Skype

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "SKYPE"
postat de mira_m, 27/10/2005, 16:25:42


Am auzit ca e un programel de messenger si ca e mai buna conexiunea fata de yahoo!
Voi ce stiti despre Skype? Il folositi?



raspuns postat de ana_m, 27/10/2005, 23:32:16

Eu il folosesc , in fiecare zi vorbesc cu familia din tara si e foarte bun. E practic cum ai vorbi la telefon. Il recomand tuturor. Precizez ca chiar la inceput mai facea figuri, se mai auzea cateodata intrerupt, dar de cateva luni nu ma pot plange de nici un fel de probleme.

Ana



raspuns postat de dpop, 28/10/2005, 09:34:21

il folosesc, se aude mult mai bine decat yahu. se mai intrerupe uneori, dar claritatea sunetului e f buna. am observat ca uneori nu se aude bine daca folosesc casti cu microfon... daca las numai microfonul de la casti, si las sunetul in boxe, nu se mai intrerupe... o fi chestie de microfonie sau ceva,nu mi-e clar...
oricum, si eu il recomand



raspuns postat de clyo, 28/10/2005, 10:28:05

eu lucrez intr-o multinationala, de multe ori il folosim pentru a lua legatura cu colegii din China, SUA, Mexico.
se aude foarte bine, din cand in cand mai sunt probleme dar avand in vedere ca e gratuit, merita efortul.



raspuns postat de kitz-kitz, 29/10/2005, 01:04:37

Eu il folosesc ,numai cu el vorbesc cu cei din Roamania si sunt foarte multumita de calitatea sunetului.



raspuns postat de felicia74, 31/10/2005, 19:38:10

l-a folosit sotul in seara aceasta (a vorbit cu cineva din Bucuresti). Merge bine. Foarte bine, daca nu mai downloadezi ceva. Recomandat conexiune mai mare de 128 k.

Felicia



raspuns postat de mamaluidavid, 01/11/2005, 04:17:48

Si eu il folosesc dar mie mereu imi face figuri.
Se aude super,incomparabil fata de yahoo dar mereu se intrerupe! Ori nu l-a instalat sora mea cum trebuie,ei mereu ii dau nu stiu ce eroare.

Stefania



raspuns postat de tumpi, 01/11/2005, 08:32:49

http://www.hotnews.ro/articol_35815-Vulnerabilitati-ale-Skype-supun-riscului-computerele.htm



raspuns postat de catalynaa, 06/11/2005, 20:32:40

Shi eu il folosesc,e drept insa ca nu se aude mereu k-lumea,dar cum a mai zis cineva poti vorbi gratis.Eu il folosesc si sunt multumita de el.Uite link-ul daca vrei sa-l downloadezi
http://www.skype.com/helloagain.html

cata



raspuns postat de a.cicel, 07/11/2005, 07:01:46

Si eu il folosesc. E super programul. Dar merge si la viteze mai mici de 128. Eu am viteza mai mica dar e ok.



raspuns postat de ionela-roxana, 07/11/2005, 08:23:37

Salutare!!
Si eu am auzit de curand de Skype de la fratele meu.Nu stiu de ce lui nu-i merge yahoo msn ,asa ca am inceput sa folosim skype.Mai avem pana descoperim toate tainele lui dar bine ca putem sa ne auzim .Asta conteaza...cu toate ca yahoo i-mi place mai mult si acum are photo sharing....mmmm

Roxi



raspuns postat de mira_m, 02/01/2006, 12:19:56

Da, dar nu se aude intotdeauna bine!



raspuns postat de gabibarta, 02/01/2006, 13:42:22

si eu folosesc skype, insa ceea ce nu-mi place, ca-s prea "vizibila" cu skype, tot imi vin mesaje de la persoane necunoscute.

Gabi



raspuns postat de adi2003, 02/01/2006, 13:51:38

Daca primesti mesaje repetate de la acelasi utilizator de skype, care te enerveaza, in meniu, la unelte, ai optiunea "administreaza utilizatorii blocati" - "blocheaza acest utilizator" si scapi, macar de 1, 2 , 3 care revin cu mesaje aiurea.
Eu foarte rar primesc mesaje "straine".



raspuns postat de romana_74, 02/01/2006, 14:43:23

E super Skype... il folosesc des!

ROMANA



raspuns postat de Rodica, 02/01/2006, 18:11:12

Traiasca skype! De revelion mi-a facut surpriza sa mearga super ! Inainte se auzea cu ecou, acum e perfect.



raspuns postat de sanziana72, 02/01/2006, 19:05:02

Si eu il folosesc ca sa vorbesc cu familia din Romania si merge bine.

Din pacate nu are inca si parte video.
Pentru asta folosesc messenger-ul msn.

Sanziana



raspuns postat de adi2003, 02/01/2006, 20:57:29

Eu stiu ca are si video: spontania video 4Skype.



raspuns postat de dante01, 02/01/2006, 21:33:47

@gabibarta
in tools/options/priovacy ai allow calls from si allow chats from, baga la ambele only people from my contacts si ai scapat de belele...
skype rocks!
si da, exista si video, way better decat orice altceva...
bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

Am pus intrebarea de mai jos ca subiect separat, iar moderatorul m-a trimis la Skype in indexul de subiecte. Dar n-am gasit nimic care sa ma lamureasca aici, asa ca repun intrebarea adaugand cateva detalii pt cliritate (sper):

Am ca headset Dualphone cumparat de pe site-ul Skype, merge excelent, dar nu are loud speaker si am nevoie sa pot sa aud si in casa ce se vorbeste la telefon. Cum fac sa am sunet si in boxele atasate in mod obisnuit la computer? Precizez ca am folosit deja Skype si ca sound si voice playback sunt setate pe cardul de sunet (Realtek), asa cum precizeaza intructiunile de pe site-ul Skype... Ce sa mai verific?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

nu stiu cum exact se face treaba asta si mai ales daca merge...
dar o sa incerc sa te ajut...
cum se leaga cu pc-ul telefonul tau?...
ai boxe pe USB sau normale, adica in placa audio?


Mergi la inceput