M-am hotarat......adoptie (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Cristina: [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Hihihi!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Felicitari Lorelai!

Felicitari Rozi pentru reusita....:))

Tineti pumnisorii pentru luni ca mergem la eco. Am emotii....

Pupici,

Flory 21+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Tinem Flory, deja ii strang de acum, va fi bine, sunt sigura!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Lorelai ,felicitari pentru ca ai vazut"luminita de la capatul tunelului!!!!"in sfarsit....inca o reusita.
Noi suntem mult mai bine,nu mai horcaim,nu mai facem injectii ca deja ne saturasem,dar mai luam pe gurita zinat ,ventolin si aerius.Speram sa ne face si mai bine.Avem deja 7,200kg.Recuperam foarte repede.Aseara ma pus si noi turta de ursitori(cam tarziu..dar e bine!)Asa ne-a invatat parintele.Ne-a dat apa sfintita pe care o sa o folosim pana la botezul pe care o sa-l facem tocmai pe 6 mai.Acuma nu puteam pt ca este in convalescenta,iar pe 6 martie incepe postul.Poate se va mai incalzi si nu vom mai sta cu frica in san ca ne apuca iar harcaiala.Vreau sa va spun ca nu as da pt nimic in lume clipele pe care le traiesc cu minunea asta mica ,ne-a facut viata plina de iubire si caldura.Tati este super topit dupa mimoza,iar ea il divinizeaza.La noi nu mai contenesc musafirii sa se perinde ,toti vor sa o vada pe mica printesa.casa noastra a stat 21 ani fara ciripitul "turturicii" mele(asa gangureste ,parca ar fi o turturica).sper sa putem face si noi la sf lunii vaccinul de 4 luni cu care suntem restante din cauza bolii.
Dora ,cum se impaca Elsa cu Patri?Maria mea inca nu a facut cunostinta cu Pipo.Nu stim ce reactie va avea el.



Parca a iesit soarele si pe strada noastra,
Maria,Corina,Adi

corina urziceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

multumesc mult fetelor si eu ma bucur pentru fiecare reusita a voastra si pentru fiecare sentiment de fericire pe care il aveti cand va auziti gangurind sau cand va zambeste. nici nu vreau sa imi mai amintesc cat de monotona devenise viata noastra. nu este usor, dar este minunat sa fi parinte sa daruiesti si sa primesti atat de multa dragoste.va doresc multa fericire alaturi de familiile voastre iar celor care sunt la inceput de drum sau mai au indoieli le spun sa nu mai stea pe ganduri pentru ca este pacat sa nu devina ca si mine:

O MAMICA FERICITA

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Neatza fetelor. Sunt cheauna de somn; Serban azinoapte a avut show live........Am facut greseala sa-l culc pe la 21 asa ca s-a trezit pe la 24.30 -24.45 si a inceput showul. A dansat, a ras, a si cantat pana la vreo 2 cand am zis gata time out si l-am luat cu mine in pat ca sa nu urle sa scoale vecinii. Ei bine s-a trezit din juma' in juma' de ora a ciuit, a tipat si iar a dormit si a tinut-o asa pana la 8 dimineatza cand a vrut " dii paapa" am prestat papa si in loc sa se culce la loc ca de obicei m-a tras de par, s-a catarat pe mine ca pe gard, ce mai show partea a 2a pana acum vreo 10-15 minute. Nu-l mai culc la 21 nici daca-i cad ochii in gura de somn. EL de regula nu se culca inainte de 22.30-23.00.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Minnie spune:

Fetelor,sa aveti o duminica cat mai placuta.
Felicitari Lorelei,sa va traiasca printisorul.
De Smantanica ,pot sa spun ca e o fetita taaare cumintica,mai are si ea momentele ei de gratie ,dar de trebuie sa ne facem vocea.Si ea respira pe gurita,inca ii dau Marimer si un gel cu antibiotic pt.staf.auriu din nasuc.Ei a implinit 7 sapt,are 5470g,si rade uneori de nu mai poate.Acum de cand mananca doar Nan,nu mai are asa mese fabuloase cum era cu Humana,170-180-220 la o masa.Initial m-am ingrijorart ,dar ma gandesc ca Nan-ul e mai complex,si poate o satura mai repede.Uneori dupa ce mananca,si scoate aerul ,e fff agitata si plange de rupe,da din manuta de se scutura patutul.Dr. mi-a zis sa-i dau Novolact lapte antiregurgitatie,dar eu nu cred ca are vreo prob,de vreme ce alta data e linistita dupa papa.Colici nu cred ca are ca nu-si ridica piciorusele,chiar nu-mi explic agitatia,ii dau si ceiut,o mangii pr burtica,degeaba.Voi ce parerfe aveti cu laptele asta?Acusi vom face vaccinul de 2 luni ,si nu stiu cum sa fac cu botezul,sa nu cumva sa raceasca dupa.Si oare poate sa-l faca daca mai are staf.Marti a zis dr s-o sun,dar exudat nu-i poate face decat dupa 15 zie de la sf.trat.Dr de fam s-a suparat putin,sa eu am fost cu ea la pediar\tru,si aclo ii voi face vacc,ca dr de fam dorea sa-l facem ieri la nici 7 sapt,caci ea pleaca din oras,dar eu n-am fost de acord sa-l fac inainte de 2l.Voi ce ziceti?Acum va pup pe toate ca s-a trezit soarele meu si normal vrea papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Minnie,de exemplu fata mea plangea de mama focului daca nu se satura.
Incearca sa-i pui mai mult lapte macar cu o masura sa vezi daca e de la asta.mai bine sa-ti ramana in sticla si sa pape ea cat vrea.Cat despre botez nici noi nu-l facem decat in mai ,tot pt faptul ca si ea a fost f racita ,a avut multe probleme si zau ca nu mai vreau sa risc pt ca am trecut prin foarte multe.Puiul meu are acuma 6 luni si jum ,iti dai seama ca in mai va face 9 luni si oricum este post.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mai nu stiu ce sa zic cu cantitatea, doar ca a mea papa acum 270 ml, si la 200 cred ca am ajuns in jur de un an, mi se pare in primul rand cam mult 220 ml la 7 saptamani. Cred ca de aia si e agitata dupa masa, e lacoma si se ghiftuieste.
Novalac antireflux am folosit eu, nu stiu daca Novolactul de care scrii tu e un altul... dar pisoiul meu vomita dupa fiecare masa, chiar tinuta la verticala 1-1,5 ore. Nu stiu de ce sa ii dai anti-reflux daca nu vomita. Ba dupa capul meu i-ar fi mai rau ca ar simti si mai tare senzatia de satietate dat fiind ca acest lapte e mai gros si cand ajunge in stomac se ingroasa tocmai pentru a nu iesi inapoi.
Alexandra mea la 2 luni manca 150 ml la o masa (m-am uitat acum in caiet).
Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput