Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Noi am facut rezervare in Pefkari, care e langa Potos. La hotel Esperia, pe plaja. Si pentru ca merem cu masina daca nu ne place o taiem imediat pe alta plaja. Am inteles ca e foarte faina si plaja de la Aliki, mai ales pentru familiile cu copii mici. Dar cum noi mergem cu piticul dar si cu finii care au un pitic mai mare (de 8 ani) si ei nu au fost prea incantati de Aliki, am ajuns la compromisul Pefkari.
Si noi avem cam aceleasi pretentii ca si voi, ca daca vreau mitocanii si alea alea ... stau acasa.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Acum n-as vrea sa te indispun, dar am citit lucruri nu tocmai placute despre Esperia hotel(vezi aici
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=75406&st=1350
si nu numai. Mi l-a oferit si mie Alltour si atunci m-am tot interesat .Poate mai poti face ceva!! E destul de greu sa gasesti ceva informatii de la cei care chiar au fost acolo(altii decat agentii de turism) .
Eu acum incerc sa-mi fac o rezervare pe cont propriu fie la Vila Elsa in Potos fie la Hotel Mouragio in Skala Potamia. mi-e foarte greu sa ma decid. Sunt atatea oferte pe net!!! si atatia excroci...:D].
Eu tind sa nu-mi fac nicio rezervare si sa merg pur si simpu acolo sa vad vila si daca-mi place sa o iau. Am inteles ca in iunie si septembrie nu exista niciun risc sa nu gasesti. Sotul meu nu vrea insa sa mearga asa.
Noi vom pleca pe 15 iunie, facem un popas de 6 nopti pe continent la Nei Pori si abea apoi in 21 iunie cred, plecam spre Thassos. pentru nei Pori am gasit o viluta care pare ok - Anatoli***.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Cornelia, iti multumesc mult de tot pentru link. Din pacate am platit 3 zile, dar mi-a intrat un mare stress in suflet. Sa vad ce mai pot face ...

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cornelia, cu Elsa nu o sa iei plasa, iti zic sigur. Din pacate si eu am auzit de esperia aceleasi lucruri urate.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Fetelon multumesc de informatii. La momentul in care am facut noi rezervarea ... in ianuarie adica, nu gasisem nimic legat de esperia. Dar de akti de pe langa esperia stiti ceva ?


Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Pentru fetele care merg in Thassos cu masina, pe ce ruta mergeti?

Am gasit pe vie.michelin doua trasee: cel consacrat, prin Sofia si Kulata care are aprox 950 km. si un altul prin Nova Zagora - Ormenio care are aprox 750 km.

PE cel de-al doilea n-am fost niciodata, este tentant pentru cei 200 km. in minus, insa as prefera sa-l folosesc daca stiu ce ma asteapta.

Este cineva care a fost pe partea asta spre Grecia/ Thassos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Am mers de 2 ori pe al doilea drum. E ok in principiu, pe mine ma dispera un pic Sipka, care are ceva serpentine. daca pleci insa in zi de sambata, dis de dimineata e mai bine pt ca nu sunt tiruri. In zilele lucratoare sunt destul de multe si pe serpentine e mai greu sa le depasesti (noi le-am depasit). Dar e mai scurt si nu sunt radare, cel putin noi nu am avut in 2 ani nici o oprire, nici nu am vazut politie. Cu o harta buna si informatii de pe forumuri am ajuns bine, nu ne-am mai ratacit in Bulgaria decat intr-un oras nu mai gaseam iesirea dar am intrebat si am rezolvat repede. In schimb ne-am incurcat un pic in Grecia, surprinzator, pt ca erau autostrazile in lucru si te deviau, asa ca uneori harta si drumul pe care vroiam sa il urma nu mai era acelasi. dar am ajuns in final. Am facut vreo 12 ore.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Multumesc mult, noi plecam in iulie si cautam un traseu mai scurt.
Daca spui ca l-ati verificat o sa-l incercam si noi. Ne descurcam numai cu harta, fara GPS?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetelor, v-ar fi foarte util sa cititi topicul de pe softpedia:
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=75406

Intr-adevar e foarte lung dar il puteti citi de la mijloc incolo sau ceva de gen.

Mai multe persoane se plang acolo de hotelul Esperia de exemplu.

ramiris din cate am inteles eeu nu prea exista harta buna pt Bulgaria pt GPS asa ca mai mult te incurca decat te ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Am avut si noi un GPs dar pe Bulgaria a fost inutil, chiar si pe Grecia te cam incurca. Cel mai bine e cu o harta, iti faci traseul dinainte, cu orasele importante si sigur te descurci.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput