Toate forumurile Sertarul albastru  Best of DC

Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 17

Fiquelle

2035 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFiquelle Adauga semn de carte la raspuns Trimite Fiquelle un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma ajuta pentru ca pe acest site:
-ma informez
-ma inspir
-ma distrez
-am prieteni aici
-aici invat sa pretuiesc viata(daca pana acum nu am concretizat acut acest lucru).

de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004
POZELE NOASTRE
Mergi la inceput
andreea_trend
andreea_trend

1333 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreea_trend un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am descoperit intamplator acest forum... cand imi cautam disperata un restaurant pt nunta... iar la sectiunea Super Mirese DC... am gasit raspunsuri la toate probleme....

Nunta noastra
Poze
Mergi la inceput
l_carmen2003
l_carmen2003

3228 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite l_carmen2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
da. enorm. mai ales in timpul sarcinii - care a fost super grea... foarte mult dupa ce am nascut cand de multe ori informatia de aici de pe dc venea mai prompt decat de la medici... si in plus mi-am facut prieteni noi. iar baiatul meu are si tovarasi de joaca printre copiii prietenilor de pe dc.
si nu in ultimul rand m-a ajutat sa evit operatia de histectomie partiala si sa optez pentru embolizare uterina, oferindu-mi informatia necesara prompt si la obiect.
multumesc dc.
Mergi la inceput
carla2005
carla2005

1542 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carla2005 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu va urmaresc de foarte mult timp dar abea de cateva luni m-am hotarat sa devin membu activ ca sa zic asa! DC ma ajuta foarte mult...aici gasesc raspunsuri la toate intrebarile si niste membrii minunati cu care se poate discuta orice! Dabea astept sa devin si eu macar membru incepator
Mergi la inceput
amalisimona
amalisimona

474 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui amalisimona  Trimite mesaj yahoo luiamalisimona Adauga semn de carte la raspuns Trimite amalisimona un Mesaj Privat  Reply with Quote
Categoric ca ma ajuta, altfel nu vad cum puteam sa devin dependenta . Citesc foarte mult, dar stau mai prost cu scrisul. Mai mult va urmaresc din umbra, ca sa spun asa.....si am invatat si invat foarte multe din experienta membrilor.

Simona 28 sapt si Sorina 12 Noiembrie 2004
Mergi la inceput
ananda
ananda

47 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ananda un Mesaj Privat  Reply with Quote
desi sunt membru nou, imi voi permite sa-mi exprim si eu parerea.

mi se pare foarte buna sectiunea de articole a site-ului, cu multe informatii si subiecte. chiar mi-a fost de folos sa le citesc!

nu-mi place insa cum e organizat forumul: la atat de multi utilizatori si topicuri e nevoie de o oarecare simplificare, altfel eu simt ca ma pierd...

ca sa gasesc subiectele la care am raspuns, de exemplu, trebuie fie sa memorez unde se afla fie sa dau search pt. userul meu si sa intru pe urma de acolo in topicul care ma intereseaza - dar daca accesez linkul in felul acesta nici macar nu ma duce la ultima pagina a subiectului, ci la prima!

nu cred ca ar fi atat de greu sa puneti un link undeva pe prima pagina "mesaje la care ai raspuns" sau ceva de genul asta.

de asemenea ar fi foarte bine daca numarul de topicuri/pagina ar fi mai mare, sa nu mai dam o gramada de clickuri!

imi place insa atmosfera de pe forum si faptul ca oamenii chiar se implica!
Mergi la inceput
otis41
otis41

1575 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite otis41 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, ma ajuta mult acest site, am invatat multe lucruri utile, mi-am facut prieteni, lumea se implica aici!
Sanatate!
Carmen
Mergi la inceput
aida_o
aida_o

2163 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui aida_o Adauga semn de carte la raspuns Trimite aida_o un Mesaj Privat  Reply with Quote
initial, am intrat pt a afla informatii pt sora mea, care tocmai nascuse cu o luna inainte (prin iunie 2003); apoi "calatoream" prin talentata Julie, care m-a cucerit cu povestirile ei. mai apoi schimbam citeva vorbe cu americancele :) iar acum, sunt o mamica in devenire, care uneori ar lua-o razna daca nu ar sti ca mai sunt si alte viitoare mamici care se confrunta cu aceleasi temeri (a se citi "obsesii de gravida" )

multzam fain :)

Editat de - aida_o on 22/02/2006 05:18:59
Mergi la inceput
simona dragusin
simona dragusin

587 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisimona dragusin Adauga semn de carte la raspuns Trimite simona dragusin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma ajuta in primul rind pt.ca,oricit de multi prieteni as avea,nu intotdeauna imi permit sa-i 'deranjez'cu toate pb.,pe cind aici se gaseste mereu cineva care sa te 'asculte',sau pe care sa il asculti.
Ca sa nu mai spun de informatiile f. folositoare gasite aici!
Ca sa fiu f. sincera pina sa va descopar eu inca mai cautam'manivela'calculatorului si nici acum nu sunt prea departe insa acum imi doresc sa invat,lucru care nu l-am facut in toti anii de cind avem calculator.
Din aceasta cauza sotul meu 'NU va place'si imi reproseaza ca i-am invadat si ultimul loc din casa unde avea suprematie.Dar eu ma lupt si ma lupt si o sa cistig,pt mine si pt voi care sunteti asa de minunati!
Mergi la inceput
craciunitza
craciunitza

2365 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui craciunitza  Trimite mesaj yahoo luicraciunitza Adauga semn de carte la raspuns Trimite craciunitza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Va ajuta acest site?
Ce anume si de ce?

In primul rand imi place acest site pentru ca a reusit, de-a lungul vremii, sa-si pastreze caracterul serios si implicat. Asta imi ofera mie incredere ca aici discutiile sunt serioase. Site-ul ma ajuta prin faptul ca are suficient spatiu pentru toti oamenii care imi raspund cand am o problema sau o bucurie. Ma ajuta si prin faptul ca este usor de accesat, ordonat si coerent. Si, nu in ultimul rand, imi place foarte mult grafica site-ului. Cred ca munca din spatele lui este uriasa.
Am, insa, si cateva nemultumiri: la "discutii generale" prima pagina este blocata cu sondaje desi este o sectiune speciala pentru sondaje; tot la "discutii generale" sunt subiecte cu evenimentele comunitatii desi este si pentru asta o sectiune speciala; si imi doresc foarte mult o sectiune pentru animale, stiu ca aici sunt multe persoane serioase care iubesc animalele.
Sanatate va doresc si multe bucurii!
Multumesc DC!

Nu certati copiii cand viseaza!

Editat de - craciunitza on 22/02/2006 15:18:34
Mergi la inceput
Pag. din 17 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com