Vorbirea: un joc in 2! - metoda Hanen

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Fetele,din nefericire canadienii nu au acceptat sa-mi inlocuiasca acel calendar cu cartea pe care eu o doream,
ei sustin ca e greseala mea si ca eu trebuie sa platesc,nu numai ca am trimis calendarul inapoi si am platit alti 10 usd,acum vor sa mi-l trimita inapoi tot pe cheltuiala mea.
Le-am spus sa-si pastreze calendarul,m-a costat deja 30usd toata treaba.

silvi_2005 am comandat cartea din Canada.dureaza 10 zile pana o primesti,eu in acest moment ma prepar pt. nasterea beromisiu
nbe 2 deci sunt intre contractii ,poate cand ma voi intoarce de la maternitate ma voi ocupa de promisiune.
http://www.hanen.org/web/Home/SpeechLanguagePathologistsTherapists/tabid/55/Default.aspx
uite link-ul unde am facut eu comanda, cartea este si in franceza .

Sophia 2ani 06.09.06
+35 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Pentru fetele interesate: daca vreti va scanez cartea (a mea e in franceza) de la capitolul la care am ramas cu traducerea.
Ionica, imi pare rau de ce ti s-a intimplat.
Nastere usoara!




Bijoux passion
Adélie la p'tite souris

Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiulmeu spune:

Buna tuturor,

Otilia, felicitari si multumiri pentru initiativa; ar fi super daca reusesti sa scanezi cartea, nu e nevoie sa va mai osteniti voi cu traducerea.Cred ca multe mamici s-ar descurca sa o traduca, ideea e sa o avem.

As vrea sa te intreb ceva, daca ai un pic de timp...fetita ta a inceput sa vorbeasca pe la 5 ani? daca nu ma insel eu..cam cand si-a extins vocabularul, adica treptat, numind cate un obiect si dup-aceea a inceput sa le lege sau cum?Cat de repede a ajuns la vorbire fluenta?

Poate iti pun prea multe intrebari, ma scuzi daca te deranjeaza, as fi curioasa pentru ca David vorbeste cam de 4 luni dar mi se pare ca trece greu de la o faza la alta, as vrea sa inceapa cu conversatia, sau poate ma grabesc eu...nu stiu?!face si propozitii, dar putine si scurte, si numai atunci cand vrea el.

Multumesc mult.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Otilia ar fi nemaipomenit daca ai putea tu sa scanezi cartea, asa cum zicea Puiulmeu multe mamici s-ar descurca si asa cu ea, si poate ne-am mai mobiliza si am traduce si aici daca sunt doritoare multumim mult.
Ionica multumesc pentru informatie, asa cum am scris sotul meu si-a comandat de acolo ceva tratat de medicina care nu il gasea aici a sosit dupa o luna ambalat in ceva colet si apoi intr-un sac enorm de rafie si aveam emotii ca nu mai ajunge asa ca nu mai comand de la ei ma limitez la amazon.fr . Nastere usoara si un bb sanatos iti doresc!

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Ne mai poate ajuta cineva cu traducerea? Foarte foarte interesanta cartea!
Felicitari pentru initiativa si pentru dovada exemplara de altruism.


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Daca Otilia pune undeva cartea scanata ma ofer cu mare drag sa traduc acum in perioada asta chiar am timp.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

bUNA SEARA e INTERESANTA CARTEA MAR INTERESA SI PE MINE POATE AR REUSI SA O TRADUCA SORA MEA CA EA STIE FRANCEZA STIU CA EA CITEA CARTI IN FRANCEZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Cucu fetelor!

Am inceput sa scanez cartea de unde am ramas (capitolul 6 - Sa învatam prin muzica), deci cele care doresc sa ajute la traducere sa-mi dea un PM.

Merci pentru rabdare, va pup!


Bijoux passion
Adélie la p'tite souris

Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am preluat eu zilele trecute capitolul 6 de la Otilia careia ii multumesc si pe aceasta cale ca mi l-a trimis si am inceput sa il traduc. De indata ce ce il termin o sa-l retrimit la ea sa il posteze. Daca doreste si altcineva sa traduca sa inceapa eventual alt capitol daca nu oricum eu cand il termin pe acesta o sa iau urmatorul netradus.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Buna.

Sunteti extraordinare pt ca traduceti cartea.
Astept cu mult interes continuarea.
Din pacate eu nu va pot ajuta cu traducerea pt ca nu stiu limbi straine(doar engleza putin de tot) si nici nu am timp ca ma solicita cea mica 24 ore din 24 si 7 zile din 7
Am fugit sa-i fac de papa.




Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput