carucioare...

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_t
inglesina e cam scumputz, modelul nou, dar cred ca si ala de anul trecut e numai bun si mai ieftin cu vreo 5 mil


ralu_t, inglesina Zippy eu nu am vazut sub 1000 de lei... 5milioane...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ralu_t multumesc mult. hai ca ma uit.

35 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Irina, daca stii pe cineva in Italia, pentru ca nu stiu unde le gasesti in Ro, poti cumpara unul din asta, care se strange f. compact, iar scaunelul ori landoul ori partea sport le poti pune in masina:
http://www.giordanibaby.com/galleria.php?pdt=420&folder=ppesante&imgbig=gio_0245_D9_M.jpg

Lora, mami de Iustina si 17+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

lora din pacate nu stiu...

35 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

roxana ce am scris e ca e mai ieftin cu 5 milioane fata de modelul nou, nu costa doar 5 mil. de altfel costa de vreo 5 ori pe atat (24-25mil)

ralu- de bebe albastru
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am citit cu mare atentie sfaturile despre carucioare. acum 10 ani aveam unul foarte bun cu landou, nu mai stiu firma. acum s-au schimbat multe, inclusiv domiciliul meu. aici in sudul Spaniei nu prea am ce face cu un landou, o sa nasc la jumatatea lui iulie. in plus, scoica si scaun ptr masina pana la 18 kg le am deja, ma gandesc sa iau unul sport care se lasa complet la orizontala. dar la 5-6 luni ii va mai fi comod? nu-i vor atarna piciorusele afara? si nici prea bine nu va putea sa stea in fundulet. nu ma ingrijorez de ploaie sau vant, sunt huse pentru asa ceva, iar de frig nu se pune problema, la o adica sunt saculeti speciali ptr bebe...

rodyka & printesa Anca-Maria (26.06.2001) & delfinasul Hannah Isabela (26 sapt)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

am si eu o intrebare: voi puteti intra cu caruciorul desfacut in lift? ce carucior aveti?
daca nu, cum procedati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Eu mi-am dorit un carucior frumos, cu roti mari, rezistent si cu accesorii. Am prins oferta la Chipolino (comanda de pe un site) si am luat Chipolino Rapido 6. E foarte OK, are tot ce imi trebuie, cu o mica exceptie, capotina este cam mica si ii intra fetei soarele in ochi, nu se trage mai mult de atat. Dar poate ii pun umbreluta. In rest, nu am nicio obiectie de facut.

Il avem de anul trecut de prin septembrie, a costa 620 de RON, livrare gratuita.

Spatarul are 3 pozitii, Daria mai adoarme in carucior.

Sport, sport, daca e cazul, o sa-i luam de la Douceur unul, cred, 215 RON, ceva model mai nou, se pliaza umbrela si este usor. Noi nu avem masina, deci va trebui sa il luam pe tren, si, cum la vara vom merge la Cluj, la ditamai distanta, e mai bun acela, cred.

Citisem despre Brevi Grillo, e usor si frumos, dar, pe un site italian, spuneau mamicile ca e cam ingust sezutul si sta copilul cam adunat, eu fix asta nu am vrut, Daria este pretentioasa la carucioare, urla de mori daca nu-i convine. Chipolino i-a placut din prima.

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Plssss ajutati-ma si pe mine ca simt ca inebunesc.Atatea siteuri ...atatea modele, informatie incompleta mai ales in descrieri.

Ma intereseaza un carucior:
-cat mai usor -in jur de 7kg-
-sa se poate folosi din prima luna (sa se poata intinda spatarul la orizontala)
-cat mai de calitate


Poate cineva sa-mi recomande niste modele care sa indeplineasca aceste conditii? Multumesc mult de tot
Nu ma intereseaza f.mult cat costa

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Zumzu, daca pretul nu e o problema recomand din toata inima Bugaboo Bee. E usor (cam 7 kg), compact, se poate folosi din prima zi (trebuie doar sa cumperi accesoriul "baby cocoon", e ca un sac de dormit), e compatibil cu scoica Maxi Cosi (deci tot de calitate), e foarte usor de manevrat...eu sunt 100% multumita. A, si e si un carucior foarte frumos, poti alege intre vreo 6 culori (eu am rosu)si ai garantie de 2 ani la el.

Sarcina usoara in continuare!





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput