Gradinita Little One

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Multumim pentru urari Buggy!

Alexandra o sa fie o mica vrajitoare. Dovleacul nostru este la gradi de miercurea trecuta. Sper sa fie si el sculptat (Alexandra a stat acasa zilele astea, i-a curs nasul ).

Am inarmat-o pe Cati (bona) cu aparatul nostru foto, am instruit-o si sper sa va aratam niste poze dragute cat de curand.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Eh, de dimineata nu a putut sa-i faca poze, ii costumeaza dupa ce mananca si nu au lasat-o pe Cati sa o astepte. So, poate la pranz, daca o mai prinde imbracata.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

salut...
era o harmalaie dimineata.....toti se pregateau de zor!
o sa faca mihaela poze. nu are voie nimeni sa stea la petrecere. e doar pentru copii.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Da, normal, stiam ca e petrecere numai pentru pici. Speram sa o pozeze imbracata (si pictata pe fata?), ca sa fiu sigura ca am si eu o poza frumoasa cu ea. Asta daca nu-si prinde Cati urechile in super-camera lui tati, dupa instruirea de max. 5 minute pe care a primit-o de dimineata.

Uf! De abia astept sa aflu cum a fost. Nu mai am rabdareeeeee!


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Cum a fost de Halloween? Acum va spun despre ce e vorba in atelierul de maine, imi pare rau de intarziere dar trecem printr-o perioada extrem de incarcata.
Cum spuneam, maine incepe luna dedicata corpului uman.Ora de maine se numeste "Sunt unic". Din sumar:1. Suntem diferiti-copii vor fi capabili sa inteleaga ca fiecare persoana este unica si ca diferentele un sunt bune sau rele2.Picioare, maini si celelalte parti ale corpului-Copiii vor face diferenta intre partile corpului uman de cele ale animalelor..3. Puzzle-ul uman
-Copiii, vor stii sa numeasca partile principale ale corpului uman4.Starea umana
-Copiiivor stii sa numeasca partile corpului uman si sa cunoasca functionalitatile acestora5.Dl Cartof
-Copiii vor intelege cum o schimbare cat de mica facuta la un element al fetei poate transforma imaginea generala a chipului unui om6.Ti se citeste pe fata
Copiii vor intelege ca emotiile pot schimba fetele oamenilor..Abia astept sa vad ce reactii vor avea micutii
"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
"http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=1
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ieri la pranz, pitica era super-incantata de Halloween, era in verva, povestea, arata.

Cand am ajuns noi acasa de la serviciu, aseara, o intreb si eu:
"Cum a fost azi la gradi?", Raspuns:"Nu bine, nu bine",
Eu:"Nu ti-a placut serbarea de Halloween?", Ea:"Nuuuuu",
Eu:"Nu ti-au placut copiii, nu aveau costume dragute?", Ea:"Nuuuu",
Eu:"Da' tu ai fost frumoasa, nu-i asa?", Ea:"Nuuuuuu".

N-am inteles nimic, in concluzie.

Dar placinta i-a placut sigur!

Faza de azi: a fost doctorita la gradinita. Cand ajunge Cati la pranz, o intreaba pe Alexandra daca a fost tanti doctor ("Da") si cum te-a gasit? (Raspuns "Ioshu (rosu) in gat"). Cati speriata le intreaba pe fete, alea dau din umeri, nu stiau nimic de asa ceva, moment in care iese si doctorita de pe undeva si o intreaba "Cum ai zis?", Alexa:"Ioshu in gat!", la care doctorita zice "Ba nu, esti foarte bine!".
S-o fi prins copilu' ca "ioshu in gat" inseamna vacanta?




Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

buna!
si stef mi-a povestit ca a venit profesorul si ca au vb despre maini, picioare...
mi-a zis la ce folosesc...si la maini a zis:" sunt periculoase! pentru ca prind oameni!"
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

fetele???????ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Noi muncim cu spor
Iata programul de maine. Atelierul se numeste "Masinaria umana"Din sumar:1. Masina-copiii vor constata cat de asemanator este corpul uman cu o masina.2. Sasiul-Copiii vor putea intelege importanta sistemului osos
-Copiii vor intelege la ce ajuta articulatiile..3. Motorul-Copiii vor intelege functiile inimii si vor reusii sa gaseasca pulsul.4. Combustibilul-Copiii vor intelege cum functioneaza sistemul digestiv5. Combustia-Copiii vor intelege de ce este atat de necesar aparatul respirator
-Copiii vor putea definii plamanii si cum functioneaza acestia6.Computerul central-Copiii vor intelege functiile creeruluiAbia astept sa imi povestiti.
"Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

buggy - multumim. si eu abia astept ziua de maine...sa-mi povesteasca cum a fost.

Mergi la inceput