Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Crinutz m-au inebunit pozele tale ,mai ales cele cu apusul ,sunt superbeeeeee

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Hi again!
Cum adica soarele rasare la 12 si apun e la 7, ma lamuriti si pe mine? La ce ora mergem pe plaja?
(asa indica site-ul cu vremea in insula)

Si inca ceva, cum e drumul zilele astea, ca varianta alegeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Multumesc fetele de aprecieri vis-a-vis de poze. E realitatea pura. Apusurile sunt superbe, mai am eu nistre poze facute cu un aparat profesional cu niste apusuri de nu-ti vine sa crezi, ai senzatia ca e tot cerul in flacari. O sa le pun cand o sa am un pic de timp.
Intr-adevar la site-ul cu vremea si eu am o nelamurire cu apusul si rasaritul. Ori e gresit ori e ceva legat de pozitia insulei....Eu cand am fost anul trecut soarele intra efectiv in mare pe la ora 18, 18.30 si rasarea undeva pe la 6/7 cred. Din Potos nu se vede rasaritul efectiv ca e muntele. Nu stiu daca se vede din alta parte a insulei.
A, si mi-am amintit ca am fost odata la Pradise Beach si soarele a disparut dupa munte pe la ora 4 cred, era un fel de apus.
Noi am ales varianta de drum cea pe russe-Veliko-...Ormenio. Sper sa nu ne ratacim si sa nu prindem vreo inundatie. Pe alte forumuri am cititi ca sunt portiuni de drum afectate de inundatii in Bulgaria dar cica sunt deviate si semnalizate ok. Mai sunt si portiuni de drum in lucru atat in Bulgaria cat si in Grecia.
Sa va descurcati bine! Vacanta placuta!


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia Thassos 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Am adaugat niste poze cu niste apusuri minunate.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia Thassos 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

...din pacate nu stiu daca mai exista ceva verdeata in toata Grecia(apropo de Insula de smarald)...la ora actuala avem doilu national...52 de morti...tara arde(72 de incendii in ultimele 24 de ore)...pacat de padurile acelea frumoase... sa ma scuzati ca v-am intristat,dar cine merge aproape de zona continentala sau in zona continentala,este dezastru...s-a pus foc la tara intentionat...mare pacat..Doamne Ajuta!

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/0RsGioT34T_1japgk7gNKTdbqWj-XG11?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

zouzounaki, m-ai cam speriat, am vazut si eu ca sunt probleme cu incendiile in grecia dar crezi ca s-ai extins si in insule? Ai auzit ceva de thassos? Ca ar fi pacat sa fie marea plina de cenusa si atmosfera imbacsita de fum. Sper sa nu fie asa caci am asteptat f mult concediul asta. Daca stii ceva te rog spune-ne si noua.
Merci!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia Thassos 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

de insula Thassos n-am auzit nimic...mari probleme sint in Evia si in Peloponez...faza nu este cu extinsul...problema mare este ca cineva pune focul intentionat...la noi in urma cu ceva ani a ars jumatate de insula..focul fiind pus de turci...de data asta nu se stie exact cine,ce si cum...doar ca sint siguri ca este facut cu intentie...si alta mare problema este,ca apar incendii acolo unde nu se asteapta nimeni...acolo unde bate vintul,ca sa fie siguri ca se extinde peste tot...ce minti bolnave,sa faca asa ceva...in orice caz,am sa va tin la curent cu tot ce aud...numai bine

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/0RsGioT34T_1japgk7gNKTdbqWj-XG11?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Fetelor,e tragic ce se intampala la noi...am scris mai multe la alt topic http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106245

Zouzou,tu unde esti,pe ce insula? Aseara zicea si de Kerkyra,Kefalonia si D-zeu mai stie unde...Attiki(Atena si imprejurimi)...offfffffff......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

sint din Rodos...si cica au pus foc azi si aici in Kamiro-Skala si ca a fost stins automat...unii spun ca e doar radio Arvila..altii zic ca asa este...sint ametita de durere..plinge sufletul in mine..bietii oameni,biata natura,bietele animale...e jale mare!

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/0RsGioT34T_1japgk7gNKTdbqWj-XG11?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Fetele care sta-ti in Grecia, cum este vremea in Octombrie,va rog frumos sa-mi spune-ti si mie.

annes

Mergi la inceput