Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

O primavara superba va doresc si eu !! Bine ai venit ANA la esente ! Bineinteles ca poti sa ne spui prin ce ai trecut tu cu Daria ca ai experienta...ai nostrii sunt mai mici. Dragos ieri a facut 1.9 luni , are 10 kg si 81 cm...doar cu atit ne laudam ...dar cel mai important este ca-i foarte iute si istet si sanatos ceea ce va dorim si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Cum adica Lidia doar cu atat va laudati?! NU mai fi modesta. Hai sa mai spun o data: "inteligenta nu se vinde la kilogram!".

Bine ai venit Ana!!! Chiar ca ai un record... Sa-ti traiasca!!!

Papadie ce mai faci? Ce mai fac Mielutzu tau? Cum e burtica?

Cu intaziere, pentru toate fetele un gand frumos ca un martisor!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Revenim si noi pe aici. Am mai scris acum mult timp dar pe urma am disparut O sa venim mai des.

Vladut a facut un an de curind. Are acum 8,600 kg (sau 8,500) si 73 cm. Este lung si slab, si foarte mofturos El s-a nascut la 35 de saptamini cu 2.380 kg, Apgar 8. Azi mergem sa facem vaccin de 1 an, facem in acelasi timp vaccinul de 1 an si ROR (dar in locuri diferite). Ma astept sa fie bolnavior si inca si mai mofturos zilele urmatoare.

Eu va urez o primavara frumoasa, (imi doresc si mie sa vina cit mai repede si definitiv in Bucuresti..) si sa fie un martisor!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:


Din ciclul "copil mic - probleme mici, copil mare - probleme mari":
Dariuta mea, cand era mica-mica, era tare cuminte. Nu a avut colici, dormea mult noaptea si, mai ales, dormea singurica la ea in camera. A fost un bebel model. Problemele ei "groaznice" erau legate de baita: urla din toti rarunchii de cand o dezbraca taica-su si pana o stergea cu prosopul. Acum, la aproape 4 anisori (ii implineste pe 18 martie), nu se mai da dusa din cada... Cand mergem la mare numai in apa vrea... Toate bune si frumoase? Guess again... Nu mai doarme singura nici in ruptul capului! De aproape 1 an doarme cu mine. S-a dus romantismul de pe meleagurile noastre... Am ajuns ca in Evul Mediu, cand contele X isi lasa incaltamintea la usa sotiei, anuntand-o astfel ca intentioneaza sa-i faca o "vizita conjugala" in seara respectiva... Cel mai frumos e atunci cand ne programam o "intalnire romantica" si pitica are chef de joaca pana tarziu in noapte... Oho, de cate ori am adormit inaintea ei...
Pana in prezent am gasit solutii la o gramada de probleme, dar la asta cu dormitul n-am reusit. Ultima concluzie la care am ajuns este ca vom incerca, la momentul potrivit, sa o convingem sa doarma cu viitorul fratior/surioara (la care lucram in prezent si care se cam lasa asteptat).

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

quote:
Originally posted by akella


Din ciclul "copil mic - probleme mici, copil mare - probleme mari":
Dariuta mea, cand era mica-mica, era tare cuminte. Nu a avut colici, dormea mult noaptea si, mai ales, dormea singurica la ea in camera. A fost un bebel model. Problemele ei "groaznice" erau legate de baita: urla din toti rarunchii de cand o dezbraca taica-su si pana o stergea cu prosopul. Acum, la aproape 4 anisori (ii implineste pe 18 martie), nu se mai da dusa din cada... Cand mergem la mare numai in apa vrea... Toate bune si frumoase? Guess again... Nu mai doarme singura nici in ruptul capului! De aproape 1 an doarme cu mine. S-a dus romantismul de pe meleagurile noastre... Am ajuns ca in Evul Mediu, cand contele X isi lasa incaltamintea la usa sotiei, anuntand-o astfel ca intentioneaza sa-i faca o "vizita conjugala" in seara respectiva... Cel mai frumos e atunci cand ne programam o "intalnire romantica" si pitica are chef de joaca pana tarziu in noapte... Oho, de cate ori am adormit inaintea ei...
Pana in prezent am gasit solutii la o gramada de probleme, dar la asta cu dormitul n-am reusit. Ultima concluzie la care am ajuns este ca vom incerca, la momentul potrivit, sa o convingem sa doarma cu viitorul fratior/surioara (la care lucram in prezent si care se cam lasa asteptat).

Ana



Akella Bafta mare la lucru!!! Nu poti s-o adormi sa fugi.....?

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ana, nu poti sa o convingi ca e bine sa doarma la ea in camera, sa ii pui papusi sau sa revopsesti cu povesti pe pereti?
Multa bafta!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

dar cum a inceput sa doarma cu tine? intr-o perioada cand a fost bolnava sau cum?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69639&whichpage=1" target="_blank">Va asteptam la Bazar pt Alex!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Are un an, are diabet, si are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are ... un an, 5 luni si 9 zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Acum 1 an, Dariuta mea s-a imbolnavit grav si am stat in spital vreo 2 saptamani. A doua zi de la internare a facut convulsii... Am trecut atunci printr-o experienta cumplita... Si nici n-am avut ce face, ganditi-va ca din neglijenta unui medic pitica a facut convulsii... In sfarsit, ne-am externat si, cand am ajuns acasa, am culcat-o cu mine s-o supraveghez cateva nopti, sa nu-i fie rau... Era inca foarte slabita de suferinta.
Asa a inceput totul. In plus are obiceiul de a se trezi in toiul noptii: mama? (si tot ea raspunde) nani! si se culca inapoi daca ma vede langa ea. Am incercat s-o adorm si apoi s-o duc la ea. Chiar sa-i pun un ursulet mare pe perna, sub plapuma, sa vada ca e cineva langa ea... Nu merge!
Cineva mi-a zis sa-i dau un somnifer... I-am raspuns ca doar n-am innebunit sa-mi droghez copilul aiurea...
Bineinteles ca are cea mai frumoasa camera si ea zice la fel si ii place tare mult sa se joace acolo. Numai ca nu vrea sa doarma la ea, singurica. Si, pentru ca patul ei e de o persoana, acolo doarme sotul meu si noi dormim in dormitorul mare...

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titianamada spune:


buna, si bine v-am gasit.
Vreau sa va povestesc despre Maria, giza mea. S-a nascutla 29 de saptamini, cu o greutate de 700g. Nimeni nu mi-a zis ca o a traiaca. Am plins si m-am rugat, iar Domnul m-a auzit. Acum Maria are 1 an si 6 luni, 9 kg si cinta, danseaza, vorbeste (cuvinele simple) si merge. Am fost la multi medici cu ea pentru control. Maria e sanatoasa si niciodata nu am avut probleme cu ea. Singura "problema" este ca se mai trezeste noaptea sa-si bea lapticul sau ceaiul, si deja incep sa disper . Stie cineva cum pot sa o dezobisnuiesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

FELICITARI MARIA!!

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput