Parinti cu copii de SD 4

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

o primavara frumoasa va doresc si eu! sa fiti sanatosi!

felis: e o adevarata surpriza felicitarile tale.. sunt ff reusite. le-ai facut in photoshop? multumim.

paula: of, iar e alexa bolnavioara... imi pare rau. da-i si mult iaurt, banane si vitamine, fructe,.. . sunt ff bune cand se administreza antibiotic, dar probabil ca stii deja asta...


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

paula: superbe poze !sa-ti traiasca ingerasii. ultima poza e bestiala! si mai imi place una. in biserica: paul era pe masa si i se vede capul alexei... e tare smecherasa...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu am avut pe cine sa punem sa filmeze, foto si am facut cu randul membrii fam. Am fi vrut sa fim in mai multe poze si mai ales Alexa alaturi de fratele ei. A fost frumos, important este ca il iubeste si are grija de el, il mai trage de picioare sa-i auda vocea si sa vada ce mai face.
Alexa vad ca a inceput sa-si dea drumu, zilnic ne surprinde cu cate un nou cuvant, azi la prima ora ne-a spus ele-ele(in treducere elefant)de la cantecelul cu elefantul. Sa stii ca Alexa papa zilnic un litru de suc natural facut in casa si o lamaie, deci nu duce lipsa de vitamine, plus o indop cu tot felu de imunitati....asa sunt ei mai sensibili si oricum nu raceste ca in primul an de viata...unde terminam un tratament si mergeam cu altul...asa de des racea.
Multumesc si tie Vergi de urari.



Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ma bucur tare mult ca-i plac cantecelele. am sa caut si eu pe net radio... cum ii zice.. poate-l gasesc . baietelul meu e innebunit dupa cantecele. le adora.

alexa va avea de acum numai progrese, o va ajuta fratiorul ei. vei vedea. dar stii deja asta.

si pe mine ma intristeaza ca acesti copii au probleme cu vorbirea. abia acum am inteles de ce: pentru ca ... limbajul este mijlocul de transport al gandirii... mi-a spus cineva de pe forum... nu pricepeam de ce. e trist, dar adevarat.

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

erau mai multe persoane care intrau pe acest topic sa ne mai spuna ce fac copilasii lor, ce progrese au realizat... dar nu mai intra nimeni. nu ne mai dati c\vesti, va rugam?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Vergi, postul de radio este pe 99.3 FM si se numeste Iti Biti. Este foarte bun si pentru adulti. Nu vreau sa spun prea multe dar sa stii ca azi am fost in parc cu o fetita si mama ei(fetita este autista). La un moment dat i-am spus ca am sa merg din nou la o emisiune de TV legata de copii SD. A sarit de parca as fi spus...ce tot ma duc, de ce o arat pe Alexa......si a inceput o discutie....de nu se mai termina. Ai spus ca vrei o schimbare, cu cine o vrei sa o facem? Nici noi toti nu ne acceptam situatia asa cum este, ce sa cerem de la altii, sau de ce?????? Apreciez mult de tot ca inclusiv si tu te-ai schimbat foarte mult si ma bucur enorm pentru tine, baiat, fam. ta. Ar trebui si alti parinti sa invete de la tine... Eu am vazut o schimbare de atitudine, de intelepciune la tine in ultima perioada.
Felicitari!







Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Poze de la motz in semnatura...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

felis: mama, ce cavaler. e superb! e as de frumos! cred ca v-ati distrat de minune. sper ca parintii tau inca n-au aflat sa-ti strice petrecerea!

sa creasca mare si sanatos! sa va bucurati de cat mai multe lucruri de la el !

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

paula ti-am scris de 2 ori un mesaj extraordinar de lung.. si plin de intelepciune, cum zici tu.. acum constat ca trebuie sa o iau de la capat.. caci am probleme cu calculatorul.. sau cu internetul.. nu stiu.. caci am obosit sa mai scriu a 3 - a oara....

imi pare rau de ce ti s-a-ntampat in parc dar o inteleg pe cucoana pentru ca s-o fi saturat si ea.. autismul , am vazut. e o boala cumplita. nu mai are incredere in ceilalti . nu e destul de puternica... si pana la urma cred ca nici societatea nu e destul de puternica sa accepte un astfel de subiect. dau bir cu fugitii caci nu stiu ce sa faca. cum sa faca. ii intereseaza doar ca pe o .. cum se zice.. cultura generala... si atat. cred ca trebuie sa muti munti din loc ca sa-i determini pe cei din romania sa priveasca lucrurile altfel.

acum 2 ani, parca am mai spus... o mamica isi invatase copilul sa nu se joace cu copilul meu ca se poate imbolnavi si ea... m-a durut cumplit.. si acum am o rana in suflet cand imi aduc aminte.... si voi avea intotdeauna... nu m-am pus in situatia ei... dar cred ca oamneilor ar trebui sa li se explice prin intermediul televiziunii toate bolile.. pentru ca sa stie de ce sa se fereasca si de ce nu.

nu te intelege cucoana ... ca multi altii... si uite asa ,,,, multi nu te inteleg. d-aia esti singura luptatoare. altii te inteleg dar nu fac nimic .. asa ca mine, din motive bine stiute. altii isi cara povara si nu mai au timp de o cauza comuna. pentru ca nu primesc ajutor de la nimeni ai au nevoie. de pilda.... am citit aici pe forum ca exista copii ce-si bat parintii si si-i alunga de acasa cateva zile . e cumplit! ce sa-i mai explici parintelui aluia , si cum? mai au ei timp si chef de altceva?

in orice caz... alti parinti sa nu faca asa ca mine.... ziceai ceva de intelepciune... nu stiu... nu cred.. esti tu draguta... merci, dar nu e cazul...

am obosit. nu inteleg de ce am pierdut mesajele acelea... o sa mai scriu, maine ,poimanine ce am vrut de fapt sa zic...

sanatate, pana una-alta




s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by paula2003

Vergi, postul de radio este pe 99.3 FM si se numeste Iti Biti. Este foarte bun si pentru adulti.


e in romaneste ? eu am dat o cautare pe net si am gasit .. numai n alte limbi.. cred ca nu-l pot asculta..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput