearca sa bage poza fetitei,sa o vedeti si voi!
Gata,trebuie sa inchei si sa merg inainte..
A..n-am mai ajuns la maternitate ca ni s-a stricat masina,nu mai recunoaste cheia,deci o zi perfecta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

simona... totul se intampla cu un motiv. o sa'ti intalnesti bebele ! clar ! dar doar atunci cand trebuie sa se intample !
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Simona capul sus trebuie sa mergi inainte si sa-ti urmezi drumul.un drum destul de greu (dupa parerea mea)tocmai de aceea nu este pentru oricine ci pentru cei puternici. eu am cunostinte care nu ma credeau si nici acum nu stiu daca cred prin cate griji si mii de emotii am trecut pana am finalizat adoptia. eu la un moment dat toate coborasurile le numeam ,,greturi de dimineata" (glumesc bineinteles). fi tare si fi convinsa ca fetita destinata voua va aparea.

Briantis cum adica nu aveti nici acum certificat? ce sa intamplat?

Lorelei si

Mergi la inceput