Credeti ca exista ingeri?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauraspeedy spune:

Oare de ce majoritatea oamenilor care au raspuns la acest subiect spun ca ingerul lor pazitor era o femeie? E posibil ca ingerii pazitori sa fie si femei si barbati? Si de ce numai unul?
Eu i-am intalnit pe ingerii mei pazitori tot in vis si ambii erau barbati. Cand urma sa se intample ceva grav in viata mea, aparea unul din ei, iar cand urma sa se intample ceva bun, aparea celalalt.
Da, cred cu tarie ca exista ingeri si mai cred ca oamenii trebuie sa se purifice din pc. de vedere spiritual pentru a putea sa-i vada.
lauraspeedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Da, cred ca exista ingeri si fiecare dintre noi are ingerul lui pazitor. Unii suntem constienti de asta altii nici nu vrem sa credem ca exista, noroc ca ei nu se supara si raman in continuare langa noi.
Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Sunt sigura ca exista ingeri si deseori simt ca cineva sau ceva este aproape de mine si ma vegheaza. Mi s-a intamplat sa fiu in situatii "imposibile" sau foarte dificile si sa ies din ele fara sa imi dau seama sau sa fiu inspirata sa fac anumite lucruri sau sa iau anumite decizii care s-au devedit a fi exact ceea ce imi trebuie in viata si pe care in mod normal nici nu le gandeam.
Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacs spune:

Am votat si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by alinacs

Am votat si eu.

Alina



nu e asa ca stim noi cel putin 2?



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza din concurs a Dianei se numeste Humulesti.jpg - Va place???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

Da exista ingeri.Chiar daca noi nu ii vedem ei sunt acolo,chiar daca nu credem ne pazesc de multe ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Toti copii sunt niste ingerasi lasati de Dumnezeu sa ne faca sa zambin. Eu asa cred

amy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Da cred in ingeri si la propriu si la figurat...si am un ingeras chiar la mine in casa!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

botez...si altele


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Poza Alexutei din concurs se numeste INGERAS , votezi si tu?


"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2000 spune:

Si eu cred in ingeri si duh sfant si va voi zice o poveste.
Se spune ca nebunii au posibilitatea sa simta omul si daca este sau nu aparat de un inger sau de o partea intunecata si sa stiti ca asa e!
Si daca vreti sa va confirmati supozitia incercati sa vorbiti cu un nebun,cu doi, sau mai multi si va vor spune ei daca ingerii sunt langa voi! (Acum depinde si cat si daca si-au luat sau nu doza de sedative-glumesc!)
Cuteaza cineva??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

quote:
Originally posted by Moira

Sunt sigura ca exista ingeri si deseori simt ca cineva sau ceva este aproape de mine si ma vegheaza. Mi s-a intamplat sa fiu in situatii "imposibile" sau foarte dificile si sa ies din ele fara sa imi dau seama sau sa fiu inspirata sa fac anumite lucruri sau sa iau anumite decizii care s-au devedit a fi exact ceea ce imi trebuie in viata si pe care in mod normal nici nu le gandeam.
Moira




Si eu la fel.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput