Filme de dragoste

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

A walk to remember l-am vazut pe HBO numai ca nu stiam ca se numeste asa, nu l-am prins de la inceput, l-am revazut acum pe acasa....intr-adevar nu l-as pune langa Pacientul Englez de ex. insa mi-a placut oricum...si decat sa te uiti la King Kong, este muuult mai recomandat A Walk to remember...cat despre subiect...depinde cum este abordat, astfel incat sa nu para uzat...nici Podurile din Madison nu se bazau pe o poveste super originala. In orice caz seara a trecut frumos cu filmul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Katie, nu a fost tarziu anuntul, mi-am petrecut si eu seara cu "A walk to remember"; am vazut ca a fost facut dupa o carte a lui Nicholas Sparks, cel care a inspirat si "The Notebook", cu un alt roman (i-am vazut cateva carti in librarii, dar nu stiu de ce nu imi vine sa le cumpar). Mi-a placut in mod deosebit actorul principal,Shane West!


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

din filmele vazute zilele astea cea mai profunda poveste de dragoste mi s-a parut cea din WALK THE LINE, prezinta povestea de dragoste dintre Jonhnny Cash si sotia lui June Carter Cash, ea a fost cea care l-a ajutat sa treaca peste problema lui cu drogurile, ea i-a fost tot timpul alaturi, ea l-a salvat... si nu e doar fictiune...

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Azi am vazut The prince and me 2. A fost dragut,la fel ca si partea I.
Cine iubeste filmele romantice adolescentine,il recomand cu mare placere.



"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira_a spune:

Mi-au placut foarte mult
- Frida
- Amelie
Closer - ispita si Alfie....super dragute, mai ales ispita, imi place la nebunie Clive Owen


http://community.webshots.com/user/samira_aa

******************
Rabdarea este inceputul intelepciunii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by Oana

Ca sa continuam discutia despre filme de dragoste. Am vazut de curand www.imdb.com/title/tt0119558/" target="_blank">Lolita cu Jeremy Irons si Dominique Swain. L-a mai vazut cineva? V-a placut? Mie imi place Jeremy Irons e un actor f. bun si cred ca aici el a facut tot filmul.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul



L-am vazut eu si mi-a placut. Insa cartea care sta la baza filmelor e una dintre preferatele mele, asa ca poate sunt subiectiva. Lui Jeremy Irons insa rolul i s-a potrivit perfect, nu cred ca altcineva l-ar juca mai bine pe Humbert Humbert. Stiu ca e si un film mai vechi, pe care nu l-am vazut insa, am vazut doar secvente, dar actorul din acea versiune (James Mason pe numele lui) nu parea la fel de convingator. Jeremy Irons are o figura cumva bantuita, exact ce trebuia pentru un asemenea personaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Gangurici se pare ca avem aceleasi gusturi in materie de filme.
Exact asta voiam sa zic si eu ca nu cred ca ar fi existat un alt actor care sa joace mai bine rolul din Lolita in afara de Jeremy Irons. Nu am vazut versiunea veche cu James Mason, il stiu si pe James Mason si il apreciez ca actor f. mult dar sunt convinsa ca nu s-a potrivit la fel de bine in acel rol.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by Oana

Gangurici se pare ca avem aceleasi gusturi in materie de filme.




Asa mi se pare si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina88 spune:

Si eu sunt pasionata de astfel de filme.Recomand "Jeux d'enfants"("Love me if you dare").Daca nu l-ati vazut,sa-l vedeti.E surprinzator....un film de dragoste excelent.Nu am intalnit un film asemanator...extraordinar.
Nu po uita "A walk to remember","The notebook","If only" si bineinteles "Shakespeare in love".
2 filme bune sunt si "Before sunrise" si "Before sunset"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina88 spune:

Am uitat sa amintesc de "Dangerous beauty"...absolut superb....si da,multe din filmele recomandate aici le-am vazut si sunt frumoase.Dar Jeux d'enfants(in engleza"Love me if you dare")si "A walk to remember"raman preferatele mele.Cel putin primul....neaparat trebuie vazut...e genul de film pe care nu mi-as fi dorit sa-l vad pt simplul fapt ca atunci cand l-as revedea pt a 1000-a oara...sa fie pt prima oara...e genial!

Mergi la inceput