carucioare...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kamadeva spune:

Buna fetelor,

Sunt noua pe site si am nevoie de ajutorul vostru sa imi aleg un carucior....e neaparat nevoie sa aiba si landou si scoica si sport? sau pot renunta la scoica? din ce am citit landoul imi e necesar...nu stiu de unde sa imi i-au...m-am uitat pe multe situri cu carucioare si imi este imposibil sa ma hotarasc.Am inteles ca trebuie sa aiba roti mari si sa fie usor.Imi puteti recomanda voi unul?

bb trebuie sa vina si e baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

daca intentionati sa mergeti cu masina, iti trebuie neaparat scaun de masina, fie scoica (cosulet), fie scaun de 0-18 luni. scoica e utila pt ca poti cara bebe de colo colo cu ea, mai ales cand e mic si nu foarte greu.
noi am optat pt un astfel de model 3 in 1 si am fost foarte multumiti de el - Inglesina Zippy System. cam scumput, dar merita banii. poti gasi si alte variante relativ mai ieftine (dar si mai scumpe, daca te straduiesti ). bafta la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Exista carucior care se inchide ca si o umbrela si al carui spatar se lasa pina jos?[/[/b]size=2]Sa [/red][/red]va spun la ce imi trebuie.Sa pot sa-l car cu masina astfel incit sa nu-mi umple tot portbagajul,iar in concediu sa doarma in el bebelina care va avea 11 luni.Cu fiul meu am fost la mare la 11 luni si seara dormea super in carucior cit timp ne faceam plimbarile pe mal.
viana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Exact din aceleasi motive ca si tine mi-am luat carucior sport Hauck Esprit. Se strange umbrela, are trepte de reglare a spatarului de la 90 de grade pana la orizontala, e usor, e simplu de deschis-inchis (cu copilul in brate si caruciorul intr-o mana ma descurc perfect).
A fost recent adus in Romania, si e distribuit de Miniblu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
primul carucior al lui Sebastian a fost unul Hauck. Ce am apreciat la el a fost ca era extrem de rezistent-a ramas aproape ca nou dupa aproape un an, am mers cu el pe diverse tipuri de teren

Stiam ca unicul distrib. in Romania este Didis, dar poate s-o fi schimbat intre timp.

De la grupul Hauck am mai vazut un carucior simpatic la Miniblu- se numeste I'Coo; pare destul de dotat si versatil...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

acum nu stiu daca se gaseste unul cu adevarat umbrela (nu sport, adica www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2327697&cp=&sr=1&f=Taxonomy%2FTRUS%2F2255957&origkw=umbrella stroller&kw=umbrella stroller&parentPage=search" target="_blank"> asa ceva ) care sa se intinda perfect la orizontala...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Cred ca Miniblu le ia de la Didis, oricum, de cumparat numai de la Miniblu l-am gasit...

Pun un link cu modelul meu, identic, culoare, tot. Sper doar sa nu labarteze pagina rau de tot, ca nu ma pricep sa "ascund" sub cuvant si am o varsta la care invat mai greu :))

Revin: am vizualizat si labarteaza rau de tot, asa ca Viana, daca vrei sa-l vezi, da-mi PM, te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Camelia, asta de zic eu e "umbrela" in sensul ca se strange pe verticala sub forma de umbrela. Si ocupa loc putin. La orizontala e aproape perfect, insignifiant ridicat, se doarme pe bune :)) "Sport" i-am zis pentru ca e usor, mic, comod etc...

edit: cel negru e ca al meu
http://www.reo-reo.cz/products.php?kategorie=8&subKategorie=84

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamadeva spune:

Buna ,
karula imi place caruciorul...zici ca poate sta in el de la inceput fara a mai fi nevoie de landou ?cate kg are? stii cat costa? o sa intreb de el la miniblu ca nu l-am vazut.

Imi place si cel de la inglesina ( de care mi-a zis mirciulix), cam scumpulet cei drept , dar daca zici ca face bani....
Si daca i-au 3 in 1 imi trebuie in plus si scaun normal de masina ca in scoica nu sta prea mult....? cate chestii....

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Kamadeva, nu e un carucior pentru nou nascut, din pacate... Si asta nu din cauza orizontalitatii, ci din cauza ca e cam lipsit de "protectie" un nou nascut in el. Il cam bate vantul, trebuie musai (orice varsta ar avea) tinut in hamul de siguranta... Deci e facut pentru a sta copilul in fund in el, dar la o adica sa si doarma intins...

Mergi la inceput