Recuperare date partitie D

Recuperare date partitie D | Autor: alipiticot

Link direct la acest mesaj

Am pierdut toata partitia D cand utilizam programul partition magic....sunt f suparata ca acolo aveam toate pozele noastre,actele mele pt cabinet,etc...Problema e ca eu nu ma pricep f bine la calculatoare.
Am reinstalat windows iar la instalare vedea partitia ca sistem PqRP ,in loc de NTFS.Iar cand s-a terminat de instalat sistemul nu o mai vede deloc ca si cum nu ar exista in calculator.
Cu programul partition magic la fel ar exista dar tot in acelasi sistem PqRP .Nu stiu cum sa o fac sa apara iar.am citit pe soft pedia,exista cateva progr de salvare dar nu stiu de unde sa le iau si nici nu stiu daca voi sti sa le folosesc.Ar fi Get Data back for NTFS,unul din ele dar nu e free pe soft pedia,nu stiu unde altundeva sa-l gasesc.Va rog din suflet daca ma poate ajuta cineva cu un sfat cu orice.Aseara am plans ore intregi mai ales dupa pozele mele cu fetita de cand s-a nascut pana acum si nu mai pot da timpul inapoi sa o pot poza iar....Stiu ca ar fi trebuit salvate dar e prima oara cand patesc asa ceva de cand am calc....va rog mult poate ma poate ajuta cineva




Paula si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

du-l la cineva priceput...nu mai incerca tu nimc...
s-ar putea sa mai existe o sansa doua acolo, dar repet, du-l la cineva care se pricepe si explica-i problema...


...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Exista programe de recuperat datele, am pltit si eu o data grozavia si a venit cineva cu un progam si mi le-a recuperat. Daca nu ai un prieten care se pricepe la computere incearca sa suni la o firma.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

problema o va rezolva numai cineva priceput aflat in fata calculatorului tau. nu mai incerca tu daca nu vrei sa il distrugi definitiv

http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Cineva care se pricepe insemnand ca stie ceva mai mult decat stergerea partitiei, repartitionare, formatare etc. etc. Sunt multi "priceputi" Pot sa existe sanse reale de recuperare a datelor (ma rog intr-o proportie cat mai apropiata de 100%) dar conteaza daca acea persoana stie exact cum sa faca nu sa banuie cum ar trebui facut si sa aiba timp fizic pt asta.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Multumesc frumos de sfaturi asa am facut,m-a ajutat un prieten si s-a salvat tot chiar as putea spune 100%,numai ca f dezordonat in sute de fisiere,dar ce e mai important e ca s-a salvat.
Multumesc frumos,de azi sunt activa iar pe forum ca 2 zile saracul prieten s-a chinuit.

Paula si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Bine ca a stiut sa faca. Am spus ca va dura in timp.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput