Petreceri copii-10 ani

Petreceri copii-10 ani | Autor: vilma

Link direct la acest mesaj

Mamici de copilasi maricei, am si eu o mare problema: ce ii distreaza pe copiii mai mari la petreceri? Ce fel de jocuri ii captiveaza? Care sunt atractiile acestei varste? Cu ce ii bucuram de ziua lor? ....la 10+ ani?

Vilma, Anca (4,8 ani) si Tudor (2 ani)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Stiu ca intre 8 ani si 10 ani e mare diferenta, dar la noi punctul culminant la cheful de anul trecut a fost cand nu m-am ocupat de ei deloc si s-au inchis in camera. Nu stiu ce faceau, dar radeau in hohote, si urlau in disperare si cand ieseau (deja veneau parintii dupa ei) erau taaaare veseli


Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Adica se distreaza singuri de mama focului, fara sa le mai dam noi idei....
Bineeee, atunci hai sa vedem altfel. Credeti ca din jocurile pe care le-am gasit pe diverse situri si pe care le voi descrie mai jos, le-ar placea vreunul?


1. ZOO
Se face o lista cu animale, numarul lor fiind la jumatate fata de cel al jucatorilor. Se extrage apoi dintr-o palarie cate un biletel, mai intai baietii, apoi fetele. Apoi, toti se aseaza pe genunchi, jos, se stinge lumina si fiecare trebuie sa imite zgomotul pe care il face animalul de pe biletelul extras. Fiecare trebuie sa -si gaseasca perechea si sa schimbe hainele cu acesta. Prima pereche care reuseste, fuge si aprinde lumina.


2. Cartonase cu pupici
Trebuie sa aveti cateva cartonase cu personaje de desene animate pe ambele parti, pe care le bagati intr-o punga cu chipsuri. Cel care gaseste cartonasul trebuie sa-l tina lipit de buze, tinandu-si rasuflarea. Se intoarce catre urmatorul care trebuie sa ia cartonasul tot cu buzele si sa-l dea mai departe.


Vilma, Anca (4,8 ani) si Tudor (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Si la noi anul trecut (9ani) distractia maxima a fost cand eu am renuntat sa ma mai implic...Ei sunt deja mari, daca incercam sa ii distram suntem...plictisitori, cicalitori etc
Nu-i lasam in pace nici de ziua lor? Evident, eu am baietel...Cu fetele s-ar putea sa fie diferit...Apropo, toate fetitele au venit fardateeee...Eu eram singura care uitasem capitolu asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Inteleg, si e normal, daca ne gandim ca la 4 ani ele doresc sa fie facute frumoase la coafor, special pentru peterecere.

Vilma, Anca (4,8 ani) si Tudor (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

In februarie avem si noi petrecerea de 10 ani, dar cred ca-i las sa se descurce singuri cu joaca. Oricum, in fiecare an au jucat metropoly, au stat pe calculator, au jucat telefonul fara fir, fazan.


http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

La 10 ani a inceput o serie de petreceri tinute la un club de cativa din colegii Ioanei. Un club mai amarastean, de cartier, care in timpul zilei nu prea avea ce face. Acolo, spatiul era suficient, venea un tip care mixa muzica, ii antrena. Tu aduceai mancare (sau faceai comanda la Mc.D. sau in alte parti), bautura, dulciuri, baloane, confetii...Si, desigur, inchiriai pravalia. Ce faceau? Dansau, se alergau, se duceau pe grupuri la baie (fetele sa se "refreseze" si baietii sa le spioneze), se tavaleau pe sub mesele de biliard, tipau, etc. Erau incantati spre delir.
Raspundeau, uneori, la incercarile parintelui sarbatoritului, care incerca sa organizeze cate un joc. Era insa greu sa-i captezi, si nu pentru multa vreme. Dupa ce ieseau de acolo transpirati, obositi, murdari, rupti, fete si baieti deopotriva, Ioana mea spunea ca a fost "super".
In loc de jocurile propuse de vilma, stiu sigur ca i-ar distra o cafteala in noroi sau (mai ales) ciocolata, o piscina...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

noi am fost in noiembrie la o petrecere a unui baietele de 11 ani la ..Plaza, la bowling;copiii au facut echipe, una de fete, una de baieti, una de mamici si una de tatici, distractia a fost super; de papa a adus mama sarbatoritului pizze de la pizza hut de acolo si bauturile le-a luat de la bowling;avantaje-super distractie si apreciez faptul ca nu prea s-a stat cu picioarele sub masa, s-au miscat mari si mici; dezavantaje- pretul!!!!!!!!(sint multe tentatii in jur, sint copii care nu se multumesc doar cu bowling mai cer si fise la jocurile electronice, etc...)
Sa va mai spun si despre copii de 12-13 ani, copii de bani gata care se aniverseaza prin cluburi gen ,,Cuando, Office(brrrrr!!stiti, ala cu prafurile....),,Nemo"????

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by melina34

noi am fost in noiembrie la o petrecere a unui baietele de 11 ani la ..Plaza, la bowling;copiii au facut echipe, una de fete, una de baieti, una de mamici si una de tatici, distractia a fost super; de papa a adus mama sarbatoritului pizze de la pizza hut de acolo si bauturile le-a luat de la bowling;avantaje-super distractie si apreciez faptul ca nu prea s-a stat cu picioarele sub masa, s-au miscat mari si mici; dezavantaje- pretul!!!!!!!!(sint multe tentatii in jur, sint copii care nu se multumesc doar cu bowling mai cer si fise la jocurile electronice, etc...)
Sa va mai spun si despre copii de 12-13 ani, copii de bani gata care se aniverseaza prin cluburi gen ,,Cuando, Office(brrrrr!!stiti, ala cu prafurile....),,Nemo"????

M.






Dejaaaa......le dam un sut in spre ce e mai rau.....mi se pare snobism de prost gust.
Nu zice nimeni,daca ai bani preferi sa-i faci undeva,ca sa scapi de balamucul de acasa,insa......undeva potrivit virstei...

BRENDA

CU CE VITEZA AR TREBUI SA MERGI SPRE APUS PENTRU A NU SE TERMINA NICIODATA ZIUA?
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

sint de acord cu tine brenda si personal regret ca unii parinti nu realizeaza ce greseala fac, ma rog, banii lor, copilul lor;

eu nu am casa f mare si nu as avea loc pt min 10 copii pe care ii invita fiica-mea la aniversarea ei si atunci m-am hotarit sa-i duc la kid's planet la mall-ul cel nou;

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Sambata viitoare avem si noi petrecerea de 10 ani. Vreo 14 copii in 2 camere. Va dati seama ce-o sa fie? Nu ma tine buzunarul sa-i duc la restaurant, asa ca ma descurc cum pot, in spatiu mic.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput