Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Ralcat ma bucur mult ca ti-ai recuperat banii. Eu am facut deja rezervare la Elsa Haus, incepand din 21 iunie. Poate ne vedem acolo. Mi-ar face placere.
Eu am vrut sau mai corect vreau ca din 14 iunie sa stam vreo 7 nopti si pe continent la Nei Pori, dar mi-e imposibil sa gasesc cazare. Agentiile imi ofera camere cu intrare din date fixe care nu ma intereseaza ... eu sunt "individual" si vreau cazare de cand vreau eu si nu cu date impuse, dar suntem in Romania si... asta ne ocupa tot timpul Imi puteti recomanda ceva in Platamonas??? , daca nu voi reusi probabil voi sta mai mult in Yhassos.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ralcat, sa stii ca si mie mi s-a parut apa mai calda in zona Potosului. Nu prea le am cu geografia si nu m-am gandit ca zona e amplasata in asa fel incat curentii circula intr-un anume fel. Sau nu tine de geografie ???
Nu o sa regretati Elsa Haus sunt convinsa. Cornelia iti doresc o vacanta super placuta si relaxanta.
ralcat sa ne zicci unde mergi.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cornelia din cate am inteles eu la Platamonas plaja e mai nasoala, la Nei Pori e de nisip/lata/intrare lina in mare.

Eu zic sa dai tu o cautare pe google cu Nei Pori si villa/pension/accomodation/apartament si din astea. Alegi ce-ti place si apoi contactezi drect proprietarul.

Poti sa le iei si din lista asta daca vrei si sa cauti pe google direct cu numele hotelului/vilei.
http://www.gto.gr/eng/accomm/loc/tlist.php?loc=Nei%20Pori&prov=PIERIA

M-am uitat si eu la Nei Pori cand am cautat unde sa mergem dar nu m-am lamurit daca exista locuri de joaca pentru copii. Am impresia ca nu prea. Asa ca pana la urma am renuntat pt Thassos

Forget about agentiile romanesti!

Mi-a mai venit o idee: ati putea sta 7 nopti in POtos si 7 la Skala Potamia unde e mai munte, e frumos si acolo. Cum ti se pare ideea? E mai salbatic si interesant in Thassos decat la Nei Pori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc mult lavi02 pentru sfaturi.
Voiam Nei Pori mai mult pentru a putea vizita acea parte din Grecia continentala, Meteorele, Muntele Olimp si voiam si o croaziera pe insula Skiatos, voiam o vacanta nu doar de odihna ci si... culturaladar deja am renuntat.
Si sotul meu se gandise la fel sa stam 15 zile in Thassos pentru a avea mai mult timp sa vizitam si coasta de est si coasta de vest si sudul...
Acum m-am reorientat putin si ma gandesc sa petrecem primele 7 zile in Halkidiki, de unde vom pleca apoi spre Thassos. Sa vedem daca se leaga..., daca nu vom merge pe insula Thassos 15 zile, si gata Si intradevar ma gandesc sa stam prima parte in Skala Potamia, si in a doua parte pn Potos.


Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Gata, am rezervat, am platit avansul. Vila Elsa tocmai s-a pricopsit si cu gashca noastra in iunie.
Doamne ajuta sa avem vreme buna, sanatate si drum usor.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Puiul meu se pregateste de armata: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Pregatire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Bravo ! Da' o sa fiti ceva roamani nu gluma la Elsa. Eu sper sa va placa. e plin de romani si acolo asa ca aveti grija ce vorbiti . Glumesc of course!
Sa aveti vreme frumoasa cu totii. pacat ca eu nu pot merge in iunie desi nu sunt inca fff sigura, ma tenteaza. Poate ne intalnim cine stie.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

ralcat bine ca ai rezolvat cu rezervarea eu de-abia astept sa vii cu impresii. Cu noi se procopseste Vila Elsa din 23 august .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Gata am terminat si eu cu rezervarile.
Din 14 iunie avem 7 nopti in Halkidiki (Kalihea pe bratul Kassandra), iar din 21 iunie 8 nopti la Elsa in Potos.
se pare ca vom fi o echipa serioasa de romani la Elsa Haus, bucuria lui Rares care nu agreeaza strainii, pentru ca nu inteleg ce spune el. El vorbeste foarte mult!!!!
Deci Ralcat si Didi, ne vedem in iunie!!!
Abia astept....

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Intrebare intrebatoare: unde si cum at facut rezervarea la Elsa Hous si cum ati aflat ce preturi au? Eu am completat formularul de pe site dar nu am primit nici un raspuns. Cam in cat timp v-au contactat? Sau alta e metoda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Imi raspund sigura : a raspuns deja cineva (nu am retinut numele, ceva cu Zaharoupoulos cred. Am oferta, au o camera in perioada cand vrem noi (cu decalaj de o zi fata de ce solicitasem). I-am scris acum sa o tina pt noi si sa imi spuna ce si cum sa platesc. Daca merge ok (si e si sotul meu de acord cu schimbarea de plan), in iunie mergem si noi la Elsa.

Mergi la inceput