Fetele din America (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Ma ajutati, va rog cu niste informatii despre obiective turistice in America? Problema detaliata www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68405" target="_blank">aici.

Va multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IulianaStan spune:

Fetele din America, ma ajutati si pe mine cu o informatie...
Va spune ceva programul de nurse ptr USA, al unei firme britanice numite...Knightsbrigde International ...
Am inteles ca au ajuns multi rom cu firma asta sa gaseasca joburi de nurse in America...
Va multumesc ptr orice informatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ia uitati ce link am primit ieri:
www.tvr.ro/webcast/inregistrari.php#6" target="_blank">http://www.tvr.ro/webcast/inregistrari.php#6
Este vorba despre emisiunea "Cealalta Romanie" de duminica 5 februarie, reportaj filmat in Seattle, numit "Vaduvele de la Microsoft". Mie mi-a placut foarte mult. Cred ca nu va mai sta mult acolo, pe site-ul TVRI. Stie cineva cum l-am putea "da jos"?



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sinziana ..la multi ani pentru David..vazut pozele...
Simina si Ralu este o dulce! Sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Sinziana, simpatic foc piciul tau
Simina, acum am vazut si eu mititica ta, este o frumusete si o grasana si o pletoasa si o somnoroasa

cu link-ul ala vad ca nu se poate descarca, eventual cu vreun soft care inregistreaza de pe net sau poate chiar cu real player (ca vad ca in ala se deschid) varianta cu bani nu stiu daca si poate inregistra.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Multumesc mult pentru laude, ma mai umflu si eu putin in pene. Mami (adica eu) ii zice Ralucai ca e "frumoasa si grasoasa", ca sa rimeze. Asa era si Deiu la virsta ei, dar... i-a trecut.

Cu Real Player la mine nu se deschide, poate nu-l am instalat?! Eu l-am vazut cu flashu', chiar foarte bine. Si ce softulet ar fi, Oana, care sa inregistreze de pe net? Daca te pricepi, zi-mi si mie.... te roooog!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Acolo pe pagina in fata titlului mie imi apar doua icoane: una pe care scrie "real" si daca pun mouse-ul pe ea zice "vizualizare cu real player" si care nu se deschide si ailalta arata ca o intregrala de la matematica intr-un cerculet si zice "vizualizare cu flash player" si in aia mie mi se deschide. Am crezut ca se deschide si in real de aia am zis mai devreme asa, da' m-am inselat.

Acu' pentru softulet cre' ca trebe facut sapaturi pe net ca nu stiu care-s alea care inregistreaza video.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Oana_B,

la mine se deschide si Real Player; cit timp ruleaza filmul se creeaza un fisier temporar cu el, la mine este undeva la
...Application Data\Real\RealPlayer\Temp

se numeste r1temp41 (ultimele doua cifre-41 sunt pentru identificarea filmului curent, cifrele se schimba de la un clip la altul); necazul este ca imediat ce se termina de rulat filmu fisierul dispare complet; daca stai cu ochii pe el l-ai putea "pescui" (copy) si paste in alt loc - alta idee nu vad cum intrucit din cite am putut vedea cu RealPlayer posesorul filmului (Tvri) nu te lasa sa-l downloadezi - cel putin la mine nu merge.

Altfel mi se pare foarte interesant si as vrea si eu sa-l "pun" deoparte.

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Da, pana la urma am putut si eu sa-l vad in real player, cand am rolled over cu mouse-ul jos pe bar in IE scria link-ul asta:
rtsp://ushelix.tvr.ro/video/DATA-2006-02-05-6-04.rm

am facut copy/paste in open url la real player.
Da' tot n-am gasit un soft de inregistrat video streams, am gasit unul trial version da' nu m-am descurcat cu el si m-am enervat si l-am dezinstalat:)))

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

problema este ca fisierul temporar are extensia .r1m si RealPlayerul nu il recunoaste desi el l-a creat; am dat o cautare pe google si am inteles ca problema inca nu are un raspuns (sau n-am reusit sa-l aflu eu!)

mai sap

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput