Cum pun gletul?

Cum pun gletul? | Autor: daniella4

Link direct la acest mesaj

Am cumparat un glet de perete, mai precis Euroglet 2 (se gaseste pe toate drumurile). Surpriza emisiunii e ca nu are instructiuni de folosire. In afara de "se toarna gletul in apa si nu invers".

Cata apa? Cat glet? Stie cineva?

Tot ce stiu despre subiect e ca gletul ar trebui sa ma ajute sa obtin niste "pereti netezi ca oglinda" ..asta e unica informatie pe care am gasit-o pe internet. Aveti idee cum?

Multumesc

Daniella, mama lu'Alexis

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Du-te la magazin si cere instructiunile de aplicare. Daca nu au sa-ti dea, du-te la OPC rapid si vei incasa banii inapoi pe el, iar pe viitor sa cumperi un produs care sa il poti utiliza.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

ok, Marius. Dar esti tu sigur ca tipii de la OPC nu-mi vor rade in nas avand in vedere ca gletul e un produs profesional pt zugravi??? Si ca ei stiu cum trebuie folosit?

..de altfel interesul meu ar fi sa-mi rezolv baia..trebuie sa fie cineva pe aici care sa stie cam care ar trebui sa fie consistenta corecta a gletului..

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu Daniella, era si este dreptul tau ca si consumator si obligatia lor ca si producatori (comercianti dupa caz) sa respecte legile in vigoare. Cei de la OPC vor deveni foarte interesati. Si nu spun asta doar ca sa aiba cineva ce face ci pentru ca realmente asa este normal sa fie. Tu ai dat banii ceruti da? Tu ai niste drepturi pentru banii platiti. Tu trebuie sa ai garantia satisfactiei utilizarii acelui produs. Sunt atat de multe elemente. Desigur decizia iti apartine.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Of,..oi ajunge si pe la OPC...chit ca mi-e sila de scandal.


Totusi...NIMENI NU A PUS GLET PE PERETI sa ma lumineze un pic...promit solemn sa nu va mai fac capul calendar...pleeeeeeease!



Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Nimeni nu stie nimik????



Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaLaura spune:

Noi iti transmitem urmatoarele reguli pe care le aplicam:
1.Intotdeauna se pune gletul peste apa, niciodata invers.
2.Se invarte pana se omogenizeaza complet.
3.Consistenta finala-sa fie ca o smantana groasa de calitate si sa nu-ti cada de pe gletiera (drisca).
4.Sa nu faci compozitie multa ca sa poti amesteca bine.
Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Multumesc muuult, dar mult de tot!

Tot fetele sunt cele mai tari!!! Consistenta de smantana o nimeresc eu..ca m-am mai impiedicat prin bucatarie.

Multi pupici!



Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

daca te ajuta, poti citi www.adeplast.ro/produse/afisare/?id=12#" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Multumesc!

Din 3 incercari am izbutit un perete cca neted. Luni il smirgheluiesc!

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

felicitari, daca o tii tot asa, in curand devii experta .
Cand dai cu smirghel, sa-ti pui masca pe fata ca iese un praf de nedescris.
Succes la slefuit.

Mergi la inceput