Grupa de sange A2 negativ

Grupa de sange A2 negativ | Autor: pika-pika

Link direct la acest mesaj

Nici nu stiu cum sa incep.Intotdeauna am crezut ca eu sunt cea puternica,cea care nu are nevoie de ajutorul nimanui si acum ma vad atat de departe,ma simt atat de neputincioasa...
Tatal meu asteapta sa fie operat de cancer la colon de cateva saptamani si i se tot amana operatia pentru ca nu au sange pentru el,A2 negativ.Au fost toti prietenii lui,familia...si doar 2 persoane au fost acceptate.Operatia ar trebui facuta luni,dupa care va trebui tinut sub obervatie datorita unor ganglioni umflati la gat si al unui linfom de pe langa stomac.
Voi sunteti singurii care am putut apela.Va rog din suflet,daca este cineva cu aceasta grupa de sange dispus sa doneze,tatal meu se numeste Stan Gheorghe si este internat la Spitalul Municipal Bucuresti.

19+

mamica incepatoare si bebelin
poze cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Imi pare tare rau .Eu am grupa A2 dar + .Daca as fi avut negativ as fi donat si eu .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

pika-pika, din pacate nici eu nu am Rh negativ, ci pozitiv, dar le-am spus si prietenilor mei si daca are cineva A2 negativ, o sa se duca sa doneze.
Multa sanatate tatalui tau!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

pika-pika stiu suntem in luna mai dar au acum am vazut mesajul si azi am aflat ca am RH NEGATIV GRUPA A 2
daca mai ajuta cu ceva, da-mi un pm iti dau un nr tel ma suni si vorbim

daca mai e cazul

sa nu uit: sunt gravida in 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pika-pika spune:

Fetelor va multumesc mult pentru gandurile voastre.Am deschis subiectul asta in luna ianuarie,suntem in luna iunie si tatal meu iar are nevoie de sange ca a facut o hemoragie.
desiree esti o scumpa dar nu cred ca te-ar primi sa donezi sange daca esti insarcinata.
Poate totusi mai deschide cineva subiectul...si ar putea sa doneze...acum este la alt spital...
Si eu sunt insarcinata si nu pot ajunge in tara sa ne vedem decat dupa ce se naste bebe...

35+



mamica incepatoare
poze cu noi
poze baby shower

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobulet spune:

Scumpa mea, am deschis aceasta pagina din intamplare. Ma numesc Gabi, am 26 de ani. Sunt din Craiova. In goana pentru un bebe, am aflat ca am A2 RH- si o infectie in sange, o furunculoza. Am facut tratament. Teoretic ar fi trebuit sa treaca efectul antibioticelor. Daca am posibilitatea sa te ajut o voi face, eventual sa-mi dai si niste detalii. Pot sa fac niste analize aici si sa-ti comunic.
Ganduri bune de la Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Draga mea cu scuzele de rigoare abia acum am vazut subiectul. Eu am A2 negativ, am mai incercat da donez sange la centru, sa ma inscriu ca donator, dar nu m-au acceptat deoarece am avut ulcer si eram cu grad de risc ( adiaca daca doamne fereste faceam eu o hemoragie trebuia sa am sange destul ). Vreau sa donez sange pentru tatal tau, eu locuiesc la Cluj, eventual sa intrebi cum se preocedeaza ca sangele sa ajunga la tatal tau. Astept un Pm de la tine si merg sa donez cu placere.
Silvi si bebe Alain (19.01.2006)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns odaiana spune:

Draga Pika, eu am O1 rh negativ (si asta se gaseste destul de rar), ma gandesc sa donez si sa dam la schimb stiu ca se practica asta ,pt ca acum doua luni am donat pt un baietel de 10 luni la cenmtrul de hematologie.(nu stiu exact daca am voie sa donez mai devreme de trei luni) dar tu intreaba si anunta-ma imediat pt. ca vreau sa va ajut. Sanatate multa , Daiana(Bucuresti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pika-pika spune:

Fetelor va multumesc mult de tot!
Deocamdata au gasit intre timp sange,au mers si doua fete de pe DC(chery22 si diana21),carora le multumesc inca o data.Se pare ca va mai avea nevoie pentru ca il vor opera dar inca nu stiu exact cand.Va mai sta in spital inca o luna si depinde cum avanseaza boala.
Daca va mai fi nevoie de sange am sa va scriu un PM.
odaiana ai dreptate.Asa au fost si cativa prieteni de-ai tatalui meu si au donat la schimb,la Hematologie alte grupe de sange dar totusi ii cer A2 negativ.Am inteles ca nu prea mai merge lumea sa doneze sange in Romania si de asta nu au destul...
Nici eu nu stiu la cat timp se poate dona,pentru ca deja unchii mei si cativa prieteni au fost sa doneze.Pe de alta parte sunt un pic ingrijorata,totusi de cat sange este nevoie?Mie nu vor sa-mi spuna mare lucru cei de-acasa,am incercat sa vorbesc si cu doctorii,dar cred ca toti se feresc sa vorbeasca cu mine stiind ca sunt insarcinata.Eu n-am decat sa astept sa nasc si Doamne ajuta sa pot calatori cu bebe cat mai curand.

36+

mamica incepatoare
poze cu noi
poze baby shower
camera bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ma bucur ca s-a rezolvat problema, sa-mi dai PM daca te pot juta, eu voi merge sa donez la Cluj si eventual sa-l trimita la Bucuresti, cred ca se poate. Sarcina usoara si sa nasti cu bine.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pika-pika spune:

silvi2005

36+

mamica incepatoare
poze cu noi
poze baby shower
camera bebe

Mergi la inceput