Reply with quote

Reply with quote | Autor: lu.more

Link direct la acest mesaj

Cum fac sa raspund la un subiect, dar sa aduc un citat din altul?

Mai concret, fiindca vad ca Veve raspunde pe aici:

Cum sa fac sa pun la "De la forum adunate" mesajul lui Veve, in care spune "s-a mai discutat despre sondaje aici", iar cand faci clic pe "aici", iti arata un castron cu supa de masline?!?

Asta, ca sa glumesc putin, dar intrebarea ramane.
Multumesc si-o saptamana buna!
Lulu

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Loool!Am incurcat....supele!
Pai intri pe mesajul ala al meu cu "reply with quote",da-i copy pe el si "paste" acolo unde vrei sa ma dai cu vaaaarrrrr




Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Multumesc, am inteles, sa traiti!
Dar tot nu poci pentru care sa te pun sa fii de rasul lumii, ca subiectul acela e inchis si n-are optiunea "reply".
Ai grija pe unde calci, ca te pandesc data viitoare

Cu bine si multumesc inca o data
Lulu

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Lulu, hai sa te invete baba, ca vaz ca Veve tzane sicret. Dai cu copy-paste, dar scrii inainte [ quote ] si la sfarsit [ /quote ]. Dar fara spatiile pe care le-am lasat intre paranteze, alea sunt numai ca sa nu ma citez acuma io pe mine

_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Tztztztz!Merci,Catalina!
N-am tinut sicrit,mai;n-am realizat ca-i subiectu-nchis si nu se poate...



Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Iaca mey ca am mai invatat o chestie noua si desteapta.Moaaammmaaa...ce de-a quote am sa trag de-acu....

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Am si eu o nelamurire la subiectul asta: daca vrei sa "quote" doar o portiune din postarea careia-i dai "reply'; adicatelea, cum selectam ce ne intereseaza din mesajul in cauza?
Many thanks!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by Mona_B

Am si eu o nelamurire la subiectul asta: daca vrei sa "quote" doar o portiune din postarea careia-i dai "reply'; adicatelea, cum selectam ce ne intereseaza din mesajul in cauza?
Many thanks!



Faci click pe "Reply with quote", si stergi din mesaj (selectezi si dai delete) ceea ce nu vrei sa apara si doar atat! Sa nu te atingi de paranteze!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

quote:
Originally posted by copiloi

quote:
Originally posted by Mona_B

Am si eu o nelamurire la subiectul asta: daca vrei sa "quote" doar o portiune din postarea careia-i dai "reply'; adicatelea, cum selectam ce ne intereseaza din mesajul in cauza?
Many thanks!



Faci click pe "Reply with quote", si stergi din mesaj (selectezi si dai delete) ceea ce nu vrei sa apara si doar atat!


Alina



Danke sehr! Tocmai am exersat pe mesajul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

In loc sa scrieti [ quote ] si la sfarsit [ / quote ], va duceti in dreapta sus tot pe linia aia unde sunt simbolurile pt bold,italic,etc. si penultimul simbol(are sageata rosie pe el si daca te duci cu mouse-ul scrie introdu comentariu) este tot [ quote ][ / quote ].Si ai apasat pe simbol apoi pui frumos cu paste ce vrei in mijoc si gata,mai simplu.


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by emaaimee

In loc sa scrieti [ quote ] si la sfarsit [ / quote ], va duceti in dreapta sus tot pe linia aia unde sunt simbolurile pt bold,italic,etc. si penultimul simbol(are sageata rosie pe el si daca te duci cu mouse-ul scrie introdu comentariu) este tot [ quote ][ / quote ].Si ai apasat pe simbol apoi pui frumos cu paste ce vrei in mijoc si gata,mai simplu.


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII




quote:
Adica asa? ia sa vedem daca am invatat ceva


Nunta noastra
Poze

Mergi la inceput