Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

In a doua jumatate a lunii iunie speram sa se faca plaja si in RO nu numai in Thassos, deja in iulie am inteles ca e deranjant de cald pe acolo asa ca banuiesc ca la sfarsit de iunie e numai bine de mers...asa sper.
All inclusive in Thassos nu cred sa fie, cel putin de cand citesc eu nu am intalnit vreo mentiune. Demi pensiune cred ca gasesti (noua la Elsa ne oferise cu mic dejun sau demipensiune, deci exista). Despre stele la hoteluri nu ma pronunt, mi-am pus in cap de la inceput ca la confort si dotari in Gr stelele sunt acordate cu lejeritate. Cat despre plaje, toata insula are sub 100 km, de jur imprejur, asa ca indiferent unde stai este usor de ajuns la alte plaje. Plus ca parerea unanima e ca e pacat sa stai doar la o singura plaja, daca tot faci drumul pana acolo macar sa le vezi pe toate, sau cat mai multe. Eu in cap mi-am imprimat (ca plaje frumoase): Aliki, Paradise Beach, Metallia, Golden Beach (sper ca nu le incurc) dar cum spunea Crinutz (parca) sunt si plaje no name care sunt superbe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aissa multumesc frumos de raspuns. Eu merg cu copilul de 1 an si 9 luni cu care am tras-o rau de tot cu spitalizari multiple din cauza rotavirusului si care a ramas cu o sensibilitate la stomac. Asta e cauza ptr care cautam ceva cu mai multe stele...in ideea ca va fi bine cu papa...sper si eu...asta ca sa ma intelegi de ce am zis cu stelutele
Recomandati-mi si mie unde sa merg pls ca am vazut zeci de casute/vile/apartamente si nu ma pot hotari. Si spuneti-mi si o agentie sau cum faceti pentru rezervare.
Va multumesc mult de tot

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Un hotel de 4 stele e alexandra beach in Potos. Niste prieteni au fost si au zis ca e ok, de mancare nu stiu. uite aici cate ceva http://www.alexandrabeach.gr/main.htm
http://www.travelguide.gr/thassos/hotel-alexandra-beach-thassos.html

vad ca are si demipensiune. In rest vile sunt multe, nu as putea sa iti recomand decat Elsa ca acolo am fost. Ah si cel de la elsa mai are un hotel nou Astir Notos (www.astirnotos.gr) tot in potos unde ofera demipensiune. e tot de 4 stele. Aici preturile sunt ceva de genul:

25/4 -31/5:60 euros
1/6-20/6: 90 euros
21/6-30/6: 95 euros
1/7-15/7: 115 euros
16/7-31/7: 125 euros
1/8-20/8: 130-135 euros
1/9-20/9: 90 euros
21/9 -15/10 or the end: 60 euros
Preturile sunt pt : double-bed including half-board

Daca mai ai nevoie de ajutr striga !



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am si eu o rugaminte: stie cineva de Aegean Villas?A fost cineva, ma intereseaza cum sunt camerele si care-i distanta pana la plaja, pe situl lor arata bine in poze, iar distanta spune ca la cateva minute de plaja( cateva pot fi si 30), iar pretul pe apartament e si el ok, iar daca mai stau sa ma gandesc mult, mi-e frica sa nu ramana si aici fara locuri.
Am trimis 2 mailuri la Elsa, si e mai bine de o luna de atunci, n-am primit raspuns, probabil nu mai are liber cand vreau eu(sfarsitul lui iulie- inceputul lui august).

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

In Skala Rachoni ati fost? Am gasit cazare si pare ok, dar nu stiu cum e localitatea, plaja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panterra_2 spune:

Plajele in Grecia sunt formate din pietris fin, nu nisip.
O plaja f.buna este in kalithea, langa hotel Amon Zeus, are numai nisip si apa f. mica, gen Mamaia de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bozomic spune:

quote:
Originally posted by anya

In Skala Rachoni ati fost? Am gasit cazare si pare ok, dar nu stiu cum e localitatea, plaja...

Anya



Nu te sfatuesc sa mergi acolo. Plaja este ca si inexistenta, pietre, pietris ff putin nisip si ingusta de maxim 1-1,5m. Pierte si in apa. De asta este pretul bun acolo!
Incearca la statiunile de pe coasta de vest. Acolo sunt statiuni mai animate si plaje mai bune.Makryammos, Skala Potamia, Potos, Limenaria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

A fost cineva la hotel Calipso sau vila Panorama ? Cum sunt aceste 2 locatii? Am primit o oferta si ma gandesc sa aleg una din ele in functie de ce pareri mai si aud.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Multumesc, Bozomic.
E cam greu de gasit acum...noi vrem o zona linistita, verdeata, plaja buna pt copii, genul studio (adica nu hotel) si 3 studiouri, ca suntem 3 familii, cu plecarea in 15 iunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

anya, nu cred ca e greu sa mai gasesti o locatie buna intr-un oras mai bun decat skala rachoni. Inceraca , trimite mailuri, poate e ceva liber. Potosul e bun pt copii ca si plaja de altfel. Inceraca la Elsa, uite suntem atatea care stam acolo in vara asta si stim cum e, macar nu iei plasa. Nu stiu daca mai gasesti loc dar merita sa incerci.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput